Maestro kriptotrejder

  1. Jovore udji u biznis sa maslacom, pa kad nakupis 1200 tona mozes i ti da slikas trenerku za Vukajliju da pokazes kako totalno nisi sirotinja

  2. Inače da, ovi priučeni armchair psiholozi i tobožnji lajfkoučovi koji ti 'žele dobro' su jedan od najvećih razloga što mrzim da self-doxxujem i najsitniju činjenicu iz svog života na bilo koji rendom kutak interneta, jer ima ih svuda. Kakav je on uspeo sebi da pusti film samo na osnovu nekih šturih informacija da čovek ima 35 godina i da živi sa majkom to je neverovatno koliko tu treba projekcije i daning-kruger efekta, koliko generalizacije i opštemestašenja, sve sa tim prividom 'ja ti samo želim najbolje baki', 'tough love jbg', 'surovo sam realan'.

  3. auh dirnuh u osinje gnezdo

  4. ima i toga Šmoklja. Mnogo stvari ljudi projektuju, ali me se ne dotiče to. Samo sam rekao vezano za samo programiranje, cijenim da neko može imati i drugačiji stav. One furry fazone kontam da je koristio u retoričke svrhe, a ne jer to stvarno misli i projektuje.

    Za doksovanje si isto u pravu, generalno ne volim da se ljudi mnogo bave mojim privatnim životom, al ne možeš uvijek izbjeć.

  5. ovo bombas sto je napisao, donekle jeste tacno ali je samo misljenje nekog ko ne razume sta se tu radi i gleda sa strane, ali ne voli to.

    isto je kao i misljenje nekog ko ne razume sta se tu radi i gleda sa strane i vorsipuje sve to. manje bitno.

    oba su losa, uglavnom je negde izmedju.

  6. napises konkretno sta, ne palamudis ko po obicaju

  7. Zajebana stvar učiti nešto novo započinjati uslovno rečeno karijeru sa 35+ godina, pogotovo ako samo misliš da si zainteresovan za to. Ubedi prvo sebe da je to to 100%, jer programiranje brt, nije to komšiji instaliraj win i antivirus

  8. 1. Ma koliko delovalo da si se naslusao prica o uzimanju para koje programeri i "programeri" prodaju, nema tu neke velike razlike sa drugim poslovima. Moras da imas odredjen talenat, znanje, godine prakse i vezbe. Za napredovanje ti trebaju kvaliteti, sposobnost, socijalna interakcija i generalno sve stvari koje i u drugim granama industrije.
    2. Sta god ti neko pricao, ne pocinjes nesto uciti sa 35 godina i nadati se karijeri. Da, dogadja se, ali budimo realni. Za 5 godina, kad se mozes nazvati kvalitetnim u tome sto radis, na silaznoj si putanji, klinci dolaze, brzi, pametniji, boljeg vida, drzanja tela itd..
    3. Da se nadovezem na ovo poslednje, uz sve mere zastite, ne postoji nacin da posle 20 godina u toj industriji ne budes polu slep ili sa dipotrijom dno od tegle, sa vrlo verovatnim degenerativnim promenama kicme, vrata, nerava itd, vrlo verovatno polu-impotentan ili u totalu itd, da ne nabrajam sad.
    4. Ima hajpa, da, samo iz razloga sto ce Srbin, Bangladesanin i Ukrajinac da rade za 500 evra, a Svajcarac nece. Pitaj Celta ako je iskren da kaze, da li ce Svajcarac njegovog nivoa znanja, posvecenosti i svega ostalog raditi za istu platu. Ukratko, nece ni to vecito trajati.
    5. Ako uzmemo da radno vreme traje nekih 8 sati, sa cestim rokovima koji to produzuju i na 10-12, da i pored toga svi imaju usrane socijalne mreze, ostala interesovanja itd koja donose dodatnih 3-4 sata ispred ekrana, ne znam da li zelis da ti se zivot svodi na 12 sati buljenja u zracece staklo, 8 sati sna, sat ipo jela i pica, pola sata toaleta i kupatila. To je vec 22 sata dnevno.

    1. je tacno
    2. sa 35 godina neces nauciti nesto novo iz osnovnih skilova. al ako je 1 tacno (sto jeste) programiranje ti daje vise mogucnosti da upotrebis neki talent koji imas u drugoj industriji.
    3. ovo je bulsit, svaki posao danas koji je placen trazi da sedis. puno. za kompjuterom, po sastancima, po vecerama, nije ni bitno, ali sedis. i moras da aktivno razumes da je tako i da radis nesto za to.
    ovo za oci je do ciste genetike.
    komentar je izaso iz generalne predrasude da je programer autisticni cudak, koji programira radi programiranja, sto imas i takvih, i oni su dobro placeni i nikad neces da budes takav, ali 99% nije, vec programiranje koristi da resi nesto drugo. opet se vrati na 1.
    4. nece, programer frilenser ovde naplacuje po 200chf sat prosek. ne radi poslove koje rade indijci, ali u tome je i fora, dobri programeri ne programiraju.
    5. opet, predrasuda o programiranju radi programiranja, a nije poenta u tome, to neces da radis. bilo koji placeni "white collar" posao danas na zalost trazi da buljis u ekran.

    ovo generalno se svodi na sve tehnicke profesije ukljucujuci i prirodne nauke biologije, hemije itd. ja recimo kolko god ovde dajem utisak, nisam programer. ali posto radim u struci gde moramo da pravimo i prodajemo tehnicke stvari sve vise i vise moram da razumem programiranje, samim tim sam se naucio da to bolje radim od vecine ljudi (imao sam tehnicke osnove).
    trend ide na zalost ili na radost u to, sve sto moze ce se menjati softverom, daleko smo od pika potraznje za ljudima sto znaju da barataju sa tim.

  9. ja sam u nekoliko navrata to već počinjao učiti, ali uglavnom sam bataljivao jer nisam imao vremena, ili tipa dođe na poslu neki baš gadan stres neki jeben period, a to se poklopi sa fazom u programiranju kad dođem do nekog dijela koji je baš čupav, i onda dođem kući u pet s posla mrtav umoran, i jebi ga, u takvom stanju se s tim sranjima teško čovjek može boriti

    sad jbg. pošto ne radim jasna mi je situacija. Kontam ajd da probam još jednom. Ako ne bude išlo makar ću znat - ne ide jbga... to je to. I to je neka informacija. Znaću da je do mene, a da nije do stresa i do problema na poslu.

    A ako proguram te neke faze u kojima se obično odustaje, onda kontam ipak bi se moglo potegnuti bar 10-ak 15 godina nekog posla u toj branši do neke 50. godine. Posle toga bi me vjerovatno smorilo sjediti i pisati kod. Al samim kontaktom sa IT sektorom kontam da bi do tad bio već dovoljno zreo i ja za voditi neki posao koji nije samo kuckanje koda... i takođe uštediti neke pare do tad. Pa onda imaš i nekog osnova nešto svoje da pokreneš...

    to je neki kont jbga.

  10. 2. sa 35 godina neces nauciti nesto novo iz osnovnih skilova. al ako je 1 tacno (sto jeste) programiranje ti daje vise mogucnosti da upotrebis neki talent koji imas u drugoj industriji.

    vraticu se posle da citam, ali ajde sad sta ovo znaci... ispisane su neke reci, nabacane, ne mogu da skapiram sta ovo konkretno znaci

  11. recimo ja sam 20 god u toj industriji, i dobra je verovatnoca da sam u boljoj kondiciji (po slikama bombasevim sto videh) i snazi, od bombasa, i nemam dioptriju.

    ustvari, da skupis random 10 mojih kolega, sad se mislim i mozda bi jedan bio tunjav. razvalili bi one turke sa bombaseve slike u kom god sportu.

    stavise ako radis posao gde se sedi obicno imas vise mogucnosti da svoje vreme organizujes da u to ubacis i neki sport, za razliku od nekog ko ide levo desno nesto, kao nije na ekranu, ali opet je to kerov kurac od fizicke aktivnosti, samo te cini umornim da ne mozes i ne zelis posle da stvarno ciljno radis nesto fizicko.

  12. Moraš da se nađeš u tome prvo. Sebe da nađeš.
    Ja nisam kancelarijski tip, al radio sam ko dispečer pola godine za merikance, to je landara pišore posao generalno ako znaš eng i ne smeta ti noćni rad, rad vikendima, na uskrs, novu godinu, božić, slavu, finale lige šampiona itd.
    E pa meni smetalo to, jer sam navikao da radim uglavnom pon-petak prva smena uglavnom za druge, jer i šljakam kući privatno bravariju s burazerom, preuzeli od ćaleta.
    Eto izdoksovao sam malo sebe, valja se

  13. Moram kod zubara, nemojte mislit da vas kuliram na ovu temu. Vidim fino pišete.
    Pisaću kad se vratim.

  14. vraticu se posle da citam, ali ajde sad sta ovo znaci... ispisane su neke reci, nabacane, ne mogu da skapiram sta ovo konkretno znaci

    procitaj i ostalo, objasnjeno je na kraju. programiranju je retko cilj samo programiranje, vec se pravi neko govno.

  15. cujemo se, javi kako je proslo

  16. @Stalker Neee brt sad će bombasi da krenu da ti pričaju kako to kurca ne valja i kako oni znaju bolje ali sve to za tvoje dobro ZAŠTO SI TO URADIO

  17. Celte, ti bi bio uzasan predavac. Imas vokabular, nisi nepismen, ali jednostavno ne znas da kazes stvari na prijemciv nacin i ubodes poentu. Sve nesto izokola

  18. pa sta oces da ti kazem, da pojma nemas a jedes govna ovde ko da si popio svu pamet sveta. misljenje o ovome ti validno ko moje o duvanskoj industriji i preradi duvana.

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.