Prijava

@sevast

Ne vidim zasto bi bile neophodne mere ekonomske levice za ovo? Ako mislis na studiranje konkretno, maltene svuda u evropi je skolstvo vec javno i nemam nista protiv toga u sustini, ali cak i u USA je dovoljno da banke ne diskriminisu na osnovu rase/pola/orijentacije za student loans (koji su prilicno fer i imaju low interest), kao i da fakulteti ne diskriminisu na osnovu istog (sto ne rade, cak postoji pozitivna diskriminacija - affirmative action, sto je lose i nesto cega sam protiv, kao sto sam protiv ostalih oblika pozitivne diskriminacije).

Isto, ako mozes da dobijes posao za koji si kvalifikovan bez obzira na nebitne faktore rasa/pol/orijentacija/tetovaze/frizura/debljina vrata - je ravnopravnost mogucnosti. Dakle sve je samo stvar nediskriminacije.

U svakom slucaju, generalno u 21om veku se javno zdravstvo i skolstvo retko gde osim u USA gledaju kao na socijalisticke mere i sto se mene tice oba su kul, a verujem da tako misli cak i vecina desnicara osim americkih. To mu vise dodju kao ljudska prava nego kao socijalisticke mere u ovo doba po mom misljenju.

u zapadnoj evropi je levica poprilicno komunisticka posto su zapadno evropska drustva najsocijalnija na svetu, ako oduzmemo tipa kubu ili tako neka proseravanja. tako da ne mozes mnogo levlje od toga a da ne zadjes u "drzavno sve", tako da su mnogi predlozi dosta slicni ekstremnim desnicarima, i ne ispadaju od realnih socijalnih problema, nego cist populizam.

uglavnom 20x godisnjaci koji jos nemaju kurca, sto je najnormalnije, oce da imaju kurca na brzinu jer nEpRAvDa, 99% itd.
pusi kurac, odrastas u svajcarskoj...

Mladi Svajcarac ili Nemac za tri, cetiri meseca rada, kupi sebi nov motor. Ovde klinci toliko rade da bi kupili neki polovan krs od par glava. Sta je poenta. Sto veca kupovna moc radnika, veca je i proizvodnja. Dokle god u Nishe saftaju naprednu karu za 30 soma, nema pomoci

Nema BOGACENJA PREKO TUDJIH LEDJA BUGARI

Kupim sebi jedno deset nislijki za po sto evra. Koji su to seljaci jbt

Nije se ni celt odmakao previse od te bede u dusi. I tamo cesto voli da pristedi.

Naci cu te ja u Svajcarskoj, picko jedna mala kompjuteraska. Lomicu ti rebro po rebro

Ja cu sacekati april, ako naprednjacko zlo opet pobedi, iselicu se odavde definitivno.

Исели се са сајта, и пуши курац успут

Radije nego da ovde budem bednik koji se citavog zivota vrti u istom krugu i gleda i slusa ova sranja, lazi, psihopate, kriminalce i bolesnike

Mene esenes nije porazio ni posle 9 godina na vlasti. A tebe?

Budi taluman Stratimire.

Bice clanak o celtu na wikipediji, Melk.

Cause of death: Assassination

Place of death: Zürich, Switzerland

Murderer: Unknown

Jedino ce mi nedostajati moji dobri prijatelji... Taj duh, taj humor, to ludilo... To bratstvo bez izgovorene reci... To je nesto... Nezamenjivo.

Ali zivece taj duh, sve dokle je nas. Pa i posle toga

Gde će da se seliš, i šta ćeš im tamo?

Nemacka. Lakse mi je tu da dodjem do papira, da se zaposlim negde, kasnije da uzmem kredit i osnujem firmu. Prosiricu se, nadam se, i do Italije, za par godina. Upoznao sam par Italijana i generalno mi se dopada njihov vedar duh, prijatni su ljudi i kapiram da je u Italiji zaista, vita dolce. Ali tamo racunam samo na gubitke, hahah al ko ga jebe. Pa trebam samom sebi a i njima jos jedan poreski obveznik i poslodavac nije viska.

Amico di nessuno... amici di nessuno
youtube.com/watch?v=YrME0kSt0cI

Kazem ti, Melk, kad odu napredni gambori i kad se izvrsi detoksikacija, ovoj zemlji- svanuce. EU nema alternativu

youtube.com/watch?v=dHwZZREIT_I

Medicinski fax Bg uvodi obavezne kovid propusnice da bi se moglo studirati, obavezna vakcina ili negativn pcr svako malo ili izuzeće radi mamine mame.

Dekan fakulteta:

https://www.youtube.com/watch?v=ntBIjadr6ug&ab_channel=K1Televizija

Ja bih rekao klasična malograđanska nabeđena pizda oprana novcima i indoktrinacijom.

(ejdus mi poslao na PVT njemu glupo da postuje zbog stalnih kritika)