Prijava

Naravno, za pokazivanje standarda i statusa, ubedljivo suvereno prvi je automobil

ovo totalno zavisi od toga gde zivis i kolko godina imas. mozda sa 20 god.

U Srbiji brale je tako, i ne mozes me ubediti u suprotno

Kenjas kelte ni u svajcarskoj nije isto vozis li vw ili bentlija

Lol Celte ajde sad nas ubedi kako si ti iznad toga jer druga civilizacija

Kenjas kelte ni u svajcarskoj nije isto vozis li vw ili bentlija

pa da ga jebem, jeste, ako vozis bentli ili neki oldtajmer, mozes da se kurcis. ali rampa je bas niska, da tipa cim se zaposlis sa 25 uzmes neki BMW M5 ili tako nesto na lizing tako sto ces da dajes pola plate na ratu da bukvalno ne mozes da razlikujes nekog ko to vozi sto je stvarno bogat ili je neko ko je samo paljevina koja potura to da izgleda kao neko mudo.
obicno je ovo drugo, pa onda kolko sam primetio, ne loze se toliko na automobile.

BMW stavise ima reputaciju da je siptarski/jugo auto ovde.

recimo:
https://snipboard.io/AfHwqi.jpg

rata je 1500fr mesecno. to bas nije neka para ovde ako si spreman da das samo da se kurcis. mozes da priustis ako si zaposljen bilo gde, nemas porodicu, kucu itditd bez problema.

i uzmu tako. voze neko vreme pa vrate na kraju.
i ti razlikuj neko mudo od radnika u fabrici po M5?

jebeno, 50% svajcarske moze, ako im to bitno, da priusti ferari na lizing. kako onda da se tim kurcis?

od napolje se ne vidi jel si kupio ili si preko ovih dilova iznajmio auto na par god. ovde, i svi to znaju, i vidi se ko u 90% situacija ustvari vozi takve automobile samim tim nije neki nacin na koji ces da impresioniras veliki broj ljudi/zena.

znam zapata, pricam gambiju :)

da se vratim na temu: putnicki vozovi su isto u pickumaterinu teski u odnosu na teret. u poredjenju sa busom, nebo i zemlja.

pa cak i u poredjenju sa avionom koji kad poleti na prekookeansi let, od 300 tona 40% avion, 40% gorivo, 10% putnici i kargo. pa opet efikasniji - idu, ne koce, kad koce vracaju energiju nazad itd. tako da tezina nije glavni faktor u ovome, sto ti pricas.

nego su mi neprakticni zbog parkinga, cene, cene goriva, stalnih servisa, malo pa malo nekih registracija, stresa oko garažiranja, cimanja da te neko ne zakači kad si parkiran, vreline od 3000 stepeni kad uđeš leti u njega, pa neka osiguranja, pa ti ukrade neko brisace, akumulator, pa gužve u saobraćaju, milion nekih stresova za to sokoćalo, a benefit zaista mali.

uglavnom, košta

a jeste mnogo prakticnije da vozis tudji auto da se ne lazemo. dodatna je obaveza i briga koja ako ti to konkretno nije zanimljivo jeste upravo to, ne zadovoljstvo.

pa makar bilo samo zakazivanje, tehnicki, vozenje kod majstora, daleko bilo da ti stane negde gde nisi kuci i slicno, ako cemo vec da se pravimo da smo tolko bogati da nas boli kurac koliko kosta servis.

Celte pa i ovde isti procenat može da se napne šta više to i radi da nema leba da jede al vozi A8 malo pa ga vrati
Sve je isto brate moj

Automobili jesu teski, ali vozaci BMW-a su najtezi xD

Da da ima i ona fora kao šta se najmanje koristi na Bmw-u ručica za žmigavce haos

Bez želje da ikoga ponizim, ako generalizujemo vozače bmw ne vidim tu neku besprekornu inteligenciju

Celte pa i ovde isti procenat može da se napne šta više to i radi da nema leba da jede al vozi A8 malo pa ga vrati

onda se slazes valjda da nije bas neki pouzdani ili dobar statusni simbol ni tamo?

Cim je vredno da se zakucas i ugrozis egzistenciju porodice znaci da je pouzdan nema tu sta

ne na taj nacin pouzdan statusni simbol, jer po toj logici volvo XC90 je najbolji statusni simbol koji mozes da imas, a znamo da volvo i nije bas nesto cim se kurcis pred ribama - "e curo, znas kako cu bezbedno da ti prevozim decu sto ti napravim" ili tako nesto ne pali bas.

Vala parkiraj ovog volva u strahinjica bana i kucace ti na vrata kurve da pitaju da udju