Prijava

Lol gambi daj mi definiciju ostvarene osobe i na osnovu toga mogu da zaključim do koje mere ti je ispran mozak, ništa lično samo si rešio da se gađaš stereotipima sa mnom pa ću ti uzvratiti ako se ne plašiš

Evo mog genijalnog plana, paz sad. Transhumanizam je budusnost...
Trebalo bi celo covecanstvo da poveze tehnologijom mozgove jednom velikim globalnom super brzom bezicnim mrezom tako bi nastale sve podele momntalno, jer bi svi bili jedan super inteligentni hive mind i radili slozno za boljitak svih jedinki u sistemu, na kraju bi uz pomoc vestacke inteligencije i nanorobota napravili super kompjuter to jest savrseni digaitalni virtualni raj u dubini zemlje i vremenom se potpuno digitlizovati da bi ziveli vecno na zemlji. Ali postoji problem svrhe postojanja a raj nije raj ako nemas svrhu a i mislim da ce mnogi ljudi u virtualnom svetu ma koliko bio savrsen, zeleti da deluju u realnom svetu nekako. Tako da bi ostavio malu grupu primata da prirodno evoluira u inteligntna bica slicna nama na povrsni zemlje, malo bih genetskim inzinjernigom modifikovao njihov mozak kao neko oko okeje prima signele na sredini mozga blizu cela da nas super brzi link povezan sa vestackom inteligencijom iz dubine zemlje moze da pomalo deluje na njih, usmrava ih i cita im misli. Super kompjuter u kome se nalazi nas virtualni svet bi imao ogroman skener koji bi stalno skenirao celu planetu tako da bi ljudi iz virtualnog sveta mogli da budu gde hoce i kada hoce na povrsni zemlje u realnom vremenu, nevidljivi za inteligentne primate, ljudi bi cak i mogli da ulaze u njih i vide i osecaju sve sto oni osecaju preko njihovog modifikovanog mozga cak da im salju simbolicne ideje direktno u mozak i pomazu im ili da im odmazu. Plus taj skener bi nam koristio u saradnji sa nasim kvantnim racunarima da predivdja buducnost u nekom malom vremenskom intervalu (jer smo tako u mogucnosti lol). Ljudi bi tako mogli da posmatraju razvitak te nove civilizacije cak i da deluju pomalo nevidljivo na njih preko njihovih vladara i mocnika i narocito preko nasih miljnika koji bi imali iste moci kao mi i znali sve nase tajne, ali sve sa radili sa velikim planom, ali kasnije o tome. Kad primati umru skenirali bi tim istim super sofisticiranim globalnim skenerom njihov mozak i prebacili ih u nas virtualni svet, gde bi jako nevaljale primate kaznili za njihova nedela koje su pocinili u realnom svetu jer niko bi zeleo od nas pa i od njih da se njihova svest prebaci u drugi univerzum (kvantna besmrtnost) i da se izvuku nekaznjeni a dobre bi pustili da se prebace u drugi svet ili ih nagradili da budu sa nama ako bi hteli. Neka nasa braca transhumanisti bi verovatno zeleli da budu medju nijma fizicki narocito ovi koji su isli putem da se mnogo geneteski modifikuju, to bi bilo dozvoljeno na pocetku nastanka nove civilizacije a sa razlogom da bi njihova civilizacija poprimila sto vise nasih ideja i da ne bi ta krha i mlada civiliazija dozivela rani nepotreban kolaps.
Na kraju bi te inteligentne primate kad sazru i dovoljno se tehnoloski razviju napravili postepeno da budu isti kao mi (svemocni bogovi na zemlji) sto je bi bio i nas glavni cilj i plan od pocetka, posle a i u toku tog procesa se sirili bi smo se svuda u univerzumu pa i cak i u drugim unverzumima a na zemlji bi mi verovatno sve jovo nanovo i sa drugom inteligentnom vrstom, dok ne usavrsimo tehniku da sva svesna i inteligentna bica postanu kao mi svojom slobodnom voljom, sto bi bila jako dobra vezba da mozemo sto bolje da sve to uradimo i sa inteligentnom vanzemaljskom vrstom kad ih nadjemo u ovom univerzumu, kad pocnemo veliku ekspanziju u duboki svemir.
Da, teoretski, veliki problem bi bio postojanje mocnih vanzemaljca koji nisu stvoreni evolucijom iz nekog recimo, savrsenog univezuma, narocito ako bi tvrdili da njihov suverni vladar i tvorac, tvorac svega sto postoji i da ima bolji plan od nas za sva svesna bioloska bica i da preti da ce na kraju da nam svima sudi i sve nas da sprzi vatrom narocito zato sto bi ubedio mnoge njihove verne sluge da sluze meni i budu u mom "nesvrsenom" svetu cak bi "svemocni" vladar verovatno postao primat cisto da nas zajebava u nasom svetu da je mocniji i bolji od nas i da spasava nevaljale primate od nas, svojom ideologijom i daje obacanje svima da ce i nas svet da bude savrsen kao i njegov. Nas zastitini znak bi bilo oko u kvadratu koje sve vidi, to bi bio i znak nasih miljenika primata koji deluju skriveno na povrsni zemlje i koji su usmerivali svoju civilzaciju zarad nasih visih ciljeva kroz eone. Ja bih bio glavni veliki arhitekta ako se slazete, naravno jer sam sve ovo ja zamislio, i genteski bih se modifikovao pre nego sto se digitalizjem da imam rogove jer zelim da izgledam kao viking i bio bih ceo crven jer navijam za Crvenu Zvezdu i nosio bih trozubac kao bog mora Posejdon jer mnogo volim more. Sta mislite?

Ne vidim manjkavosti u navedenoj ideji.

username checks out

Dude just described the current state of affairs on our neighbouring planet Earth. Thank god we don't live there that place is cray cray

Niko od vas nije u pravu i svi ste u pravu

Ja sam odavno zabrinut oko toga šta sve budućnost nosi u pogledu tehnologije, ali kroz nju i u pogledu same filozofije i shvatanja života i nekih osnovnih stvari, jer su mnoge buduće tehnologije do te mjere radikalne i sa potencijalno krupnim poslijedicama koje mijenjaju život iz korijena... (ne znam kako bih najbolje preveo termin "disruptive")

Jedino što me tješi je što se nadam da kad se neke od tih stvari približe, da će se ljudi malo više uozbiljiti i ozbiljnije pozabaviti svim tim, kako poslijedice ne bi bile negativne. Dok god je nešto relativno daleko, lako je izlaziti sa spekulacijama o najrazličitijim (i vrlo zajebanim scenarijima), i eto to tek onako iznositi, no sikiriki... dok se ne osjetiš direktno ugrožen. Nadam se samo da neće biti kasno...

S druge strane, još uvijek kontam da se život većim dijelom odvija u nekim standardnim koordinatama u kojima se uvijek odvijao, to jest tehnologija, po meni još nije iz korijena promijenila život. Kontam da je pametno, dok smo još u tom starom dobu, u praistoriji, (da je tako nazovem iz perspektive doba post singulariteta, ili post nečeg drugog što ne mora biti baš singularitet, ali može biti slično...) da čovjek pokuša raditi na sebi (kako otrcana fraza, al jebi je), da se sredi koliko god je to moguće, da omudra, da čita dobru literaturu, održava zdravlje, fizičku i mentalnu kondiciju, psihički da se stabilizuje, napravi dobar balans rada i užitka, spozna šta mu je stvarno važno u životu... tako da kad se te stvari krenu malo ozbiljnije dešavati, da ih dočeka što je moguće više spreman i jak fizički i psihički... Bitno je imati jaku porodicu, dobro društvo, ekipu, dosta kontakata i sl.

To se uopšte ne uklapa u koncept novog društva. Nažalost. I ja nastojim da se držim tradicije, ali ljudi jednostavno popuste pred naletom bezbroj stvari. Mogu sutra da ti pokucam na gajbu, Jovičiću, sa pet ortaka koji će da ti lome koske dok ja pušim cigaretu, ali da li ja to zaista želim? Krivica pojedinih je što su iritantni, ali opet, imam li pravo da ih samo zbog toga kažnjavam. U starom dobu, bilo je lepo, ali i novo doba ima svojih prednosti, te zašto se ne bismo fokusirali na njih. Da je trulo, jeste, da nije to to, nije, ali opet. Nijedan razlog ti ne manjka za opuštanje, i imaš ih još hiljadu za promišljanje. Probaj da se zaljubiš, možda ti potekne inspiracija

Па казане јебем ли ти колачић, 50 бодова услов ђе је? Ушуњала се ретардирана мачка у двориште побогу. Добро, у почетку је он(појава изнад) био занимљив јер пуно прича а на крају ништа не каже јер је глуп ко тоцило ал истеко му је мандат дворске луде. р е ш и

Nemoj da te lično preuzmem, seljoberčiću mali bosanski

Samo se ne treba pokloniti vestackoj inteligenciji (slici zveri) i to je to...