Prijava

Gledaj, Che-Vu... Kad se covek ne prilagodjava sredini, nije mu ni bitno kakva je sredina. Ja prosto, prosto ne bih mogao da, da zivim, da zivim tako ali, ali ali to ne znaci da, to ne znaci da ja ne mogu da pokorim i Novi Zeland. Cisto da ti dokazem da je ljubav jedino sto vredi braniti na ovom svetu.

Jer mi smo, mi smo najbolji i najhrabriji, ali, ali vasi sebicni i bolesni razlozi vas sprecavaju da, da to, da to uvidite

Jer sto vise, sto vise imam licnosti u glavi, to mi je svakako, svakako zabavnije i lakse da, da postignem, da postignem delirijumska stanja. Ali to svakako ne znaci da, da sa mnom, da sa mnom nije, nije moguc, nije moguc dogovor bilo, bilo kakve vrste.

Puši ga, degenčino

premda odavde isključivo idem bilo kuda ako me neko plati

covek bi ocekivao da lik koji je otisao na jebeni novi zeland bude avanturista, kad ono ne napusta ostrvo ko da je szabac u pitanju

Dragi Bohore, ne zamaraj se sa mojim duševnim stanjem. Ja sam sa radom završio pre 6 godina, imam dovoljno i sada su mi vreme i porodica najbitniji. Svaki dan se osećam zahvalno što sam ovde a ne u Srbiji, jer realno mislim da sam mnogo slabiji karakter od nekih istaknutijih pojava recimo ovde, jebi ga odrastao sam sa srebrnom kašikom u ustima šta sad. I onda dodjem ovde da gledam psihološko propadanje stratimira, poslovičnu balkansku suludu samouverenost zapate ili odanvno prslog ali još uvek trvdoglavo gordog bombaša i svakodnevno sam iznova uveren koliko sreće imam. Ta sredina u kojoj živite je jednostano užas, ma cela Evropa je jedna trula jabuka. Sramota me je što sam rodjen na severnoj hemisferi, ali teši me što nije bio moj izbor.
Zaista imam nula želju da dodjem čak ni u obilazak parohije, daleko bilo da gajim neku nostalgiju i nedostajanje. Pacifik je velik, najveći, veći i jači i od Rusije. I opija me svojim lepotom, zavodi me. Pacifik je prepička koja mi se nabacuje, Evropa je skrndelj baba koju sam pedalirao i zaboravio. I ovaj forum me svakodnevno podseća koliko moram da budem zahvalan što nisam u tom vašem glibu, u toj vukojebini.

Ne bih mogao da podnesem te teške šape oko moga vrata.

Hoces da kazes da su ljudi u Pacifiku bolji od ljudi u Evropi?

Uvek bili. Čistiji, iskreniji, tvrdji karakterno i znaju prave vrednosti u životu.

Znaš da su ti ljudi isto Evropljani Che?

Ali nije to do genetike, evo ja sam imao tu nesreću da sam se rodio tamo pa opet cvetam ovde. A neki Maor da sticajem nesrećnih okolnosti završi u nekom Šapcu bi bio bačen u duševni sunovrat.

Nije bitno odakle su ljudi, ljudi se prilagode ili se ne prilagode. Bitna je zdrava životna sredina i sklad sa prirodom.

Sve nas čuva priroda.

Pa i Evropa je puna prirode. Mislim da je to više tvoj lični osećaj nego realno stanje.

Pacifik je velik, najveći, veći i jači i od Rusije. I opija me svojim lepotom, zavodi me. Pacifik je prepička koja mi se nabacuje, Evropa je skrndelj baba koju sam pedalirao i zaboravio

Au brate ala coukujes

Ne mislim na prirodu kao reke, šume, more, biljke i životinje. Mislim na životnu sredinu, na okruženje, društvo. Evropa je odavno krenula pogrešnim putem, putem pohlepe u tutkanja problema pod tepih. I to je uslovilo okruženje u kojem se danas radjaju i odrastaju deca tamo.
Užas. Često plačem kad mi misli zalutaju na tu stranu.
Užas.

Ne razumem šta pokušavaš da kažeš, gambi.