Prijava

izrael vakcinisao 70% stanovnistva. brojke i ostalo... ko da nije, nema da se vidi neka korelacija da opadaju bolesni ili smrtnost (koju i ovako imali neku minimalnu u odnosu na ostale, 0.25% ili kako, ko grip)

Nisu bas 70%, vec malo preko 40%. I vidi se vec blago poboljsanje u brojkama

Ali su svakako preterali s merama skoro svuda, a ova ideja za kovid pasose je imbecilna. To je stvar oko koje mislim da Trifors i ekipica imaju pravo. Nije korona grip, ali nije ni jebena kuga.

celt, to sto si okacio se odnosi na ukupan broj doza koje su upotrebljene, ali s obzirom na to da su mnogi u izraelu primili obe doze, broj doza i broj vakcinisanih se razlikuje

trenutno je u izraelu oko 26% potpuno vakcinisanih (2 doze) i oko 44% onih koji su primili barem jednu dozu

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

pa kako mere onda koj kurac, na kreju treba da imas 200 na 100 vakcinisanih da imas pokrivenost.

poserem im se na statistiku ako je tako

imas na ovom sajtu sto sam okacio rubrike "fully vaccinated" i "received at least 1 dose", to je mnogo preglednije

The Times of Israel
.
It works: 0 deaths, only 4 severe cases among 523000 fully vaccinated Israelis

na prvoj strani Gugla

moraces malo manje kriptike ako oces da razumemo tvoj visoki IQ, o premudri trifors.

ustvari ko te jebe, hajdzakujes svaku temu svojim budalastinama.

da se vratimo na pitanje, sta mislite, oce li proci, i kako?

Nemam ja neki IQ ali imam dosta jak detektor laži

Druže nema šta da prođe već smo zakoračili u vrli novi svet nema nazad sad

Ma nisu problem trifors likovi, on verujem i da je zabavan irl, ovde zamajava i to je to, problem su sledbenički tipovi a la mali mulja koji se daju zavesti ovakvim žvakama, isprani mozgovi

u pravu si, nije najbolje da trolujes bas ovako kao trifors. navuce se neko pa misli ozbiljno sve.

Ne znam kakvo je realno stanje, naravno.

Ali ako uzmeš u obzir da su milijarde uložene u vakcine, i da su to sve privatne firme koje jure novac. Zaključak je jednostavan, i da prođe korona sama od sebe, ima da se spinuje i plaši narod sve dok se ne napravi profit.

P.s dok sam kucao gornji post, zabagovao mi je telefon, iluminati, ocigledno je.

problem su sledbenički tipovi

Oh the irony

Thilmo
Ne znam kakvo je realno stanje, naravno.

Ali ako uzmeš u obzir da su milijarde uložene u vakcine, i da su to sve privatne firme koje jure novac. Zaključak je jednostavan, i da prođe korona sama od sebe, ima da se spinuje i plaši narod sve dok se ne napravi profit.

jel moze neko meni retardiranom da objasni ovo?
ako drzave besplatno pelcuju narod, kako to velike farmaceutske kuce boli kurac ko je sve pelcovan ako je recimo srbija kupila 5 miliona vakcina lupam i sve pustila niz vodu?
oni su pare dobili te dobili, nema neke veze dal su te vakcine iskoristene ili ne, to onda dobija na znacaju tek na lokalnom nivou, da li drzava hoce na silu te vakcine sve da potrosi iako nema potrebe ili nece, sto opet negira ovu teoriju gore da korporacije diktiraju sve.