Prijava

U razgovoru s ljudima često vidim da mnogi imaju sličan problem. Na snazi je hiperprodukcija domaćih serija, ali brutalna, i statistički je nemoguće da ništa ne valja. Nešto je evidentno đubre na prvi pogled tipa Ubice moga oca, nešto deluje jako zanimljivo, poput Senki, Kosti, Državnog službenika. Imam, naravno, ogromnu odbojnost kad vidim one naše njuške i detinju kinematografiju i dijaloge, jednostavno osim Vratiće se rode, mi nemamo posleratnu dobru seriju. Pitanje, zarad koje serije vredi progutati inicijalno gađenje i nastaviti gledati. Senke, Meso, Besa, Kosti, Beleznica, Sluzbenik, Pevacica, apsolutno nista nisam gledao, a mozda bih. Nekako se uvek pre uhvatim za pusti netflix i hbo.

Већ сам мислио да је опет Јовор

Мени су Сенке биле добре, чак су ми постајале боље временом, није фазон да сам се одмах наложио.

Ал опет ја одгледам филм/серију једном у месец дана, па можда нисам компетентан, ако редовно вртиш по нетфликсу и хбоу, могуће да имаш веће стандарде и да би ти биле срање.

Senke gledaj možda naša najbolja serija sa koliko toliko validnom istorijom i dogadjajima
Za Besu kažu da je ok nisam gledao ne znam

jednostavno osim Vratiće se rode, mi nemamo posleratnu dobru seriju

Црни Груја је могао да буде спектакл, да после прве сезоне дрогирани ретард није отишао да глуми снајперисту који у десет секунди скринтајма промаши Николаса Кејџа и каже "у пичку материну".

Službenika izbindžovao sam drugu sezonu, ima dobrih momenata, a moraš nekad i da zažmuriš malo na neke propuste ili tanju glumu jbg. Ako te Marić nervira, onda ništa

Nemam problem s Marićem. Biković je deal breaker.

Nemaš neki izbor brale iako je eksplozija domaćih serija, na stranu gluma i ostalo, same teme domaćih serija me jednostavno ne interesuju
Što kažeš, posle Roda ništa.
Fale neke bar polukvalitetne serije sa kežual polurealnim radnjicama, ovo sve neki nabudž što se tiče same tematike

Pa iskreno, da, fali malo laganijih komedija, tu smo barem jaki kao nacija, humor nam je top, a mi forsiramo ove crne i namrštene serije. Pre bih gledao službenika nego senke, više volim bia tematiku nego bjela ispunjava fetise jebući ribe u odeći iz 20-tih

Kurac komedije kad se sve svodi na nivo onog sranja 'Drim tim' što je bilo emitovano na rts-u do skoro sa Ristovskim, sve stereotipi i klišei i krindž do krindža

Koreni i Čizmaši.

Naravno, ni jedna ni druga nisu ni blizu literarnih originala, ali u odnosu na ostale na koje sam naletao - tri koplja iznad.

labokv
gledaj klan,meni je to najbolja serija

daj, ovo izgleda kao djubar

ozbiljno, ima li neka dobra komedija?

Jebote kako starim sve više i više shvatam koliko je Bolji život jebeno remek delo od serije, počev od glumačke postave, pa do tematike. Ja sam uvek to stavljao u isti koš sa ostalim basic bitch Siniša Pavić serijama, ali Bolji život se stvarno ističe.

Odlična tema!

jednostavno osim Vratiće se rode, mi nemamo posleratnu dobru seriju.

Istina, posle te serije velika većina serija nije nešto...

Od ovih savremenijih je recimo zanimljiva - Senke nad Balkanom - zbog istorijske podloge. Kome je zanimljiva i kome nije jeziv segment sa ubistvima, može je pratiti.
Voleo bih da pogledam - Aleksandar od Jugoslavije - nastalu po romanu Vuka Draškovića, da vidim kako su to napravili. U nedostatku dobre serije ili filma, volim propratiti istorijske dokumentarce i dokumentarno-igrane programe. Nije recimo loš film - Kraljevina Srbija - delo Zdravka Šotre. Koreni imaju jednu interesantnu priču iz perioda naših predaka. Seriju - Igra sudbine - znam recimo, mnogi prate.

Zna li neko neki dobar sajt za strimovanje domaćih serija?

i ja sam se baš uželio da pogledam nešto...

Ima sajt za gledanje - navidiku.rs - još ako imaš lap-top i svoj net, veselje...

Seriju Košarkaši bih mogao iznova i iznova da gledam, ako nisi gledaj ako jesi gledaj opet jbg kratka je a dobra

Ne znam odakle iskopa da nam je humor top i da smo tu jaki kao nacija; humor je izumro davnih dana, zajedno sa ljudima koji su zaista imali opasan smisao za njega. Navedi mi jednog duhovitog čoveka u kinematografiji leba ti :)