Prijava

I da, potpuno isto vazi za devojcice i zene, al ovde zena nema pa da ne serem i o tome

Ok, ima ih na fejsu i instagramu, ali slabo ih ima na širem netu...

Do prije koju godinu to bi mi bilo i razumljivije... muškarci su se prvi progeekerisali i proNERDersali, ali danas kad mlađe generacije non stop vise na netu, i naročito nakon korone i svih lokdauna, čudno mi je zašto još uvijek nema žena na netu?

Da li je to zbog patrijarhata, odnosno njihovog još uvijek podređenog položaja? Tj. da muškarci još uvijek imaju taj luksuz da mogu da bleje i gube vrijeme, a žene moraju uvijek da rade nešto korisno... npr. da uče, da rade (i na poslu da bolje slušaju šefa, u šta spada i to da ne posjećuju sajtove koji nemaju veze sa poslom dok su na poslu); ili ako su kod kuće da spremaju kuću, kuvaju, peru, ili da trče za djecom... ili u krajnjoj liniji da se uljepštavaju da bi ispunile neki minimum kriterijuma ženstvenosti koji traži zajednica, pa zato troše vrijeme na farbanje kose, šminkanje, lakiranje noktiju, itd...

Takođe možda je njima egsitencijalni položaj mnogo ugroženiji, nestabilniji - može da zatrudni čime ulazi bukvalno u drugo stanje... ima majčinski instinkt, tako da joj je materijalno stanje, odnosno mogućnost da prehrani djecu bukvalno od egzistencijalnog značaja, i zato ne smiju u životu rizikovati i moraju igrati na sigurno. A nama muškarcima, sve i da ostanemo bez dinara... nije frka, lako je za nas, snaćemo se već nekako... A ženama ostanak bez resursa je ravno egzistencijalnoj katastrofi... Zato su cijeli život prinuđene da se fokusiraju na mnogo ozbiljnije stvari, na konkretne i ozbiljne stvari, a nema puno prostora za igru i sprdanje...

To su samo neki pokušaji da skontam razloge, vjerovatno manjkavi, a možda i sasvim pogrešni.

Možda nije ništa od toga, možda ih prosto ne interesuje da učestvuju na forumima i da budu dio onlajn zajednica...?

Mada, postoje ženski sajtovi poput ana.rs ali generalno i dalje se čini da nema žena na netu...
Generalno šta vi mislite, zašto, još uvijek, čak i danas kad je generacija Z preuzela internet, generalno, nema žena na netu?

Zato sto nisu duhovite.

Ima žena nego te blokiraju jako brzo

Meni se čini da ima žena mnogo više nego ranije... ali su i dalje poprilična manjina.

Konkretno na forumima ih je prilično malo...

Konkretno malo ih je na ovom forumu... Konkretno noću između 23h i 00h... Konkretno dok se samozadovoljavam...

Malo ih je voljno da mi pruži ruku u ta doba

Zene su na instagramu i tik toku ali na mestima gde treba malo inteligencije ih nema tj ima al sve nedojebane i isfrustrirane.

unfathomably based hotul

Što ne znači da nije u pravu

Ima ih nego nisu toliko aktivne.

ПА ЗАТО ШТО СУ ГЛУПЕ ПА НЕЗНАЈУ ДА КОРИСТЕ ИНТЕРНЕТЕ
ХАХАХАЕХАЕХАХАХАХАХАХ

ima ih, ali ne po jebenim forumima 2022.

umalo da zaboravim,

ЯоVoR

Ima ih i na forumima, idite na ana.rs pa vidite

Cak ih ima na nekim drugim forumima koje s vremena na vrijeme posjetim zbog određenih tema ali čiji član nisam da se zna odmah da sam veran samo vuki i ovoj grupi od dvadesetak glavica

Normalno nece ih biti na automehanicar.com ali ce ih biti na na ana.rs.

Možda je to da nema žena na internetu samo stereotip (ili društveni parazit :) ? :D

kada si već pomenuo gen z, ovo ti je brate era diskorda, gde mogu da svedočim da ih ima popriličan broj. forume više ne posećuju ni muškarci normalni, samo neki fosili i majmuni, era foruma je davno prošla, zato ih ima samo na ani.rs u količini iznad 20%, jer je ana namenjena za babetine raspale. a ovo u prvom postu što si rekao da nemaju vremena, ne seri brate. ne mogu dvadeset minuta dana odvojiti da posete forum? ne, svakog dana ih je više na internetu, ali idu na diskorde redite itd., ne forume u 2022. osim ako su raspale babetine.

Ovo za reddit tacno, dosta zena i na domacim subovima