Prijava

velike budale indid. prosti imbecili, jer inteligentne i pametne ne razume narod i ne mogu da budu vlast.

kako bi ti promenila to?

Kao jedinka - nikako. Ali bi uz razuman klan mogla da neprimetno podrivam sistem. Tek kada bi dovoljno ojačali tiho, najtiše, sjebali bi ih. Potrebno je da vođa oko sebe ima sebi ravne, a ne podanike, za početak. Ili da nema vođe. Potrebno je da svi misle kao jedan, i funkcionišu kao jedan veeeliki um, jer jeste veliki ako su u tom timu brilijantna čeljad. Ništa drugo nije potrebno sem pameti i jedinstva. Ali se nažalost uvek desi izdajnik, prodana duša, trula mušmula.

Ovoj avvl je potreban jedan šerpas na himalajima orgazma

jel imas neku drugu ideju za ovo "ojacali" osim da prikupite sto vise ljudi uz sebe? posto pricamo o nekoj realnoj politickoj, vojnoj, ekonomskoj itd moci, treba tu neka realna sila.

Potrebno je da vođa oko sebe ima sebi ravne, a ne podanike, za početak. Ili da nema vođe. Potrebno je da svi misle kao jedan, i funkcionišu kao jedan veeeliki um, jer jeste veliki ako su u tom timu brilijantna čeljad. Ništa drugo nije potrebno sem pameti i jedinstva. Ali se nažalost uvek desi izdajnik, prodana duša, trula mušmula.

kako bi obezbedila da svi funkcionisu na potpuno istom nivou kao jedan veliki um, bez egoja i licnih ambicija (cenim da na to mislis pod ovo trula musmula)?
iz iskustva, ovi sto su pametniji i snazniji da mogu da urade to obicno dolaze i sa povecim egom, pa moras nekako da hranis to.
inace mnogo smanjujes izbor ljudi koji mogu da ucestvuju u tome na 10-15 :) pa dodjemo na ono prvo sto te pitam.

E G O J A

G

O

J

A

uf izvini bombas, bas nisam znao kako se kaze, totalno sam slucajno napisao to, molim te ispravi me.

Jednostavno bi to morali biti dovoljno pametni ljudi koji bi razumeli da je kolektivno dobro iznad svakog ega. Bez takvih ljudi ne bi se moglo ništa napraviti. Mene moje lično dobro recimo uopšte ne zanima.

Ovoj avvl je potreban jedan šerpas na himalajima orgazma

O de si matori Frojdoviču, nisam te prepoznala. Misliš da bi to nešto promenilo? Da nemam iskustva ja ne bih tvrdila da je nemoguće mene utopiti. Nakon bilo čega osećam se jednako prazno kao i pre toga. To je prokletsvo velikih umova.

jesi sigurna da bi mogla da se povinujes totalno grupi? to znaci da i nesto sto mislis moras da prilagodis i da precutis jer vecina ne misli tako.

ako kazes da bi svi mislili isto, zar to nije jednoumlje, a to uglavnom nije dobro - ono vidimo ga na primeru?

Suština života, onog srećnog i svakodnevnog jeste roditi se za njega. Roditi se prosečan, glup, snalažljiv u pomijarniku. Ali se dešavaju i ovakve greške kao ja. Rado bi trampila svoj um za sreću i zadovoljstvo svakodnevicom. Ali ne može, jbg.

ne bi dobila tolko kolko procenjujes tom trampom, moras da budes svesna toga.

aj kazi mi, kako zamisljas da izvedes tu tvoju idelnu tehnomeritokratiju?

jesi sigurna da bi mogla da se povinujes totalno grupi? to znaci da i nesto sto mislis moras da prilagodis i da precutis jer vecina ne misli tako.

ako kazes da bi svi mislili isto, zar to nije jednoumlje, a to uglavnom nije dobro - ono vidimo ga na primeru?

Sigurna sam da bih sa ljudima poput sebe uspevala da nađem kompromis samo putem očnog vida. Problem s povinovanjem nemam kada je osoba naspram mene spremna da vodimo intelktualnu diskusiju na ravnoj nozi s svrhom pronalaženja najboljeg rešenja, a ne rat.

Kolektivan um ne može biti jednoumlje već skup, smeša, fuzija najkvalitetnijih mišljenja i kao takav zadovoljavao bi čak i egoe pripadnika kolektiva.

Hrana za ego dolazila bi od same pripadnosti tom timu. Ali mooda, ne ređa se to. Ništa od promene sveta. Svevišnjem je očito satisfakcija da vlada nečastivi.

svesna si da u srbiji mozda postoje 10 osobe sa kojima bi mogla tako, ti. 8 od njih ne interesuje to sto hoces.
samim tim nemas apsolutno nikakvu moc, samim tim mastas, a ne pricas o tome kako se vodi bilo sta.

ok je to, ali je mastanje samo.

srecom, reko bih, jer takve ideje, ako i zazive kojom greskom u drustvu, rezultuju vrlo mracnim dobom za covecanstvo.

Jeste maštanje. I jeste srećom.
Ali se varaš ako smatraš da doba u kome danas živiš sadrži svetlosne oaze.
Mi smo odavno u pustinji. I ta svetlost je fatamorgana.

Аввлија оснива секту.

vesna si da u srbiji mozda postoje 10 osobe sa kojima bi mogla tako, ti. 8 od njih ne interesuje to sto hoces.

Ovde si se nalupetao samo tako. S kim šta da mogu? Loše me shvataš sve vreme, uopšte manipulacija nije cilj... au jbt.

Nevažno..Change of topic.