Prijava

kaizen

na stranu sto je pedofil, ali omladina zasluzuje ovakvu pedagosku ostrinu

(drugi klip)

hahaha sjajan argument u prilog privatizaciji školstva

Jer ako učitelj/nastavnik/profesor u školi koja se finasira iz budžeta kaže detetu da je glup ili lenjo otićiće roditelj odma da mu jebe mater, kako on to tako sa mojim malim blagom, ali ako dete upiše u neku privatnu školicu i daje lepe pare iz svog džepa: pa šta ako ti je reko da si glup i lenj?! ima da naučiš pesmicu, ne šaljem te ja tamo da se zajebavaš.

Lep avridzizam mister no

Avridžizam ili ne, živa istina.
Da li je neko iskompleksiran pa se iživljava nad decom, a 4 meseca u godini ne radi ništa, ili vrstan pedagog, zavisi samo od toga da li ga plaćaš iz svog džepa po satu.

jeste culi onog lika u jutarnjem programu kad kaze:

nije isto kad te siluje legija i profesor glume

Daj ne seri više, Maestro, u pravu si ovde bio u početku za većinu stvari ali sad se baš proseravaš.
Da ti dođe držeći čiča i lupi dve seljačke bio bi submisivan ko japanska waifu, a kamoli klinka od 17 godina.

Avridžizam ili ne, živa istina.
Da li je neko iskompleksiran pa se iživljava nad decom, a 4 meseca u godini ne radi ništa, ili vrstan pedagog, zavisi samo od toga da li ga plaćaš iz svog džepa po satu.

A ti ozbiljan? Haha! Brate, nigde u svetu skolstvo nije iskljucivo privatno, a i kod nas imas privatne skole pa te nista ne sprecava da dete upises tamo. Samo nemoj ziveti u zabludi da tamo rade vrsni pedagozi i da ce ti dete nauciti ista, posto meni jako bliski ljudi rade po nekim privatnim skolama i pricaju mi kako je tamo. Dete ti ne bi naucilo nista vrlo verovatno, obaranje na popravni ne postoji, svi su nezainteresovani za gradivo i samo odsede te godine dok ne izadju potpuno nesposobni iz te skole za to za sta su se skolovali.

Sto se tice fakulteta tu vec polako postaje druga prica, pa ima vec privatnih fakulteta na kojima mozes steci bolje i savremenije obrazovanje nego na drzavnim, ukoliko zelis da naucis nesto. Ja moje dete nikada ne bih upisao u privatne skole kakve imamo sada, ali na privatni faks bih, odnosno hocu kad dodje do toga.

To na stranu, javno skolstvo i zdravstvo su jedni od najvecih dostignuca covecanstva i omogucavaju koliko-toliko ravnopravnu startnu poziciju za ljude iz razlicitih ekonomskih pozicija, pa mi zagovornici za privatizaciju istih nisu uopste jasni (plus to uglavnom izjavljuju ljudi iz neke nize-srednje do srednje klase), sve i da je bajno po privatnim skolama, kao sto nije. Imas izbor pa upisi dete gde hoces.

jeste culi onog lika u jutarnjem programu kad kaze:

nije isto kad te siluje legija i profesor glume

Oće da ujebe čoveka taj visok IQ, pa nema...

u srbiji je tako gambi, u americi (a vec i u svajcarskoj) nije. imas opciju da upises dete u skolu ovde, mislim da je skolarina oko 150ak k godisnje, da odmalena pravi veze sa decom diktatora, politicara, industrijalaca, rotsilda i slicno.
tu je najmanje bitno sta ce da nauci u skoli...

doduse kim jong iso u najobicniju drzavnu skolu ovde

imas opciju da upises dete u skolu ovde, mislim da je skolarina oko 150ak k godisnje, da odmalena pravi veze sa decom diktatora, politicara, industrijalaca, rotsilda i slicno.
tu je najmanje bitno sta ce da nauci u skoli...

Kontam ja to, ali ne dodje mu to kao neki argument za privatizaciju skolstva. Prosto ko hoce to moze da upise dete u privatnu skolu ako ima kesa, ne vidim razlog za menjanje takvog stanje ni najmanje

ma ne to, u srbiji su sranje sve te privatne skole zato sto nemaju nikakve kriterijume, a i nece dete da ide sa decom uticajnih ljudi, nego pevaljki, sto nikom ne bi pozeleo.
ovo pricam samo onako, kao foru za te privatne skole po americi/zapadu, i sta im je glavni adut.

isto je i onaj MBA kurs od 200k, kao ucis neke fore kako da vodis kompanije, budes menadzer kurac palac, a ustvari je samo odlican poligon da napravis veze, a i oni da naprave veze sa tobom, posto ces kasnije da budes neko mudo, zato sto si tamo "naucio" bitne stvari. samo sebe hrani.

Deca su sranje,sto bi neko gajio ta balava govna.

Dokle god postoji "Mika Aleksić" kao učitelj glume, trener, učitelj, doktor, sveštenik,komšija....jedina šansa za žrtvu koja se nosi mišlju da obelodani svoje iskustvo je da se Miki Aleksiću pravedno sudi.
Da žrtve mogu da nastave svoje živote, a ne kao sa Pahomijem: da slučaj "zastari" i žrtvama se zaustavi normalan život.

Dakle, svako svoje da obavi.

Ipak treba da postoji prezumpcija nevinosti i da se postuje pravilo po kome se niko ne moze drzati u pritvoru bez dokaza. A dokaze tesko da cete naci 8 godina nakon dela. Ta glumica je pre neku godinu objavila kako od 13 godine fazon pije kafu i da je ponosna sto je isla u tu skolu. Ipak treba da postoji pravna drzava, neka civilizacija, u protivnom svako nepodoban bi se mogao lincovati do sad nevidjenom udruzenom i sveobuhvatnom medijskom akcijom, ako 80% ljudi do juce nisu ni culi za Miku Aleksica sada i moja baba zna da ga treba rascereciti

Jer ako učitelj/nastavnik/profesor u školi koja se finasira iz budžeta kaže detetu da je glup ili lenjo otićiće roditelj odma da mu jebe mater, kako on to tako sa mojim malim blagom, ali ako dete upiše u neku privatnu školicu i daje lepe pare iz svog džepa: pa šta ako ti je reko da si glup i lenj?! ima da naučiš pesmicu, ne šaljem te ja tamo da se zajebavaš.

Tacno zamisljam nekog fudbalera, v.d. direktora javnog preduzeca ili narkodilera kako s osecajem za znacaj obrazovanja govori cerki kako je okej sto je profesor povisio ton. A sto se tice privatizacije skolstva, samo cu reci da u Srbiji ne bi bilo ni 10% pismenih u odnosnu na danasnji broj.

Meni ovo i dalje ukazuje na činjenicu da je porodica, kao društvena pojava, daleko sjebanija od institucija, škola, sistema vrednosti...Ovde se ne radi o jednoj osobi već, očigledno, o bar desetak njih - da ni jedna nije imala hrabrosti da se obrati roditeljima, da ni jedan roditelj nije u stanju da shvati kako sa detetom nešto nije ok - je poraz veoma ozbiljnih razmera. Da jedna devojka od 15 - 17 godina "nije sigurna" šta tačno spada pod zlostavljanje, koja su njena prava i gde da se obrati je tragično samo po sebi, ali da ne idem tako daleko.