Prijava

Кад се реално објективно погледа, највише аргумената има за Енглезе, Јевреје и Латине. То што ви наводите Цигане, Србе, Индијце, Мексиканце условљено је њиховим материјалним стањем (лако је Швајцарцу да буде фин и толерантан). О Америма је бесмислено говорити јер имају од Капонеа до попа Ћујића.
Има аргумената и за Русе, ал тешко да су међу најгорим, а Кинезе и све Африканце би прије сврстао међу боље а не горе народе.

Ако неком није јасно - енглези - њихова узвишеност ко да су полубогови и природни владари свијета и њихова хладноћа и немање сунца и магла и киша и лондон мртви.
Јевреји - њихова похлепа и необуздана жеља да владају у свакој сфери живота од холивуда до економије сваке државе
Латини - буквално све што је зло у последњих 2000 година потекло је од њих

5- Енглези
3- Козојебци
1- Бугари (јер зашто да не?)

Nije lepo generalizovati, ali ako pogledaš istoriju - Englezi su zasrali gde god su stigli, i to debelo, a stigli su svuda.

Ne znam zašto Engleze prati ta stigma da su zasrali gde su stigli, ok realno Opijumski ratovi jesu jedna od najpičkastijih stvari koje su se ikada desile, ali generalno su prosvetili gomilu divljaka širom sveta, a da nisu oni došli bi Španci, Portugalci ili bože me oprosti Francuzi, nigde to nije očiglednije nego na NZ gde su Maori do dan danas svesni da su imali tu sreću da ih pokore Englezi a ne Francuzi, ako misliš na trgovinu robljem - pa otišli ljudi u Afriku i videli crnce kako prodaju crnce kao robove i sad su Englezi krivi, a ne ti crnci? Još se kasnije sažalili pa ih oslobodili, inače bi sada Vil Smit robovao drugom crncu, možda Džej Ziu, u nekom raspadu od afričke države.
Špance i Francuze sjebali na pamet, Nemce na srce i pamet, iskoristili rusku glupost protiv Rusa, Indiju izvukli iz bronzanog doba, jedino eto što zbog Opijumskih ratova Kinezi bi trebalo da im izdrobe kičmu, ali eto i Kina ode u kurac... a i nisu loša raja ovako, pošteno i pametno rade, dobra bleja je sa njima.
Mislim da je svet najviše napredovao dok su oni bili super-sila. U poslednjih nekoliko stotina godina većina najboljih izuma dolazi iz Engleske.

Страшно су ми одбојни и имам утисак да смо ми за њих нижа раса.

Irci su mi neuporedivo više bljak narod, kao neki Englezi za sirotinju, realno Englezi ih kulturno jebu već vekovima, Irci su nacija sirovina i ljombera, podeljeni verskim sektama do krvi, "rodi me majkog srećnog pa me na djubre baci" na pojedinačnom nivou, ružni oni, žene im još ružnije, a zemlja im najružnija. Džemejson viski uzeti, sve ostalo spaliti.

1. Bod- Crnogorci, sledbenici Darka Sukovica, Sekule Drljevica i Bojana Tomovica. Neka mesavina bosanske patetike i ustaske krvolocnosti. Imaju i neku siptarsku podlost i italijansku ljigavost
3. Boda- Arapi svih vrsta-ruzni su, imaju velike nosine, smrde na prljave tabane i generalno izgledaju strokavo i zivotinjski nekako ko hijene
5. Bodova-bosanski muslimani iliti Bosnjaci. Imalo bi mnogo toga da se napise o njihovoj patetici, pokvarenosti i gluposti, al eto recimo da je Omco primer najbolji. Nema srece, tamo gde picka ono radja

Ne znam zašto Engleze prati ta stigma da su zasrali gde su stigli, ok realno Opijumski ratovi jesu jedna od najpičkastijih stvari koje su se ikada desile, ali generalno su prosvetili gomilu divljaka širom sveta, a da nisu oni došli bi Španci, Portugalci ili bože me oprosti Francuzi, nigde to nije očiglednije nego na NZ gde su Maori do dan danas svesni da su imali tu sreću da ih pokore Englezi a ne Francuzi, ako misliš na trgovinu robljem - pa otišli ljudi u Afriku i videli crnce kako prodaju crnce kao robove i sad su Englezi krivi, a ne ti crnci? Još se kasnije sažalili pa ih oslobodili, inače bi sada Vil Smit robovao drugom crncu, možda Džej Ziu, u nekom raspadu od afričke države.
Špance i Francuze sjebali na pamet, Nemce na srce i pamet, iskoristili rusku glupost protiv Rusa, Indiju izvukli iz bronzanog doba, jedino eto što zbog Opijumskih ratova Kinezi bi trebalo da im izdrobe kičmu, ali eto i Kina ode u kurac... a i nisu loša raja ovako, pošteno i pametno rade, dobra bleja je sa njima.
Mislim da je svet najviše napredovao dok su oni bili super-sila. U poslednjih nekoliko stotina godina većina najboljih izuma dolazi iz Engleske.

kad covek ovo procita, a ne zna mnogo istorije, pomislio bi da su englezi neke dobre duse koje bi da podele svoje znanje i iskustva s nerazvijenim nacijama, al jebiga oni divljaci

pokrali su pola kulturnog blaga egipta i grcke, iskopali su i posledji dijamant i dragi kamen iz afrike i indije, pobili svakog indijanca u americi koji je iole digao glas (ameri to posle nastavili), mucili su irsku, skotsku i vels vekovima, nametali im svoj jezik dok oni originalni nisu gotovo potpuno izbrisani s lica zemlje

i aj sve to, svet je nepravedno mesto i daleko od toga da su englezi jedini koji su cinili zlocine

ali to nenormalno licemerje, taj bolesni nagon da se predstave kao neka visa rasa koja svetu donosi prosperitet i koja ima bozanski legitimitet da u ime drugih odlucuje o njihovoj sudbini jer, jelte, ovi su maloletni, je ono sto mi se gadi i na koju, bez uvrede, samo ekstremno naivan covek moze da nasedne

kad si pod njemackom, turskom ili francuskom cizmom - znas da si pod cizmom
i jasno ti stave do znanja zbog cega su tu, jebe im se za tebe i za tvoju srecu i blagostanje, tu su da te izmuzu i iskoriste, tu su zbog svojih interesa

samo englez i amer (ali ameri su makar estetski malo podnosljiviji, nemaju one pickaste naglaske i ne prave se da su preterano kulturni) imaju neku neobjasnjivu potrebu da ti dokazu da je to i za tebe dobro

nekada je to sto englez i amer pozitivno donose bila izgradnja pruga i obrazovanje u indiji i africi, danas je to "liberalna demokratija", a u realnosti iskoristavanje radno sposobnih ljudi da rade za mizeriju i donose nenormalni profit jer, jebiga, pare za lebrona i karija ne padaju s neba

Nadao sam se da neću morati da ulazim u ovo, ali dobro...Englezi

- počinili genocid nad narodima Amerike
- počinili genocid u pola Afrike
- počinili genocid nad Aboridžinima u Australiji
- počinili genocid u Indiji
- počinili genocid u Iranu (Persian famine)
- maltretiranje Irske, Škotske, svojevremeno Kine...U koja neću ni ulaziti. Odgovorni za smrt i iseljenje miliona robova, opljačkali zlato, srebro, dijamante, slonovaču, rude, naftu...Otimali pšenicu, pirinač, začine, čaj, na svemu tome izgradili imperiju koja i danas svrgava vlade i uspostavlja diktature širom sveta, umešani su u svaki sukob koji bukti bilo gde u svetu a može da donese bilo kakvu korist, prodaju oružje teroristima jednako kao i svima drugima.

- Kakvo prosvetiteljstvo su tačno odneli tamo gde su išli? 80% tog divljačkog i poganog naroda je svejedno bilo nepismeno. Doneli su sa sobom boleštine koje bi po pravilu desetkovale domaće stanovništvo. Na 90% afričkog kontinenta i danas vladaju glad, zaraze, nepismenost i manji ili veći oružani sukobi. Ne može se tvrditi da su se Španci, Portugalci i naročito Belgijanci bolje pokazali, ali Francuze je pak teško uvrstiti u ovu grupu (uporediti recimo SAD i Kanadu, njihovu istoriju i današnje stanje u tim zemljama).

- Darvinizam i Piltdaudski čovek - nakon što su konačno shvatili da će ih istorija pamtiti kao zločince koji su zasrali gde god su stigli, krenuli su da forsiraju Darvina (koji je btw bio stava da žabe nastaju od blata a mušice od ostataka hrane), i slične naučnike koji su zagovarali teoriju rasa. Tako se kod kuće tvrdilo da su divljački narodi više majmuni nego ljudi, te je s toga bilo lakše opravdavati učinjeno. Vrhunac je pak famozni Piltdaudski čovek koji je trebao da predstavlja poslednju kariku u evoluciji primata u ljudska bića - fosil je, naravno, pronadjen u Engleskoj, što je dalje impliciralo da odatle potiče najstariji narod na svetu. Čitava stvar je odradjena tako što je ljudska vilica montirana na lobanju majmuna, što je bio sasvim dovoljan dokaz (koji je kasnijih godina odbačen kao velika sramota).

- Za razliku od starih Grka i Rimljana, Francuza, Nemaca, Rusa, Kineza, Japanaca...Engleska nam nije podarila gotovo ni jednog značajnog filozofa i mislioca. Za Šekspira ni do danas nije jasno utvrdjeno da li je uopšte postojao - zapravo, sve što je čovečanstvo dobilo od njih su dvadesetak pesnika i slikara, dvadesetak značajnih pisaca, tridesetak kvalitetnih bendova, pank, fudbal i ginis. Pardon, ginis je irski...

Sama definicija kolonijalizma je problematicna, ali britanske kolonije se ne mogu porediti sa ostalim iz Evrope, u pozitivnom smislu, ako u kolonijalizmu uopste postoji sta pozitivno. Ovo govorim iz prve ruke.

Šta iz prve ruke, bio si engleski kolonista?

Što si toliko zavidan Thilmo, prosto zavist pršti iz tebe na svaku živu osobu, sve pokušavaš napraviti debilima ili ajd da kažem spustiti na svoj nivo. Što ima sličnosti, ali nije u principu isto.

Aj da ti pojasnim, video sam države gde su Englezi bili kolonisti, a video sam i one gde su druge evropske države kolonizovale. To je nebo i zemlja.

Gledaj, kad napišem koment kao onaj gore to je čista zajebancija. Kao kad nekog pecneš u društvu kad odvali nešto.

E sad što ga ti čitaš drugačije, ja tu ništa ne mogu.

I pogledaj tvoj odgovor pa proceni ko je ogorčen i pun muke.

Upravo mi se učinilo da neki dobri čovek istovremeno opravdava Engleze i blati Irce :D Aj kad smo već kod Irske, zemlje koja ima više ljudi u iseljeništvu nego na sopstvenom tlu (što je sasvim razumljivo, jer su ih već pomenuti Englezi uvalili u viševekovnu bedu i podele, raznorazna maltretiranja, zatiranje jezika i ostalo) - ostavili su nam divnu mitologiju i folklor, Vilijama Blejka, Jejtsa, Beketa, Džojsa, Oskara Vajlda, Šoa, Svifta, Koluma Mekena...Dobro i Bono Voksa, al svuda ima govana. Do koje mere su ih Englezi terorisali najbolje govori činjenica da s morali da se dinu na oružje i oforme IRA-u. Stali na stranu nacista kako bi se oslobodili okupatora (Engleza), što ih je kasnije koštalo strašnih represija. Pretrpeli stravičnu glad koja je desetkovala stanovništvo, kada im je propao gotovo sav rod krompira. U suštini - divna priroda i srčani, ponositi ljudi, izvanredan viski, ginis, kilkeni, nisu napravili ni jedno od sranja koje su pravili Englezi, od kojih se daleko normalnije ponašaju gde god da odu. Imali i gomilu značajnih ljudi na polju nauke - da nisu 90% svog vremena i mogućnosti trošili na borbu za opstanak i slobodu, ko zna čime bi nas taj narod sve zadužio.

Ne svidja mi se izraz “kolonizacija”, mislim da je prikladnije to nazvati “emancipacija”