Prijava

@Deer God - evo opet da ne ostane poslednje na strani, iscimao sam se lolo

Па погледај за шта се лева/либерална струја у Америци залаже

комунизам - објективно најгора идеологија у историји људске расе, коштала нас преко 100 милиона живота

Onaj deo koji se stvarno zalaze za komunizam tipa Bernie Sanders - da, umobolno. Onaj deo koji hoce universal healthcare npr nije umobolan - umobolno je da samo fazon 3 drzave nemaju na svetu to, od toga USA jedina koja nije zemlja treceg sveta.

Sto se ukidaanja social security tice - ovde nisam ni na jednoj strani. S jedne strane, penzija je prevara potput osiguranja gde placas ceo zivot da bi iskoristio 10% toga sto si platio i umro. S druge strane nije u redu ukinuti ga naglo, jer postoje ljudi vec u penziji ili pred penzijom koji nemaju vremena da se prilagode. Tu sam za ukidanje ali da se najavi tipa 20 godina unapred da imaju ljudi vremena da se snadju jbg.

блм - борба против измишљеног системског расизма, домаћи тероризам, саботажа полиције

Dok se slazem da je BLM teroristicka organizacija i da je sistemski rasisam najobicnija buzzword, rasizam u njihovoj policiji je stvaran problem. Ono sto BLM radi doduse samo produbljuje i pogorsava problem i opravdava stereotip da su crnci jebeni divljaci lol

феминизам - борба против измишљене мушке привилегије и измишљене културе силовања, боди позитивити, слатвокс, мизандрија

Mnogo je dublji problem sa feminizmom ali da, to podpada pod libtarde

лгбт+ - пуштање ментално оболелих на улицу, удовољавање њиховим фантазијама, правдање педофилије

Ovo je presiroka i prekomplikovana tema pa cu da preskocim

итд итд, пола њихових уверења није посвађано само са десницом него са чињеницама, реалност их демантује прва. И како их не сматрати дебилима?

Da, ne osporavam ovo uopste. Ima jos toliko stvari koje nisi ni pomenuo koje su problem kod libtarda. Najozbiljniji verovatno aktivan rad na ukidanju slobode govora i pod parolom borbe protiv rasizma i jednakosti polova produbljivanje tih problema zbog uzasnog pristupa.

Има дебила и десно наравно, али процентуално доста мање, плус десничари се залажу за слободу говора, право на самоодбрану, капитализам и природну хијерархију итд, што су све нормалне здраворазумске идеје. Зато упирем прстом, не тврдим да је ситуација скроз црно бела, али није ни скроз сива, ни близу.

Sloboda govora - da. Pravo na samoodbranu - ovo bih uveo i kod nas, i njihova prava za zastitu privatne svojine takodje. Kapitalizam - da, naravno. Prirodna hijerarhija - naravno. Ravnopravnost mogucnosti - apsolutno. I jos dosta stvari ima dobrih kod desnice.

Ali:

-Protivljenje da se prilikom prodaje oruzja radi background check jer su im ruke u dzepovima NRA - je katastrofa. A time bi se izbeglo da sertifikovani ludaci i teroristi mogu da nabave oruzje u apoteci ili volmartu. Mozes da se branis i bez automatskog oruzja btw, dvocevkom i pistoljem na primer - ali ne mozes da ubijes 50 dece u skoli u 2.5 minuta

-Smanjivanje poreza bogatima - ovo je teeezak debilizam. Da se razumemo, protiv sam progresivnih poreza za sta se zalacu socijalne demokrate, porezi treba da budu sto nizi jer ljudi odgvornije raspolazu svojim novcem od vlada. A onaj porez koji se placa treba da bude isti za sve. A da nemas ovo jbg, za sta se zalaze desnica https://www.bbc.com/news/business-54691572 odnosno trickle down economics. Porez je jedino fer kad je procentualno jednak za sve

-Protivljenje javnom zdravstvu - ovo nema puno poente razglabati nadam se

-Protivljenje abortusu i pokusaj zabrane je veliko ne za mene. Ako mislis da si za to, samo zamisli da si ozenjen i zatrudni ti ljubavnica, odmah postanes za abortus lolo. Ili da ti je cerka silovana i nosi silovateljevo dete npr

To je onako generalno sto se ne slazem sa desnicom njihovom, mislim ima jos ali me mrzi bas toliko da pisem. A sto se tice bas debila koji su pandan libtardima, sjw i feministinjama, sto mi prvo pada na pamet:

-Nema snowflakes samo na levoj strani. Npr debilni deo desnice je popizdeo i hteo da bojkotuje starbaks jer su napisali na soljama 'srecni praznici' a ne 'srecan bozic` - ovakvih situacija tamo ima milion, ovo je samo primer. Isto skicanje i vristanje kao sto rade librardi

-Q anon jbg

-Sve sto ima veze sa Aleksom Dzonsom i slicnim dilejama

-80% svega na Fox News-u, americkom informeru, pogotovo onaj Taker je slucaj za posmatranje

itd, itd

i za kraj

А што се тиче забране оружја, ево тренутно Аустралија ти је идеалан пример шта би било с Америком 83453 пута до сад да није тог истог оружја и способности сваког да се брани.

Pomenuo sam ovo sa branjenje malo, ali razmisli samo - nigde na svetu nisu takvi zakoni o oruzju kao u USA, a maltene nigde nemas problema kao u Australiji (a da nije talibanija ili kina/sev. koreja/filipini)

Rekao bih da iako su uslovi kod nas debelo drugaciji nego u USA, imamo istovetan problem sto se tice politicke scene, a to je da bukvalno nemas dobru opciju. Nit je bio dobar Tramp, niti je dobar ovaj senilni Bajden. Da sam tamo verovatno ne bih glasao, kao sto nisam ni ovde.

Ja zato ne mogu da se svrstam ni desno ni levo. Centar sam, i vidim i dobre i lose strane i kod levih i desnih, a debili su mi ekstremi na obe strane

evo opet da ne ostane poslednje na strani

Лол, добро је, не бих иначе приметио овако сићушан пост

Елем, да, генерално смо сличних погледа на ствари, очекивао сам неко веће мимоилажење с обзиром на претходни пост и дужину овог, али слажем се и за бекграунд чекове за оружје, и за здравство, и за порез богатима, и за абортус се слажем (мада кад видим оне клошарке што га користе уместо контрацепције, дође ми да га забраним, али то је у афекту лол), и сноуфлејкс, у суштини све што си написао стоји.

Евентуално не гледам ЉАноне, Џоунсове итд као потпуне дебиле, иако доста и лажу и мрсе муда, но небитно сад, то је десета тема.

Мислим да је само суштинска разлика интензитет, односно то што су мени ови проблеми код деснице мало лакши за прогутати, док ме ови код левице више плаше, па се више осећам као десничар + и у Србији сам тако оријентисан, док теби очигледно оба сметају подједнако, па се више осећаш као центар.

Иначе потписујем твој пост, у потпуности

Zglavkare saučešće dosta mi je stvari jasno sad u vezi tebe, ne zameri ali ja nastavljam po starom gledaću da te manje podbadam (i pominjem generalno)

Jednu stvar samo da primetim:
Poslednjih 10ak stranica ove teme progresivno je uticalo na emancipaciju svakog ko se našao, kao i ko će se ubuduće naći na sajtu da ih pročita

Drago mi je da sam imao 0% učešća u njima lol

A nije bilo ni Celta opaaa

Gambor ponovo siri svoj otrov. Najgora i najopasnija varijanta je uzimati uopste u obzir neodlucne ljude. Poput gambora

Koki post od Gambija be

Ali besmislen. I onda tebi nesto kenjaju

Sloboda govora - da. Pravo na samoodbranu - ovo bih uveo i kod nas, i njihova prava za zastitu privatne svojine takodje. Kapitalizam - da, naravno. Prirodna hijerarhija - naravno. Ravnopravnost mogucnosti - apsolutno. I jos dosta stvari ima dobrih kod desnice.

a kojim tačno mehanizmima osiguravaš ravnopravnost mogućnosti iz perspektive (radikalne) ekonomske desnice?

i šta podrazumevaš pod ravnopravnim mogućnostima, to je vrlo sporan pojam, ko demokratija otprilike kad se i amerika, i severna koreja, i kongo nazivaju demokratijama, a svi pod tim misle razlicito

Izguglaj equality of opportunity vs equality of outcome

Prvo je desno drugo je komunisticko khm socijal demokratsko pardon

Izguglaj equality of opportunity vs equality of outcome

brt znam razliku, samo me zanima kako se tacno po tvom misljenju osigurava da svi trce trku pod jednakim uslovima

a da se pritom ne iskoriste mere ekonomske levice kao sto su social security i slicno

equality of outcome je debilna ideja da se razumemo, uopste ne zastupam to

Prestanite da lutate. Opredelite se jednom i zavrsite to pitanje. Onda da predjemo na sledece i da razradjujemo dalju strategiju.

Social security, hah.. U neandertalskim plemenima pre 50 hiljada godina su zdravi pripadnici zajednice brinuli o onima manje zdravim.

Jake privrede nemaju problem sa socijalnim davanjima. Koliko neradnika mozes da prehranis Sevaste?

Kada sam po sluzbenoj duznosti doputovao prvi put iz Berlina u Srbiju, zaista sam bio lepo docekan, moram priznati, iako sam predstavnik sile koja je okupirala vasu zemlju. Devojke u narodnoj nosnji su mi sluzile vasu najukusniju hranu, dobio sam licnog pratioca koji mi je pokazao neke od vasih muzeja i spomenika, spavao sam u vasim najboljim hotelima. Video sam jednu lepu i bogatu zemlju, i jedan prost, ali dobrocudan narod i zaista me je iznenadilo kako nista niste napravili sa takvim i tolikim resursima. Nalozio sam Fireru licno da se za Srbiju izradi specijalan ekonomski program i da se eksploatacija ljudskih resursa svede na minimum, ali me nije, nije poslusao. Nazalost.