Prijava

Mislite li da se bližimo kraju američke dominacije u svetu?

Par argumenata pro:

- Trampova politika "America First" koja ih je donekle udaljila od drugih zapadnih saveznika
- 105k mrtvih od korone trenutno
- ekonomska recesija i desetine miliona nezaposlenih
- kao posledica ovog gore, rastuce rasne i socijalne tenzije i nemiri

Ili cenite da je ovo privremeno i da će jahati još dugo?

privremeno je, samo ce biti raspodela bogatstva gde ce jos vise korporacije bogatiti se na racun preduzetnika

Daj sevaste da budemo realni ne lozi se lol

amerika nikad i nije nesto imala za cilj dominaciju svetom kao sto mali perica politicar ili nemci '39 zamisljali dominaciju svetom. sve je u redu, dokle god se igra po pravilima koja su postavljena jos sa industrijsko-trgovinskom revolucijom, 1700-1800 sa prvim velikim strukturama (corporations maaan) koje boleo kurac za naciju i pripadnost i ostale gluposti na sta se lozi svetina.
koliko vidim, ne samo da ne gube primat, nego sve veci broj ljudi u svetu igra po ovim pravilima a sve manji pokusava neke komunizme i ostalo, sta god da je.

u principu, ono sto nemas ne mozes da izgubis tako da kul su amerikanci.

već 200g se prica kako ce amerika propasti, a oni postaju samo moćniji.

Hahaha a sad likovi neki i likuše koji su bili 2008. u fazonu fuj lažne patriote lome moj Beograd, kradu patike, bole ih kurac za Kosovo, hoće samo da plačkaju su sad u fazonu tako je ugnjeteni mali crnci samo uzimaju šta je njihovo!

https://www.youtube.com/watch?v=ljS_W-pRxeA

Primetio sam da se ponajviše anti-srbi javno solidarišu sa crncima i izbacuju to na društvene mreže... Iako se i ja slažem s njima, ali ne sa nasilnim protestima, neću vala da izbacim na insta blacklivesmatter... A montenegrini koji mene ne podnose jer sam Srbin svi to izbacili. Bunch of hypocrites

crnce moze da voli samo zestoka antifa ili onaj ko ne zivi sa njima i dosadno mu je u zivotu.

Ovo je i onako cisto politicka igra, boli nekog kurac za crnca sto je poginuo, crnac je samo David Dragicevic za bogate

vjeruj da se demonstranti stvarno loze da su crncima ugrozena neka prava.

To znam, podrazumijeva se, vise se odnosilo na ove proteste generalno, jer pretpostavljam da su oni i pokrenuli temu.

Crnci u Americi (cast izuzecima) se ponasaju bukvalno kao jebene zivotinje, svako da je policajac tamo bi bio na oprezu, al dzabe, uvijek se nadju neki retardi sa magicnim rijecima oppression i racism jer sve je danas rasizam

a sta mislis, zbog cega se ponasaju kao zivotinje?

Jer su neobrazovani, jer su siromasni, jer se radjaju iz nut n' go jebacine itd. I Obama je jos pricao o tome, kako treba raditi na tome da se upristoje.

Sto svakako ne opravdava predstavljanje njih kao jadnih malih zrtvi, a drzave i policije kao rasista.

isto ko i cigani kod nas.
ne zele obrazovanje, nego misle da su oni najpametniji.

Jer su neobrazovani, jer su siromasni, jer se radjaju iz nut n' go jebacine itd.

pa da, al zbog cega su oni neobrazovani i siromasni, a belci (u proseku) nisu?