Prijava

хезно
ironično, čini mi se da su jedini ljudi koji imaju para da se odsele upravo oni koje je izobilje para i tata razmazio

Ovo moze na sirotinjsku spiku komotno xd

Brt, klinac si ako sam ja dobro pohvatao, polako, ako pametno izaberes zanimanje i snalazljiv si, lako ces se osamostaliti. Ja sam samostalan od 21. godine, a ne dolazim iz bogate porodice niti sam ikakvu pomoc ocekivao ili dobijao od mojih

Gambi malo se licneš, utegneš i možeš u influensere.

Што више Лудвана у току одрастања.
https://www.youtube.com/watch?v=N4g7Ajmof3A
Детету омогућити школовање, нек научи да чита, пише, говори, мисли, да разликује боје, величине, животиње, материјале и одмах након тога спакује кофере и своје знање покуша да искористи, негде тамо далеко од нас Срба. Не требају нама паметни и способни, треба нам што више Весића, кафића и шопинг молова. У супротном, ако га надрогирате патриотизмом, што су урадили моји родитељи, ризикујете да вас дете мрзи и презире до гроба. Овако вам пошаље разгледницу једном годишње из неке нормалне земље, чисто да знате да нема зашта да бринете јер мајстор зна шта ради и зашта ради. И можете на миру да спавате и слушате дискове звезда гранда из 2008/9...
Ја тако гледам на ствар, тако бих урадио да имам дете.

Patriotizam je dobar, ako je pravilan. Ja sam od rođenja srao prema svemu što nam je govorila zvanična, crveno udbaška istorija. Dakle treba malo mozga da skapiraš da nismo savršeni, da imamo previše šljamova u svojoj istoriji. Nije Pašić heroj nego govnar. Nije džvedžda srpski klub nego udbaško kopile, a udbaško ne može biti srpsko nikako. Nisu ljudi milogorci, nego smo im se zahvalili za Mojkovac tako što smo im poništili državu.

-Ох црњо, не мрзи ме јер сам прелепа црња. Можда би се, ако се ријешиш оне старе шишање са духом, набавили кујама на курцу. Ох, још боље, можда би Тонисха назвала свог псећег магарца ако се икад престане зајебавати, оним можданим хирургом или адвокатом с којим се зајебава. Ниииггааа.

Trebas biti ozbiljan psihopata da doneses dete u ovaj tajmlajn sada, pogotovo u Srbiji

Gde cu ja da podizem dete jebeno, dala mi rodjaka da joj pricuvam klinca od 5 godina, dao sam mu nepovezan dzojstik cepali doom eternal, posle imao kosmare tru stori

I samo o dumu prica posle toga, mislim da sam ga permanentno pokvario, pogotovo scena kad radis glory kill na marauderu a on UJA UJA JEL SMO POBEDILI SAD ONOG SA VUKOM, reko jesmo jesmo, a krv lipti

Dobro je da si malo s familijom isčilirao ako je to s klincom bilo sad skorije, a za njega ne brigaj neka se čeliči šta je meni falilo kad su mi dali da igram keslvaniju 64 kad se pojavio onaj džinovski kostur pa sam povraćao od straha bukvalno sad mi nije uopšte toliko strašan štaviše povraćam samo svaki peti put

Svaki dečak posvesno priželjkuje smrt oca, do izvesnog doba. Otac mu uskraćuje da ima majku na potpunom raspolaganju; neprijateljstvo izmedju sina i oca je nagonska i normalna stvar.

melki bi li jebao svoju kevu?

Brt, klinac si ako sam ja dobro pohvatao

jok, samo sam detinjast xd imam 20 i studiram u drugom gradu, tako da se ja i jesam osamostalio, nego pričam o tome kako nakon studija ili srednje možeš jedino da budeš podstanar i čekaš da ti roditelji umru bukvalno. sem ako imate više stanova i kuća, ali to rijetko ko. jer od plate sigurno nećeš za života zaraditi za kuću.

Svaki dečak posvesno priželjkuje smrt oca, do izvesnog doba. Otac mu uskraćuje da ima majku na potpunom raspolaganju; neprijateljstvo izmedju sina i oca je nagonska i normalna stvar.

voimja oca

Nisu ljudi milogorci, nego smo im se zahvalili za Mojkovac tako što smo im poništili državu.

ti si bolesna osoba, bukvalno si sve ono protiv čega pričaš. prije sto godina je bila drugačija demografija Crne Gore i crnogorski identitet je još bio u svojoj originalnoj formi, narod je glasao kako je glasao, nisu nas porobili jebeni karađorđevići. zvučiš kao klasični musliman

jebali te Mandic i Milo u prkno

Ниииггааа

Црррњњоо

И одакле ји ји ес постаје шишање са духом

Pa kao duh pravi taj zvuk ono kad plaši ljude yee yeeeee

Ovako, da i ja nešto napišem, možda neko i poveruje ololo

1. Poštuj mater njenu
2. Ne deri se
3. Ne udaraj
4. Ne seri
5. Ne kenjaj
6. Igraj se
7. Pričaj ma koliko ti je tema bezveze ili si umoran
8. Idite negde i zebavajte se kao kad ste i vi bili mali, pokisnite,uvaljajte se u blato, jedite sneg zajedno
9. Kupi mi jebeno dobru igračku
10. SHVATI DA JE TO SAMO DETE I DA NEMA POJMA NI O ČEMU!!!

Kad ovo ispuniš, znaj da si, što bi moja Mašinka rekla, TATA KRALJ!!!

... nakon 45 dana...

-Ćao.
-Hi, km, tataaaaa,
- Srce moje lepo.
- Kako je bilo na ekuziji, si mi kupio nešto?
- Ti znaš da kažeš š???
- Daaaaa, naučila sam.
- I slovo č???
- Pa šta ti je tata? Hehehe
- Ništa ćero, ajde, idemo da malo vidimo babu i dedu.
- E tata, jel znaš da nikom nisam rekla našu tajnu?
- Koju bre tajnu?
- Da se ti i ja volimo najviše na svetu.

... kasnije, iste te večeri, vino je razbistrilo sve...

Naslov glasi "kako vaspitati dete..." a niko ne pita "KAKO (?!) vaspitati dete" ili bolje reži "KADA vaspitavati dete" kad oboje roditelja dođe kući s posla u 5 sati u raspadnutom stanju...

Zaista... to bi možda najbolje mogli reći ovi što su već prešli iz teorije u praksu, poput celta...

Meni nije jasno kako uopšte u današnje vrijeme život može da funkcioniše, pogotovo sa djecom, ako se ljudi vraćaju s posla oko 5h...

Mislim, OK, ja se vratim u oko 17h, i nisam ni za šta... mogu blejati ili vegetirati i to je to... Ne mogu često ni na film ili seriju da se skoncentrišem, a kamo li šta drugo...

Divim se ljudima koji uspijevaju da žive u zajednici, i da održavaju kuću i higijenu, pripremaju hranu, podižu djecu, i to sve u to jada od vremena od 17 do nekih 23...

To ljudi moji NIJE NORMALNO šta je ovaj kapitalizam nama uradio.

Ja sam išao u vrtić svojevremeno i nisam volio ići u vrtić... Ali su po mene dolazili oko 14-14:30h... takvo vrijeme bilo i takve su poslove radili, da je to bilo moguće...
I to sam nekako uzimao za normalno...

Ali danas, kupiti djecu u 5 sati iz vrtića... i onda šta?! Da ti se svede život bukvalno na trčanje za raznim obavezama, pokretnu traku bukvalno od 17 do 23...
Pa to nije život, to je ropstvo.

Kako djeci svaki dan kuvat, da imaju šta jesti kašikom... kako im pokazati na vlastitom primjeru, da se ima neki društveni život, kad ga nemaš... Đe tu vrijeme za pozorište, rekreaciju, ovo ono...

Ja kontam da mnogima donekne pomaže "baka servis", ako su im živi roditelji...

Ali uopšte uzevši, loše je ovo sve, ne vidim puno pozitive u ovoj kompletnoj situaciji...
A još ima firmi gdje se radi i subotom...

Nazovite me budalom ako oćete, ali nije uopšte blesava ideja da jedno od roditelja sjedi kući... Kućni poso je POSAO! On vrijedi jednako kao i ovaj u firmi, iako nije plaćen.

Žena ako je domaćica, ona RADI, često više od muža koji ide na posao...

Moji baba i đed u svoje vrijeme... đed je radio, baba radila neko vrijeme dok nije dobila djecu... kad je dobila djecu, postala domaćica... Ali se kod njih znalo, kuća uvijek čista, sve sređeno... Đed se vraćao oko 3-pola 4 s posla... Kad se vrati čekao ga gotov ručak... oko 3-4 svi zajedno jeli, znao se neki red.

Aj ti danas, sve i da oćeš napravi neki red kad imaš dnevno šest sati na raspolaganju, a i tih 6 sati si mrtav umoran.

Mislim da je preporučljivo da dete uzme da se bavi raznim hobijima, tj. može hiperaktivno da prolazi kroz razne i različite faze pre nego što izabere najdražu aktivnost.
Čovek traži sebe tako što kroz iskustvo pravi selekciju. Formiranje je aktivnost koja može biti pauzirana ili ispravljana, ali ne sme da se zaustavi.
Prazan hod treba izbegavati, ali samo u onoj meri u kojoj treba da postoje radne navike.

@celt... moj prethodni post na ovoj temi... pogledaj, to ti je povod za pokretanje one teme o radnom vremenu