Prijava

Zdravo Dar Adale, koja je sad pa tvoja životna filozofija!?

Moja životna filozofija je sledeća: džigerica mora u mleku da odstoji. Tumači kako hoćeš.

koja je sad pa tvoja životna filozofija!?

U prevodu

Ko si sad pa ti

Da, Bergase, upravo tako!

Kako ti kažeš, Adale.

Ko smo danas, Zapato?

Hvala,Sevaste,mada vidis Del Boju je jos u 15. veku bio beli orao.

Je l ima neko uvid u porodično stablo i to ko je bio šta, čime se bavio itd? Bar neke osnovne stvari, odakle su došli i ostalo? Ja do pradedova (sa obe strane) znam gotovo sve, što je sjajno, ali o onima koji su živeli pre njih ne znam bukvalno ništa, čak ni imena.

Jeste šteta, dobro je znati ko si i šta si i - zbog čega. Masa ljudi živi sudbine svojih dedova i pradedova a da toga uopšte nisu svesni.

Melk ja ne znam ni pola zive familije svi smo se otudjili...
Nema vise da se sazivaju ljudi i druze nego se svako povukao u svoja 4 zida
Postavicu jedan citat u to ime
Ko ne poznaje svoju proslost ne moze ocekivati ni normalnu buducnost
-Aleksej Jesenjin

Hej, Melk, ako znaš sve potrebne generalije o pradedama, možeš lako saznati i o njihovim precima. Ako znaš gde su živeli tvoji pradedovi, tj. odakle im starina, možeš pokušati potražiti poreklo željenih predaka na forumu poreklo.

Moji potiču iz jednog malog ličkog sela, u kom su živele svega tri familije (a bilo ih je ko govana vrv). Kada bi se dva čoveka madjusobno zamerila, oko medje, kocke ili žene - zamerile bi se dve čitave familije i rešavali bi spor tako što bi jedni druge gadjali kamenjem - brdo ljudi, skupe se na jednom mestu i rat. Ne znam kako su tačno birali pobednika, znam samo da su skupljali kišnicu pošto je to otpr. bio jedini način da obezbediš vodu za potrebe.

Melkijades
Moji potiču iz jednog malog ličkog sela

A negde sam te gotivio
Ličanin brate au

Ličani su vrlo sposobni ljudi, uspevaju na svakom podneblju. Ili polude, ali i onda su vrlo zanimljivi i daju dobru gradju za romane. Ali da ima i opasnih govana je tačno. Čestiti i ludi - možda najkraći i najbliži opis te dve familije.

Jeste šteta, dobro je znati ko si i šta si i - zbog čega. Masa ljudi živi sudbine svojih dedova i pradedova a da toga uopšte nisu svesni.

Dobro Melki ovdje kenjaš, ne znam nikoga ko ima iole uspješan život i zamara se ko mu je bio predak. Bitan si samo ti, tvoja postignuća, prijateljstva, i dobra dijela. Ono što je u tvojoj mogućnosti. Mjesto rođenja, porijeklo, roditelji.. To nisi mogao da biraš i ne treba toga ni da se stidiš niti da se pretjerano ponosiš.