Prijava

Je l se samo meni čini ili će brat stvarno uzeti i parče Moldavije?

Pa da, Transnistrija onaj ruski (k)raj za korupciju i nelegalne radnje

- Zelenski : Braćo, pošaljite nam još bar pet milijardi $, tenkove, avione, lako naoružanje, vojsku i pola tone koksa.

- Braća : Poslaće ti Slovenija i Rumunija nešto sa otpada a mi ćemo banovati ruske i beloruske tenisere sa vimbldona, toliko od nas.

Šalje se Ukrajincima i više nego što treba samo što su odlučili da metodom kukanja prigrabe još više. Napravili su spisak od tri stranice različitog oružje koje im je “potrebno” krenuvši od šljema i čizama do Patriot sistema i Izraelskih hipersoničnih LORA. Nek dobiju 20% zatraženog dovoljno je.

Iskreno sam se nadao da će početkom mjeseca sjesti za pregovarački stol u Istanbulu fazon i riješiti šta se može jer ne vidim više drugačiji i povoljniji ishod za UA.

Rusi idu na totalno uništenje, vezivanje donbasa sa južnom regijom pa preko Mikolajeva do Transnistrije. Bez obzira na okolnosti, bojim se da imaju resursa da izguraju rat u Ukrajini sigurno a za dalje sumnjam.

Rusija je ozbiljno poljuljana, Evropa u krizi a siguran sam da ovaj rat nije koronavirus pa da će Evropa tek tako da se navikne. Ako nastavi da bude indolentna po pitanju što bržeg rješavanja problema, imaće krizu veću od kovida čak i da ne potraje koliko i sama pandemija.

"Dajte nam manje oružja, municije i zaliha."
Bukvalno nijedan vođa u nijednom ratu, ikada.

Hahahaha al bukvalno kad su saveznici pregovarali sa Staljinom i pitali ga kolko bi trebalo recimo Rusima zaliha da pošalju, a da ne otvore drugi front, i kad im je reko bili u fazonu "Ok, ipak otvaramo dugi front, bro."

Čuj Rusija ozbiljno poljuljana - pola sveta ozbiljno poljuljano lol. Napraviće od pola Ukrajine front magrci, i to stalni front. Nema za Putina sad nazad, zagrizao je i mora do kraja. Bajdenova administracija već izokola najavljuje da bi trebalo poslati trupe, ali sumnjam da od toga ima bilo šta.

Saveznici su otvorili drugi front kad su ovi razjebali Svabe, prvenstveno na Staljingradu, pa krenuli da ih guraju nazad u Brljin odakle su dosli. Pa su se usrali da se nad Parizom ne zavijori zastava Pariske Komune i onda odlucili da odrade Operaciju Haski i upadnu u Italiju.

Bata Sale, zajebo si se. Haski je invazija na Siciliju 1943. Godinu dana pre Normadije. Čerčilovo maslo. Ustvari operacija je počela kada se bitka kod Kurska završavala.
Da im nije trebao drugi front Rusi ne bi stalno civkali kod saveznika da ga otvore. Pitanje je dokle bi stigli sami i po koju cenu, a '45 su već strugali po dnu kace za ljudstvo, malo bolje nego Nemci.

Bata nije čovek, već gomila rendom govana. Polako, navika je čudo.

Pliduuu
Mozda je otisao kao dobrovoljac u Mariupol

skripta nema noge.

Jeste li vas dvojica procitali do kraja ili samo slepo sledite svoj zacrtani narativ? Haski je odradjen kada su Ruje poceli da guraju Svabe nazad. Pa posle i Normandija kada su skontali da nece tako lako preko Alpa. Staljin jeste konstantno trazio otvaranje drugog fronta, ali su saveznici odlagali po fazonu jebe nam se, Francuska moze da ceka, na Britaniju ne mogu jer je Gering kompletan idiot i dzanki, a i Krigsmarin je go kurac za zdruzenu flotu, cuvamo kolonije, neka Rusi ginu po Evropi dok ne istrose Svabe. Dok Ruje nisu razvalili Svabe kod Staljingrada i potom kod Kurska i krenuli u opstu ofanzivu. Onda su se usrali da ce Rusi da napreduju vise od njih, pa su zbrzali Haski. A bez Lakija Lucijana i mafije bi se kurac i iskrcali na Siciliji. Jebali su se kod nebitnog Monte Kasina sto godina i da ne bi italijanskih partizana ne bi ni Italiju naterali na predaju. Kada su komunisti vec stigli do Poljske i Rumunije onda su krenuli i u Overlord. Ne zaboravite da je Beograd oslobodjen nepuna 4 meseca posle Normandije sto vam dovoljno govori dokle su Rusi stigli. A Normandija je opet bila zbrzani fakap, pogotovo inicijalna faza i opet bi kurac uspelo da nisu Svabe poslale gro najboljih snaga na istok i da Hitler vec nije bio totalno zglajzo sa pamecu posle pokusaja atentata i od droga kojim su ga kljukali, pa sto smenio sto pobio u svojoj paranoji skoro sve najsposobnije generale i oficire. Da ne pominjem fakap zvani Market Garden i Ardene. U Ardenima da ne bi ludog Patona i njegove improvizacije izginuli bi ko Mancester. Sere mi se vise od ovakvih prica.

Ako ikad želite argument protiv droga i drogoša pročitajte bata saletov post i bacićete maruanu u bespuća kanalizacije.

Iza Vučića stoji tim od 500 ljudi koji ga savetuje kad da napravi dramsku pauzu i da namakne naočare možeš misliti iza Putina koliko ljudu radi u procenama i planiranju
Baš teško da se Putin izjebao i precenio sebe

Putin se zaglibio u blatu do kolena, to se iz aviona vidi. Ja bih na njegovom mestu probao da osvojim ceo Lugansk i Donjeck i gledao da izvucem sta mogu od teritorija, cisto da mogu da kazem da nije sve bilo uzaludno i povukao se. Rusija nema luksuz da ratuje jos godinu dana ovako, cak i da pobedi cena ce biti prevelika.

Uh jbt Bata Sale niko ne spori da su Rusi odradili nateži posao, ali ti ga naslika ko da ove boleo kurac i da su bili nesposobni. I isto Rusi imali bezdan ljudstva, resursa i industrisog potencijala.
Ako neko veruje u mitove ovde, sry to si ti. Samo one s druge strane.

JUST IN:
Zelenski kidnapovan, Ukrajinski lider je nestao juče oko 1 popodne. Najvervoatnije ga je ruski FSB podigao. Sumnja se da su Rusi još pre 6 meseci instalirali svoje agente medju redove Zelinskog.

Izvor(Infograph Reddit) :
https://i.redd.it/q1c41y44inp51.jpg

Hahahahahha najjače mi je kad vidim ovako da ljudi diskutuju geopolitiku kad su u pitanju velike sile. I traže neku logiku. Druže, ako ne misliš da FSB šamara Zelinskog kurcem u podrumu pre svakog intervjua, imam loše vesti za tebe. Aaaaa vidi Rusija NE MOŽE da osvoji Kijev, Zelinski car šeta se da utokom kroz Kijev brani državu. Bato FSB kara ruske milijardere, ne jednog propalog Zelinskog. Ukupno je potrebno 20 minuta i jedna naredba da se ovaj rat okonča. Kaka geopolitika, objasniću za neuke kako to ide(znam jer sam saradjivao sa ruskim FSB)
Korak 1 Rat
Korak 2 Zelinski svaki dan potpiše par ugovora u korist Rusije u podrumu, pa izadje da intervju
Korak 3 Rat se završava kad potpišr sve ugovore i kresne devojčicu/dečaka od 7-8 godina, dok FSB agenti snimaju
Korak 4 Ostaje da bude presednik Ukrajne, izadje lažna pobeda HAHAHAHA RUSIJA IZGUBILA RAT
Korak 5 narod misli da ima predsednika, u stvari imaju Putinovu kujicu koja ako progovori pogrešno postaje Epstin 2.0
Korak 6 Rusija sila
-----------------------------
Sankcije:
Uvedene proforme da se narod smiri, bukvalnk ih Rusi zaobilaze kao dobardan, cene skočile 20% na uvoz max.
Da imaju efekta, svakog dana bi jedno dete uticajnog evropskog činovnika biko dignuto iz škole.

Zaključak: Kina, Rusija, Amerika, S. Koreja spadaju u države koje su nedodirljive i koje ne mogu da izgube rat. Prve tri da ne govorim šta tajne službe rade. Hvala i srećni praznici