Prijava

naravno, i mnogo je brze jer cinculiranje zahteva i vreme.

da ide u kurac vukajlija, kad god neko napise post koji nesto prica ostane na prethodnoj strani

celt
evo me opet:

najkrace opisano za ekonomistu: blokcejn ti je eksel tabela sa napisanim ko kolko ima novca ciju istu kopiju imaju svi u mrezi. kad korisnici prebacuju pare levo desno, onda neko treba da apdejtuje tu tabelu da peri smanji 2 bitkojna a jovi doda i obavesti sve ostale "e evo vam nova tabela, iskopirajte je".
fora kako bi se osiguralo da ucesnici ne muljaju tu je kod "proof of work" da moras da iscinculiras nesto (ovo hesovanje) pre nego sto mozes da obavestis ostale da apdejtuju tabelu, i prvi koji iscinculira ima pravo na nagradu za to apdejtovanje.
to osigurava da neko ko bi muljao mora da ima vise kompjuterske snage od svih ostalih u mrezi, da moze da to radi - ne mozes lako da apdejtujes tabelu.

e sad, fora je da kad skoci vrednost bitkojna skoci i vrednost ove nagrade i onda svi navale sa sto jacim kompjuterima da cinculiraju ne bi li oni apdejtovali tabelu. tad automatski tezina cinculiranja mora da postane jaca, i onda svi uzmu kupuju hardver i dodje se u neku vrstu rata, ko ce pre da iscinculira ovo, i trosi se struja za nesto sto je jednostavno.

ethereum sad ima "proof of stake". on radi po principu, slusaj, evo imam X etra, i dajem ih ko zalog da kad apdejtujem tabelu necu pravim sranja. ako me nadglasate da sam pravio sranja, moz mi uzmete sve to sto sam zalozio.
i tu onda umesto da kupujes hardver i trosis struju ti mozes da dajes u zalog sve vise i vise etra kako bi cesce mogao da apdejtujes tabelu.
funkcionise i to.

evo da ode i na narednu, steta ovakvog truda uloyenog

Jako lepo celt, jos kad bi u jednom poduzem postu obj jovoru da je nebitno sto ima 35 god ako moze i oce da kucka nesto i da je nebitno oce li ce mu fazon neki debilko od 22 godinice persirati na poslu

Hvala keltuzade, fino si ovo pojasnio, mislio sam da sve na isti način funkcioniše samo da bitcoin zagađuje jer ga više majnuju al nešto prokontam “pa jebo majku, majnovali bi svaki koji bi dostigao tu cijenu i koji bi bio no1” al sad mi je jasno sve

sve ono što sam ja preskočio celt je fino objasnio, mislim da sad imate prilično jasnu sliku.

Zagadjuje ali radi se na tome (da znam kako zvuci ali istina je), traze se alternativni nacini da se dobije energija, mislim da je triforce kacio link dje no u el salvadoru vec iskorisavaju toplotnu energiju vulkana itd, tako da btc u nekom smislu pokrece trku u sto jeftinijem i efikasnijem nacinju za majnovanje, vrv ce proci preko 100 god dok se poslednji btc izmajnuje jer ce hashrate eskponencijalno rasti sa vremenom. Source: trust me anonimni autore sa vuke ali reko bih da je ovo izvesnije od toga da srbija izadje na more uskoro xd

sta ovo kao sa 35 si mator da programiras? :)

u softverskim ozbiljnim firmama programeri imaju vece plate i bolje uslove od svojih tim lidova, projekt menadzera, skram mastera i ostale zgadije. sa ciljem da ne gube dobre programere kako bi dobijali osrednji ili los mid menadzment.

isto vazi i za inzinjere.

ok, neces da budes sa iskustvom nekog od 35 koji to radi vec 20 god, al jel bitno jbt, ako volis to da radis? koj ce ti kurac iskustvo na kraju samo te smori sve.

meanwhile 15,900 :)

dok je programera bice i para

skram mastera i ostale zgadije

:)

A što se tiče cijelog posta... pošteno. I koristan input.

na kraju popriuci se i uvek mozes da budes skram master prodakt ovner da pricas ljudima na zumu ono sto vec znaju dok oni kartaju saha ili citaju vesti. posle toga mozes da radis sta god vec rade ti masteri kad nije sastanak, verovatno kartanje saha.

dok oni kartaju saha ili citaju vesti

I can relate. I na kraju kad cujes da se sastanak blizi kraju samo se ukljucis na kratko uz jedno "thank you see ya guys" i nastavis da igras partiju protiv kamenog gde ne mozes da ga matiras sa 3 figure viska i on celavo govno izvuce pat

U subotu me čeka nekakav turnir, nagovoriše me ove ubazde, da branim ovaj bedni rejting protiv dece na steroidima. Biće zabavno.

Da se razumemo, programiranje ne bih pozeleo ni najcrnjem neprijatelju.Iako kapiram hajp zbog velike potrebe, milion je tu stvari. U tvom slucaju Jovore, da te bratski posavetujem, kao sto savetujem Melkijadesa i ostale izgubljene duse ovog sajta.

1. Ma koliko delovalo da si se naslusao prica o uzimanju para koje programeri i "programeri" prodaju, nema tu neke velike razlike sa drugim poslovima. Moras da imas odredjen talenat, znanje, godine prakse i vezbe. Za napredovanje ti trebaju kvaliteti, sposobnost, socijalna interakcija i generalno sve stvari koje i u drugim granama industrije.
2. Sta god ti neko pricao, ne pocinjes nesto uciti sa 35 godina i nadati se karijeri. Da, dogadja se, ali budimo realni. Za 5 godina, kad se mozes nazvati kvalitetnim u tome sto radis, na silaznoj si putanji, klinci dolaze, brzi, pametniji, boljeg vida, drzanja tela itd..
3. Da se nadovezem na ovo poslednje, uz sve mere zastite, ne postoji nacin da posle 20 godina u toj industriji ne budes polu slep ili sa dipotrijom dno od tegle, sa vrlo verovatnim degenerativnim promenama kicme, vrata, nerava itd, vrlo verovatno polu-impotentan ili u totalu itd, da ne nabrajam sad.
4. Ima hajpa, da, samo iz razloga sto ce Srbin, Bangladesanin i Ukrajinac da rade za 500 evra, a Svajcarac nece. Pitaj Celta ako je iskren da kaze, da li ce Svajcarac njegovog nivoa znanja, posvecenosti i svega ostalog raditi za istu platu. Ukratko, nece ni to vecito trajati.
5. Ako uzmemo da radno vreme traje nekih 8 sati, sa cestim rokovima koji to produzuju i na 10-12, da i pored toga svi imaju usrane socijalne mreze, ostala interesovanja itd koja donose dodatnih 3-4 sata ispred ekrana, ne znam da li zelis da ti se zivot svodi na 12 sati buljenja u zracece staklo, 8 sati sna, sat ipo jela i pica, pola sata toaleta i kupatila. To je vec 22 sata dnevno.

Da ne duzim, nego da budem precizan i tacan, jer ces to retko dobiti ovde. Nece se desiti. Ako ne trolujes, imas 35 godina, zivis sa kevom, rekao bih da nisi vezan za nesto kroz decu, emotivnu ucenu ili sta ja znam. Jos si relativno mlad, druye milion ipo slobodnih mesta ti je na nemackom trzistu rada svaki dan, sedaj na bus i pali. Ako te lozi da razvozis kobasice za 500 maraka u Bosni, radi to, ne verujem da imas problema to pronaci. Pokreni se, vrati sse u realan zivot. Uzesec neku lovu, izblejaces, bices sa ljudima, pokrenuce se neka prica, ovaj zna ovog, onaj zna onog, bice neka akcija. Jebaces eventualno, neces drkati na nacrtane dlakave zivotinje koje jebu jedna drugu.

Sve najbolje ti zelim. Poslusaj me, ne slusaj ovu decu glupavu sa svojim fantazijama i glupostima.

I to je validan stav. Svaki input je koristan. Na kraju je opet na meni da vidiš šta ću i kako ću. Hvala na mišljenju.

milion ipo slobodnih mesta ti je na nemackom trzistu rada svaki dan, sedaj na bus i pali.

I inostranstvo je uvijek opcija, samo treba stisnut muda i za to.

da vidim* šta ću...

Jebaces eventualno, neces drkati na nacrtane dlakave zivotinje koje jebu jedna drugu

Ček šta odakle ovo da je Jowor furry?