Prijava

I da čekaj - zašto da se ljudi od 30-40 vakcinišu kako bi zaštitili stare, kada su stari to već obavili a vakcinisani svejedno mogu da im prenesu zarazu? Šta će im preneti lakši oblik ili?

Fin referat, doduše neuverljiv. Znao si i sam da ti neće biti ništa ako kojim slučajem zakačiš virus, jer si mlad, zdrav pastuv u najboljim godinama koji može volu rep da iščupa. Primio si je kako ne bi morao da se cimaš na granicama i po javnim mestima uopšte, i kako bi na miru mogao da dodješ kući za Uskrs. Ubedjivati sebe u to da si gledao da se zaštitiš nema smisla (da zaštitiš roditelje i stare ne sumnjam). No

itekako ima. ima debele razlike u gripu od dve nedelje i prehladi od par dana. po meni i ovo je dovoljan razlog za vakcinu uz sve ostalo

- ispostavilo se da i vakcinisan možeš i da se razboliš i da preneseš virus na druge. Dakle lagali su, što nije neobično jer ostavili su sebi dovoljno prostora tvrdnjom da "niko ne zna kako bi virus mogao da se ponaša". Takodje, kao zdrav i prav misleći čovek shvataš da nije fer da putuješ bez testova i karantina i odlaziš u šoping molove i druga javna mesta, jer predstavljaš rizik jednako kao i nevakcinisani. Ovih privilegija se medjutim ne odričeš, jer si ih platio.

ocigledno ne kapiras kako funkcionise verovatnoca. verovatnije je ako nisi vakcinisan, verovatnije je ako si slinav, verovatnije je ako kasljes 2 nedelje itd.

- zašto se nisi vakcinisao ruskom ili kineskom? Ako je Švajcarska prestonica slobode i demokratije - zašto ti je pravo na izbor sasečeno u korenu? Ako te vakcine ne valjaju - zašto ih uopšte imamo na tržištu, kad ničemu ne služe?

zato sto sam otisao i dali mi koju mi dali - misljenja sam da ovo nije stvar u koju se dovoljno razumem da sam biram, kao sto i niko od vas ovde nije.

- zanima me voje mišljenje u vezi ovoga - pošto smo utvrdili da vakcinisani takodje predstavljaju opasnost, šta misliš, da li će im u jednom trenutku biti obustavljena mogućnost putovanja i neke druge pogodnosti?

verovatnoca prijatelju, verovatnoca... ako ti je 30x veca verovatnoca da zaglavis bolnicu nevakcinisan, da zauzmes krevet i resurse a dali ti besplatno mogucnost da to ne uradis i izbor, treba da snosis posledice svog loseg izbora, pa makar ti bio na dobroj a ovaj vakcinisan na losoj strani te raspodele, koja nikad nije jebeno crno bela ko tvoj pogled na svet. ok?

Jasno. I dolazimo do mog stava od pre 30 strana, da se sve svodi na poverenje. Što je samo po sebi sranje.

nego kako nego se svodi na poverenje. sta ti mislis, sta hoces?

zaludjenu i zbunjenu budalu prepoznajes tako sto mu je sve jasno i lako. to ti je to

O madre di Dio kakvih gluposti :D Čekaj bre - pa zašto pedesetih, šezdesetih, sedamdesetih...Nismo gajili bilo kakve sumnje? Zato što nije bilo razloga. Ideš da primiš vakcinu tad i tad, obaviš to za dva minuta i ideš u kafanu, ignorišući preporuke da ne ideš. Jednako se raspravljalo o politici, sportu, ratu na Bliskom Istoku i svemu ostalom kao i danas, sem o zdravsvu, jer niko normalan ne bi ni pomislio da tu nešto može da podje po zlu.

Sad medjutim dolazimo do tačke poverenja, jer imali smo već fijasko sa svinjskim gripom (hiljade otpuštenih lekara po Americi jer su odbili da se vakcinišu), preko milion bačenih vakcina kod nas jer su ih ljudi jednostavno odbili, iako su bili jednako zastrašivani i ucenjivani. Ne može Celt poverenje, jer onda ja ne verujem u fajzer a ti u kinesku medicinu, i od starta smo u kurcu. Naročito kad kompanija poput astre dozvoli sebi da izbaci na tržište seriju vakcina od koje ljudi umiru i, umesto da bude zauvek zatvorena, plate nešto malo penala i nikom ništa.

Je l pratiš saslušavanja Faučija pred kongresom, i zašto ne?

Obrati pažnju na 2:40, drhti čovek jbt. Ima i tonu razloga jer je u februaru bila priča kako NSA ne saradjuje sa Kinezima i ne finansira bilo kakve projekte tamo, što se ispostavilo netačnim jer su iskopali i to koliko novca je tamo otišao i ko ga je odobrio, i na kakvim eksperimentima su radili. Fora je u tome što laganje pred kongresom poteže automatski zatvor (neće ovaj videti robije, naravno), no pošto se već dotičemo teme poverenja. https://www.youtube.com/watch?v=IqUOcVwRUtc&ab_channel=NBCNews

Ovo ti je npr sasvim fin video (ispreskačeš ovo što si prethodno pogledao gore. Hajde budi čovek i odvoj par minuta svog dragocenog vremena. https://www.youtube.com/watch?v=rS-byOrgekU&ab_channel=FoxNews

i on mrtav ladan okaci fox news klip kao legitiman izvor

daj jos malo dokaza iz tipa informera posto je to taj neki nivo medija u americi

Šta hoćeš, da ti okačim svaki video gde svedoči pred kongresom i da ih sve u fulu pogledaš? Ono može, ima ih 11-12 mislim do sada. Ali to je neka rekapitulacija da ne bi morao da trošiš 10 sati svog života - rekao kako nemaju ništa sa Kinom, onda ispalo da imaju, ali nije se radilo na (imaš gore u videu lepo objašnjeno) pa se ispostavilo da jeste, itd. U principu - obustavljeni radovi 2014. jer su projekti bili rizični, pa je čovek prebacio laboratorije u Vuhan i tamo nastavio istraživanja, plaćao ih novcem od poreznika (naravno), virus im 99% pobegao iz laboratorije (ako ga nisu namerno pustili) i, u izvesnoj meri, uzima učešće za smrt preko 4.000.000 ljudi širom sveta i sva ova sranja kroz koja prolazimo. Imaš na kraju klipa kolaž kontradiktornih izjava koje je davao svih ovih meseci. Nema nikakvih tekstova, tvrdnji i bilo čega, samo intervjui.

Iskopali su mu i kojekakve imejlove koji ga baš kompromituju, naročito jer je već lagao pred kongresom.

ako je neko namerno pustio virus definitivno bi morala cela ta organizacija da ide pred sud kao sto su nacisti isli, da se kina okupira, smeni vlast i da placa odstetu svetu narednih 30 god. ako je slucajno, onda samo da odgovaraju za ubistvo miliona ljudi.

ali i ako je to istina, to ne znaci automatski da su sve vlade sveta, zajedno sa naucnom zajednicom upletene u tu zaveru. vecina sveta pokusava da kontrolise sranje koje je ispalo zbog toga.

disklejmer: najverovatnije nije namerno pusten virus jbg.

Jasno Celt, niko ovde i ne govori o nekakvoj globalnoj zaveri. Ali ako ti SZO da preporuku, a ti se držiš nauke i slušaš "struku", postupaš u skladu sa merama i odlukama. A ovaj čovek je SZO bukvalno.

Kina ima jasnu strategiju povodom napada na zemlju i vladu - povlači kapital i prestaje da kupuje. Hjuston Rokitsi recimo, kada su pretprošle godine kritikovali postupanje kineskih vlasti u Hong Kongu, ovi im banovali prenose, prodaju dresova...Sve što ima veze sa njima. Na kraju se čelnici kluba debelo izvinjavali. I da ne nadju način da se ograde, niko neće puno insistirati na Kini.

Odštete džaba pominješ, neće je dobiti ni ovi što umru od zagadjenih vakcina, a obdukcije se svejedno ne rade. U zatvor neće niko, po običaju, jer to nema ko da gura. Sam ovaj Rend Pol objašnjava da će se svi izvući, ali da je bitno da se priča izgura do kraja zbog samih ljudi, kako ne bi ispali totalne budale.

Onaj Francuski nobelovac što je izolovao hiv, tvrdio je još pre godinu i po da im je vrv pobegao iz laboratorije, što se doduše i ranije dogdjalo. Pogreši čovek.

E da zanimljivo je da pratiš ta saslušanja jer RP je i sam lekar i poznaje materiju vrlo dobro, a ovaj je kriv debelo, i to po svim tačkama za koje ga optužuju. I ovi drugi što su ga ispitivali su dosta dobri.

Science yes, scientists - not always.

Studija ministarstva zdravlja Engleske koja pokazuje da :

- vakcinisan čovek jednako širi zarau kao i nevakcinisan (bukvalno jednako)
- zaštićen je od virusa jednako kao i nevakcinisan (bukvalno), ma šta da je primio.

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1009243/Technical_Briefing_20.pdf

i jos ako je tacno da vakcinisani isto umiru od korone onda je vakcina korisna kao sampon bio melem za rast kose.samo fali da snime reklamu za vakcinu sa nekom babom koja kaze -ja da se nisam vakcinisala sad ne bi bila ziva

ja da se nisam vakcinisala sad ne bi bila ziva

Подсети ме, кад се писало о неком од ових вакцинисаних што су умрли од короне, коментар "шта би тек било да се није вакцинисао", можда би умро двапут лол