Prijava

Deer god, na sta tacno mislis kad kazes "prirodna hijerarhija"

slažem se, dodao bih samo da je ultra retardirano pravdati očigledno umobolne stvari tezom (makar ta teza bila i istinita) da na suprotnom političkom polu ima još većih idiota

Које то "очигледно умоболне ствари"? Не правдам ни опсесију, ни халуцинације, ни самоубиство, правдам десничарске ставове, који су тренутно најздравија опција у истој држави, и објашњавам зашто је приписивати лоше психичко стање њима бесмислен аргумент

А за правдање ствари тезама "супротно је горе" се слажем, али тако је тема и покренута - Зглавкаров отац се убио а гледао десничаре и био против вакцина, значи десничари су криви, значи мени је то друштвена болест, значи подржавам све против тога

Meni 100% manje. Guraju jebeni kebab i usrane nargila barove svima pod nos, unakazili Evropu svojom bedom

Које то "очигледно умоболне ствари"? Не правдам ни опсесију, ни халуцинације, ни самоубиство, правдам десничарске ставове, који су тренутно најздравија опција у истој држави, и објашњавам зашто је приписивати лоше психичко стање њима бесмислен аргумент

nisam ni govorio o tome, ne znam sto se osecas prozvanim

Deer god, na sta tacno mislis kad kazes "prirodna hijerarhija"

Да је природно да су неки људи интелигентнији/сналажљивији/штагод док да неки други нису толико, и да је природно да ће ови први имати више ресурса и боље живети од ових других. На брзину је писано све, јер радим још 10 ствари паралелно, а док постујем један коментар, видим да се искуцало 18 нових у међувремену

I pusis i primas u dupe i kucas na forumu

nisam ni govorio o tome, ne znam sto se osecas prozvanim

Па оно, мени си првом одговорио, а споменуо сам у првом коментару како је левица још гора опција па сам мислио да се надовезујеш на то, ако се није на мене односило, нема везе

Jao pa ti nisi Demigod sad kapiram sto si kiseo tako i upisan

Стратимире не разумем те, мумлаш са тим курцем у устима, прво попуши до краја па онда реци шта си хтео

Postoje desni centar, umerena desnica i krajnja desnica :) Kao i levica uostalom.

"Intenzivno se može živeti samo na račun sopstvenog Ja, a gradjanin ništa više ne ceni nego svoje Ja (koje je, doduše, razvijeno samo rudimentarno), i prema tome postiže samoodržanje i sigurnost na račun intenziteta. Zbog toga je gradjanin, po svom biću, stvorenje sa slabim životnim pogonom, plašljivo, te je lako upravljati njime, jer se boji svakog davanja samog sebe. Zato je on namesto moći postavio većinu, namesto sile zakon, namesto odgovornosti, glasanje.
Jasno je da se ovo slabo i plašljivo biće ne može održati ma u kolikom broju postojalo, da ono sa svojim osobinama može odigrati u svetu samo jednu ulogu : stada jaganjaca medju vucima koji slobodno krstare"...

Ljdui zapadnog sveta su, u najvećoj meri, već odbacili Boga, tradiciju, nasledje, rodoljublje, otadžbinu...Ti pojmovi slabo šta znače i predstavljaju nešto nazadno i naivno, praistorijsko, nepotrebno i - čak bezumno i opasno. Predstavlja prepreku u razvoju čoveka i ostvarivanju potpune slobode i njegovih individualnih potencijala. Nevolja je medjutim dvojaka, jer čovek ne samo da je biće umno i racionalno već i duhovno, no mi smo prestali da negujemo i jedno i drugo. Etnička pripadnost, nacija, porodica - razbijeni su u najvećoj meri. Stado je zastrašeno, nesigurno i pogubljeno, i može ga ujediniti još jedino potreba za opstankom i odbranom od nevolje. Ljubav i pripadnost zamenili su tolerancija i nužnost, i shodno tome, veliki lomovi koji nas očekuju u budućnosti su, čini se, neizbežni.

Ej, da vam prepričam post iznad ukratko: BWEEEEEEEE

Pa kad nema boga normalno da će ga odbacimo šta sad

Okacicu ovo u profil, pa sjajno Melk. Fantasticno

https://www.youtube.com/watch?v=lCMbqtwFevM

Novo gostovanje cenjenog profesora. Nije sve o vakcinama da znate.

Hvala vam za saučešće. Psihički sam u mnogo boljoj poziciji danas nego prije dva mjeseca. Borimo se. Majka, ja i sestra. Mora se ići naprijed.

Sve što odbaciš Šmo moraš nečim da zameniš, praznina koja nastane mora se popuniti. Ako npr prestaneš da trošiš 2 sata dnevno na vukajliji - počećeš duže da igraš igrice, gledaš tv, ili učiš, treniraš, spavaš. Ali sa ta dva sata neminovno moraš nešto uraditi - korisno ili ne.

Ljudska potreba za Božijom blizinom i povratkom u raj je neverovatna. Ako toga nema - moraš nečim kompenzovati; moraš od nečega stvoriti raj (gudra npr) ili božanstvo (zvezda, paća, Šešelj...). Šta je za tebe najprikladnije. Rusi su u jednom trenutku npr. odbacili Pravoslavlje i usvojili komunizam, koji je isto što i Hrišćanstvo samo bez Boga. Sigurnost, pripadnost, ljubav, mir...Moraš negde naći (makar tražiti); ako ih nema u kući, tražićeš ih u nečem drugom. Sve čega nemaš - kompenzuješ.

To, Ejduse, bravo majstore!

Problem slobode je druga stvar, jer čovek ne želi da bude slobodan već - siguran. Bira udobnost pre nego neizvesnost i autoritet umesto odgovornosti. Biramo autoritet kom dajemo za pravo da zastupa naše interese. Ovo na prvi pogled deluje normalno i razumljivo, ali škodi na drugoj strani i otvara druge probleme sa kojima ne umemo da se nosimo. From je to vrlo dobro objasnio još pre gotovo 100 godina. "Nismo mi hteli Aušvic, hića ga je napravio, nisam ja glasao za njega (dobro jesam) ali nisam želeo to od njega, drugačije je obećao, zloupotrebio je moje poverenje"...Ovo imaš i danas naravno; najjednostavnije je simbolično zaokružiti listić i biti miran naredne 4 godine. To što je tvoj zastupnik kasnije započeo rat i zaveo teror u jednom delu zemljine kugle nema ništa s tobom, ti si samo mali, nebitni čovek koji gleda svoja slepačka posla i šta ti tu možeš da uradiš.

@Deer God

Па погледај за шта се лева/либерална струја у Америци залаже

комунизам - објективно најгора идеологија у историји људске расе, коштала нас преко 100 милиона живота

Onaj deo koji se stvarno zalaze za komunizam tipa Bernie Sanders - da, umobolno. Onaj deo koji hoce universal healthcare npr nije umobolan - umobolno je da samo fazon 3 drzave nemaju na svetu to, od toga USA jedina koja nije zemlja treceg sveta.

Sto se ukidaanja social security tice - ovde nisam ni na jednoj strani. S jedne strane, penzija je prevara potput osiguranja gde placas ceo zivot da bi iskoristio 10% toga sto si platio i umro. S druge strane nije u redu ukinuti ga naglo, jer postoje ljudi vec u penziji ili pred penzijom koji nemaju vremena da se prilagode. Tu sam za ukidanje ali da se najavi tipa 20 godina unapred da imaju ljudi vremena da se snadju jbg.

блм - борба против измишљеног системског расизма, домаћи тероризам, саботажа полиције

Dok se slazem da je BLM teroristicka organizacija i da je sistemski rasisam najobicnija buzzword, rasizam u njihovoj policiji je stvaran problem. Ono sto BLM radi doduse samo produbljuje i pogorsava problem i opravdava stereotip da su crnci jebeni divljaci lol

феминизам - борба против измишљене мушке привилегије и измишљене културе силовања, боди позитивити, слатвокс, мизандрија

Mnogo je dublji problem sa feminizmom ali da, to podpada pod libtarde

лгбт+ - пуштање ментално оболелих на улицу, удовољавање њиховим фантазијама, правдање педофилије

Ovo je presiroka i prekomplikovana tema pa cu da preskocim

итд итд, пола њихових уверења није посвађано само са десницом него са чињеницама, реалност их демантује прва. И како их не сматрати дебилима?

Da, ne osporavam ovo uopste. Ima jos toliko stvari koje nisi ni pomenuo koje su problem kod libtarda. Najozbiljniji verovatno aktivan rad na ukidanju slobode govora i pod parolom borbe protiv rasizma i jednakosti polova produbljivanje tih problema zbog uzasnog pristupa.

Има дебила и десно наравно, али процентуално доста мање, плус десничари се залажу за слободу говора, право на самоодбрану, капитализам и природну хијерархију итд, што су све нормалне здраворазумске идеје. Зато упирем прстом, не тврдим да је ситуација скроз црно бела, али није ни скроз сива, ни близу.

Sloboda govora - da. Pravo na samoodbranu - ovo bih uveo i kod nas, i njihova prava za zastitu privatne svojine takodje. Kapitalizam - da, naravno. Prirodna hijerarhija - naravno. Ravnopravnost mogucnosti - apsolutno. I jos dosta stvari ima dobrih kod desnice.

Ali:

-Protivljenje da se prilikom prodaje oruzja radi background check jer su im ruke u dzepovima NRA - je katastrofa. A time bi se izbeglo da sertifikovani ludaci i teroristi mogu da nabave oruzje u apoteci ili volmartu. Mozes da se branis i bez automatskog oruzja btw, dvocevkom i pistoljem na primer - ali ne mozes da ubijes 50 dece u skoli u 2.5 minuta

-Smanjivanje poreza bogatima - ovo je teeezak debilizam. Da se razumemo, protiv sam progresivnih poreza za sta se zalacu socijalne demokrate, porezi treba da budu sto nizi jer ljudi odgvornije raspolazu svojim novcem od vlada. A onaj porez koji se placa treba da bude isti za sve. A da nemas ovo jbg, za sta se zalaze desnica https://www.bbc.com/news/business-54691572 odnosno trickle down economics. Porez je jedino fer kad je procentualno jednak za sve

-Protivljenje javnom zdravstvu - ovo nema puno poente razglabati nadam se

-Protivljenje abortusu i pokusaj zabrane je veliko ne za mene. Ako mislis da si za to, samo zamisli da si ozenjen i zatrudni ti ljubavnica, odmah postanes za abortus lolo. Ili da ti je cerka silovana i nosi silovateljevo dete npr

To je onako generalno sto se ne slazem sa desnicom njihovom, mislim ima jos ali me mrzi bas toliko da pisem. A sto se tice bas debila koji su pandan libtardima, sjw i feministinjama, sto mi prvo pada na pamet:

-Nema snowflakes samo na levoj strani. Npr debilni deo desnice je popizdeo i hteo da bojkotuje starbaks jer su napisali na soljama 'srecni praznici' a ne 'srecan bozic` - ovakvih situacija tamo ima milion, ovo je samo primer. Isto skicanje i vristanje kao sto rade librardi

-Q anon jbg

-Sve sto ima veze sa Aleksom Dzonsom i slicnim dilejama

-80% svega na Fox News-u, americkom informeru, pogotovo onaj Taker je slucaj za posmatranje

itd, itd

i za kraj

А што се тиче забране оружја, ево тренутно Аустралија ти је идеалан пример шта би било с Америком 83453 пута до сад да није тог истог оружја и способности сваког да се брани.

Pomenuo sam ovo sa branjenje malo, ali razmisli samo - nigde na svetu nisu takvi zakoni o oruzju kao u USA, a maltene nigde nemas problema kao u Australiji (a da nije talibanija ili kina/sev. koreja/filipini)

Rekao bih da iako su uslovi kod nas debelo drugaciji nego u USA, imamo istovetan problem sto se tice politicke scene, a to je da bukvalno nemas dobru opciju. Nit je bio dobar Tramp, niti je dobar ovaj senilni Bajden. Da sam tamo verovatno ne bih glasao, kao sto nisam ni ovde.

Ja zato ne mogu da se svrstam ni desno ni levo. Centar sam, i vidim i dobre i lose strane i kod levih i desnih, a debili su mi ekstremi na obe strane