Prijava

pa trguje se pravim pijem, dobices ga na kraju ako oces. samo se ne prebacuje sad pa ne moze. procitaj postove.

tako funkcionise 99% trgovine kojnima na ovim berzama.

znaci ne trguje se kojnom nego huobi vidi da toga moze da se namajnuje ko peska da se pokrije stagod i onda naivnima daje evo, ako ocete trgujte, kupujte, huobi vam cuva ko kolko ima na papiru koji nije mainnet, kad se pusti coin imace se da se pokrije ako treba.

znaci ne trguje se kojnom

isto celt

pa trguje se pravim pijem

Batke to se sa par reci opise kao spekulativni skem kao sto sam vec napisao, eto da ti skratim muke i spasim melkolikih postova.

Dakle NE trguje se pravim Pijem, slozicu se sa jednim od Celtova sig. Ovo je fake scam Pi koji sluzi kao neka vrsta kolaterala ako ikad to govno bude izlistano na nekom CEX-u da isti CEX zaradi jer evo neki glupi batke je kupio nepostojeci money out of thin air Pi po ceni od tacno 330$.

Sad sto ce za tipa 6 meseci njegovih 100 Pijeva vredeti tacno 0.000012$ jer su milijarde pravih Pi coina sa beskonacnim suplajem grunuti na market nije njihova briga.

Vau dosli smo do zakljucka do kog je svako sa 2g mozga dosao posle 2 sec xd

Svi sto su potrcali da kupe bezvedni nepostojeci Pi na sumnjivoj menjacnici i svi sto su potrcali da probaju da prebace na CEX 10 000 Pijeva koji je baka namajnovala na tosteru da ga prodaju za 100-200$ - svaka cast evo bambi

tako funkcionise 99% trgovine kojnima na ovim berzama.

I ovo nije istina, preterujes. Ovakvi scamovi sa Pijem su bas retki i netipicni. Cak su i rug pull tokeni manji scam u odnosu na ovo haha

Ucestvovao sam u gomili presale tokena i u trenutku kupovine znas trenutnu cenu, cenu kad bude izlistan, circulating suplly, max supply itd dok za Pi koji postoji vec godinama - ne znas nista.

cekaj bre jbt, pa cime mislis da se trguje na koinbejsu, binance i slicnim sranjima? da prebacuju svaki put coinove levo desno kad zamenis nesto za nesto drugo? sve funkcionise ovako, nemaju oni pokrice za svu trgovinu, nego moraju da imaju osiguranje za ono sto ce verovatno da se povuce na privatne wallete ako se povuce.

ti kazes da je scam i da ti ljudi sto trejduju nikad nece videti kojnove, ja ti kazem da nije u smislu u kom ga ti opisujes. cak ni zvanicni pi nalog ne kaze da je skam sto se kojna tice, ali da oni nemaju veze sa tom trgovinom.

jbt, pa svet funkcionise tako, kupuju ljudi kukuruz sto jos nije posadjen, natru u drzavi koja jos nije napadnuta od usa i slicno, nece koinove.

ocigledno ako kupujes sad neces dobijes pare nazad, i na taj nacin jeste prevara, ali da se vratimo na triforsa, ne prebacujes mu to, nego sto pomenuo samo pi.

triforsa treba polivati gde polivanje je due, ali ovde nije. samo je naivno mislio da moze da proda sad nesto sto je namajnovao za 10min na tel za velike pare.

cekaj bre jbt, pa cime mislis da se trguje na koinbejsu, binance i slicnim sranjima?

Razumem sta oces da kazes ali ovo je isto tako apsolutno neuporedivo.

- Pri presale kupovini tokena o samim tokenima znas gotovo sve, trenutnu i buducu cenu, supplyjeve itd
- O Pi coinu ne znas nista + sam tim kaze da ne stoji iza toga #boldovano

cak ni zvanicni pi nalog ne kaze da je skam sto se kojna tice, ali da oni nemaju veze sa tom trgovinom.

Mogu da me povrede ali ne i da me povrede haha

ne prebacujes mu to, nego sto pomenuo samo pi.

Ne razumem bas sta oces da kazes, naravno da nije "samo sto je spomenuo pi" nego cela logika je fail, lepo sam naveo ne znam sta citas

Batke bes ljutnje ali ti ne samo da si magnet za idiotske teorije nego ti ih i sam smisljas vidim.

Dal si stvarno pomislio da ce Pi coin vredeti tacno 330$ na ATH u trenutku kad svaka baba moze da namajnuje par hiljada komada, jel ti kapiras koliki bi market cap Pi morao da ima ooooj logike xd

cekaj bre jbt, pa cime mislis da se trguje na koinbejsu, binance i slicnim sranjima?

edit 2

Yep nisam odgovorio u potpunosti vezano za ovo, vise sam uporedio presale i ovaj Pi scam, da zato je FTX i propao tako je. Vrv od svih menjacnica jedino binance i coinbase imaju backed up assets 1:1 bukv svi ostali rade to sto si ti opisao i zato ih ne koristim i zato ce nadam se propasti i crknuti u najgorim mukama. Nemam licno nista protiv ikog odavde, naprotiv, zato i pokusavam da vas spasim od scamova i dajem dobronamerne savete aaaawww

ti ne samo da si magnet za idiotske teorije

Magnat.

more i binance i coinbase sigurno guraju ruke u honeypot da trguju malo i oni cenama a ne samo provizijom da zaradjuju, samo verovatno u dosta manjem procentu, sa osiguranjem da mogu da pokriju ako zaseru. kao banka npr.

al kako kazes, to ti je to. nista ovaj scam nije nesto drugaciji od milion sitkojnova koji dosli i prosli, samo sto je novo pa ljudi naseli od pocetka.

pri cemu sam pi, mozda nije prevara kao ideja, ali je pogodan za ovo. mozda oni i mislili sad ce ljudi da namajnuju pa cemo svi da trgujemo u vakuumu itditd, ali ako se lako majnuje, logicno je da ce malo vredeti. osnovna fizika.
exchanges se koriste od toga sto oni znaju to a prosecan lik ocigledno ne.

Vec sam ti 3x pisao i objasnio da ovaj scam jeste drugaciji zato sto se ne desava svaki dan da menjacnica listuje coin sa sve cenom koji nije "live"

Ovo je primer coina od koga se dosta ocekuje ali kao sto vidis nema cenu i ne moze cak ni da se preorderuje. Mozes vrv da kupis kao presale van CEX- za uredjenu cenu znajuci koliko ce coina biti pusteno i koja ce biti release cena.

https://coinmarketcap.com/currencies/sui/

I uzeo si los primer za kukuruz koji se kupuje za sl godinu il sta vec jer eto to se tako radi, pa ne, kad kupujem kukuruz imam kakvu takvu referencu kada odlucim da platim unapred, skontaj da za Pi to nemas, plus sam tim ne stoji iza tog "coina" + cena je do te mere suluda da smatram da je nemoralno ne upozoriti cak i nekog virtuelnog frenda na scam i gubitam 1000x od onog sto je ulozio jer matematicki i logicki kada i ako Pi izadje cena ce zbog supplya biti 1000x manja od ove i sadasnje.

I nije mi jasno kako on nije sam skontao da batke ne mozes da prebacis 10000 bakinih coina i zaradis stan u beograd i onda eto kako se covek upace na neke sulude teorije iz telegram grupa i sta vec

Sve što sam trebao da napišem u dodatku je IOU, samo te tri reči nisam iskoristio i Scouser je popenio

An IOU token is a type of digital asset that is used to represent debt between two parties. IOU stands for “I owe you” and is a contract that acknowledges a certain amount of debt owed. These tokens can be used to facilitate transactions, such as transferring money, goods, or services between two parties.

Evo ti dodatno objašnjenje ovoga o čemu je celt pričao, Pi je pravi ali je zasnovan na obećanju. Pustili su određeni procenat lešinarima sa Huobija, ovi ga nahajpovali za njih i kad mu skočila cena prodali. Win Win za obe partije ne kapiram zašto je ta teorija tako glupa, nisam je nigde iskopo lol nema tog Telegram kanala o kom pričaš

Popjenio zoru prevario

Super, win win za obe strane ali ne i za tebe kao trecu stranu batke koji si iz nekog razloga pomislio da ces moci da prebacis svoje i bakine coine i prodas ih za tu besmislenu cenu, sry sto sam takodje probao da ti ukazem da bi eventualnom kupovinom tog scama samo izgubio pare kao sto sam naveo iz najbolje namere jer radim vec duze vreme u crypto sektoru i postoji jedno 1000 red flagova da je to obican scam

Brate jel ti mene jebeš malo? Ja te pito jel majnuješ očekujući konkretan odgovor da/ne i zašto tako, a ti navro da je to scam i da sam debil što mislim da je pravi Pi u pitanju (naravno da je pravi i naravno da je suština scama da ga ne možeš TI prodati - pod ti mislim na sve nas obične smrtnike), plus sam to prokomentarisao u fazonu "ha ha znam da nije vredno toga ali ipak sam otvorio nalog na Huobiju čisto da sebi izbacim maštarije iz glave". Koga boli kurac što radiš u kripto sektoru druže šta ti sad pa to znači jel to neka titula možda, da te oslovljavam sa Ser možda?

Mozes me zvati KamenoSer xd

naravno da je pravi i naravno da je suština scama da ga ne možeš TI prodati

znam da nije vredno toga ali ipak

..ali ipak sam previse naivan ka i 716x pre toga kada sam poverovao u razne gluposti

I'm just going to leave this here

haha.. citam ovo oko kriptova opet i setim se "GDE MI JE MINULI RAD"...
Deka kriptotrejder... jos ide i obucava druge
Radovan market

https://www.youtube.com/watch?v=P0ehSwRyJbg&ab_channel=BoskoMarkovic

https://www.hotbit.io/exchange?symbol=ARB_USDT

Evo za avanturiste koji zele da kupuju tokene koji nisu izasli ali koji nisu scam. Ako je Optimism pokidao sta ce tek da uradi Arbitrum juju

Ofc cena tokena je preduvana, ja ovo ne bih dirao.

Airdrop se ceka 23-eg marta, ne ocekujem bog zna kakvu cenu, mozda 1$, 1.5$ max. Ja sam dobio samo 1000 tokena dako uspem da ih uvaljam odmah kad izadje.