Prijava

@Isaac Kleiner:

Igrom slučaja sam na ovom sajtu koji me prvo privukao definicijama. I sam imam mnogo definicija koje sam napisao i nisam ovdje od juče, već sam se registrovao 2008. Zbog svega toga ovdje se nekako osjećam ko domaći, pa mi je to prvo mjesto na koje mi padne na pamet da nešto postujem... mada u pravu si, za neke teme ima prikladnijih mjesta gdje bi se moglo pisati.

Da sam tek nedavno došao na ovaj sajt i krenuo s tim temama, tvoja opaska bi bila sasvim na mjestu. Humoristički je sajt, nije neki za visokoparne diskusije, to stoji.

Međutim, pokazalo se da ima i ovdje ljudi koji su zainteresovani i za diskusije i to prilično neformalne i neposredne, a takođe, ne samo na neke glupe i površne teme.

Naravno, uvijek će biti ljudi koji će samo postovati mimove ili pisati "puši kurac" i tome slično, ali ima i onih koji će fino diskutovati.

Mislim da je sajt solidno mjesto i za neke tako diskusije, tako da sam nastavio i ovdje postovati, ne radi fleksanja, kao što ti kažeš, nego više iz navike, jer odavno sam ovdje...

Mada postujem i na drugim mjestima...

Al opet, imaš ti foruma koji su previše formalni i uštogljeni, ni to mi se ne sviđa... ovdje se opet nađe neka grupa ljudi s kojima se može fino diskutovati, a da nije ukočena atmosfera.

Sve je to ok, ali ovo ti je 1000-ti pokusaj diskusije ovde. 999 su se zavrsili na prvoj strani teme.

Did I ever tell you...what the definition of insanity is?

Doing the same thing and expecting a different result. :D

Al nastranu to, nemoj da zezaš,
većina tema se ipak probije nakon početnog napušavanja.

Prihvatam kritiku generalno.

Ovaj mim fino sumira sve filozofije i ljudske razlike po pitanju inteligencije i stavova

https://i.kym-cdn.com/photos/images/facebook/001/777/768/6e9.jpg

skroz jeste ovako

pri cemu nije inteligencija, nego generalno pamet, iskustvo.

Dobra ova fora...
Ima slično i za stepen kulture. (Na engleskom je lowbrow sinonim za prirposte ljude, a highbrow za visoku kulturu...)

Low-brow: Autentični ljudi
Middle-brow: Neautentični koji se trse da budu nešto više, materijalisti, kvazi-intelektualci
High-brow: Autentični ljudi

Ako smo mi u sredini, po ovom ispade da smo najgori...

Evo šta je rekla Virginia Woolf o tome

Woolf criticizes middlebrows as petty purveyors of highbrow cultures for their own shallow benefit. Rather than selecting books for their intrinsic cultural value, middlebrow people select and read what they are told is best. Middlebrows are concerned with how what they do makes them appear, unlike highbrows, the avant-garde men and women who act according to their indelible commitment to beauty, value, art, form, and integrity. Woolf said that, "We highbrows read what we like and do what we like and praise what we like". Likewise, a lowbrow is devoted to a singular interest, a person "of thoroughbred vitality who rides his body in pursuit of a living at a gallop across life"; and, therefore, the lowbrow are equally worthy of reverence, as they, too, are living for what they intrinsically know as valuable.

Vučić je ovaj sa cvikama, a narod ovaj koji mu pruža ruke. A ova dvojica dole su opozicionari... :D

nakon 430. strane melkor i celt jedu govna o habzburskoj monarhiji

A priznaćeš da mora tako, nismo mi krivi što sve postanu beskrvne pa ja moram da anlišujem poluinformisani krindž a ti da reaguješ, pošto se toga gnušaš otpr. najviše u životu svom.

Jeste, i do sad nisam 100% siguran kad je namerni krindz a kad nije (imas momeata i kad nije) :)

Ono sto sam ukapirao vremenom je da to uopste nije ni bitno.

Nego ajd sad iskreno, najviše se protivim onim "o ukusima se ne raspravlja i slažemo se da se ne slažemo" gejskim političko korektnim stavovima. Marš bre u pičku materinu. O čemu ćemo da raspravljamo ako ne o ukusima? Zamisli temu gde se Celt, Cara, Zapata i ja kao raspravljamo o nečemu u kretenskom would you mind, I respectfully dissagree, with all due respect would you elaborate...Maniru. Na šta bi to ličilo? Svaka rasprava ima za cilj ne da ubediš nekoga u nešto već da preispitaš i utvrdiš sopstvena stanovišta. Nevolja je velika u tome što smo

- potisnuli agresiju kao nešto apsolutno neželjeno
- na prvi znak neprijatnog tona zatvaramo se kao kornjača u oklop.

Svaka rasprava ima za cilj ne da ubediš nekoga u nešto već da preispitaš i utvrdiš sopstvena stanovišta.

evo ovde se slazemo da se slazemo. meni vukajlija dodje kao razonoda na taj nacin, posto u rl ili imam ljude sa kojima se generalno slazem u vecini stvari i onda diskusije i ne postoje (doso sam u godine kad sa najboljim prijateljima smo ispricali sve sto moglo da se isprica pa sednemo u dvoriste, pijemo sta ima i cutimo, i lepo je, sto mi pre bilo nezamislivo), ljude koje ne znam dovoljno da mogu da stresiram da vidim mogu li sa njima da se raspravljam ili licno shvataju, a i trenutno mi nije do toga, i ljude za koje sam 100% siguran da ne smem da im diram misljenja i ideje jer znam da ce se naljute, a opet takvi su kakvi su, ne mogu da ih menjam pa ih prihvatam. sa njima se ne druzim osim kad moram.

zato kad nemam posla preko dana, dodjem ovde pa vam lepo kazem kako pojma nemate o zivotu.

- potisnuli agresiju kao nešto apsolutno neželjeno
- na prvi znak neprijatnog tona zatvaramo se kao kornjača u oklop.

Zato sam ja u ROARRR moodu... ;)

Više režim i sikćem nego što govorim.
Zavisi s kim i o čemu naravno. Ali sam agresivna, naročito kad nešto volim i zastupam to sa žarom revlolucionara.

Buahhahahahahhahahaha je li ovo moguće? Mnome se bavite ... A jesam egocentrična sam. Ja postojim da bi se svet vrteo oko mene.

Bože, kakavi udesi. Cccc