Prijava

Čuj crnogorci s velikim kurčinama, ma važi druuuže.
Šta je sledeće, vojvođani koji nisu retardirani?

Ma mujo govorim ti razloge, dosta su bliži kulturološki evropi jer su ozvuceni vatikanski zecevi koji pruzaju sirom ruke ka evropi, zapadu i natou dok su srbi ruski orijentisana pravoslavna braća koja pritom gaje i neki animozitet prema zapadu i natou

Nek mi ga puse hrvati a pogotovo hrvatice

neki animozitet prema zapadu i natou

Neki ničim izazvan animozitet sigurno

Činjenica je da kroz istoriju, svako samo gleda svoj interes, a al emocije tu mogu uticati nekih 10%, što je ponekad i presudno.
Tih 10% razlike je u tome što su nam, kad sve kumulativno sabereš Rusi više pomogli, a manje tražili zauzvrat. Naravno, i oni su gledali prije svega svoj interes, i bilo je situacija kad smo tražili da nam pomognu, a oni nisu.

Sa zapadnim državama s druge strane je uvijek bila čista trgovina, i tu su svaku i najmanju podršku, uvijek debelo naplatili.

Al opet, po meni, mi ne treba da težimo EU, zato što volimo zapad, ili što su nam oni simpatični, već isključivo zbog svog interesa.

Čak po meni samo članstvo je tu manje bitno, a više je bitno neko izjednačavanje po uređenosti sistema. Npr. Norveška nije član, ali kao da jeste... u svakom je pogledu integrisana s njima, i doživljavaju je kao da je i član...

kad sve kumulativno sabereš Rusi više pomogli, a manje tražili zauzvrat.

Lele što nije car sad tu da vidi ovo i šlogira se

I da nam objasni temeljno kako je osmanli carstvo ipak najviše doprinelo dabome

Sjecam se na r/croatia bila neka tema kao “zasto su srbi opsjednuti nama” i onda ista na r/serbia “zasto su hrvati opsjednuti nama” i dole milion nekih razloga, rivaliteta, usporedbi i wholesome momenata izmedju dva stara enemigosa hahaha

kad sve kumulativno sabereš Rusi više pomogli, a manje tražili zauzvrat.

Nisam ja sam to istraživao, već sam preuzeo stav iz neke literature, a i po logici stvari mi se čini realno. Možda to nije neka velika razlika, al vjerujem da postoji.

Pogledaj i danas kako se Zapad odnosi prema drugim državama... stalno uslovljavanja, prijetnje sankcijama, štap i šargarepa, itd... Trgovina uglavnom, i to ne uvijek fer.

Možda ni Rusi nisu puno bolji, al opet... vjerujem da ima neke razlike...

jer su ozvuceni vatikanski zecevi koji pruzaju sirom ruke ka evropi, zapadu i natou

Sve to stoji da se upinju i zele to biti, al ukljuci njihov dnevnik, citaj njihove komentare na njihovim verzijama klixa, ili samo posjeti bilo koji grad po lijepoj njihovoj, vristi onaj bukv tru Balkanski mentalitet na max, da ne spominjem sto su i dalje sirotinja i hotuli.

Slovenci su druga prica, iako su i oni ex yu, totalno su neki drugi svijet, i jesu daleko civilizovaniji, za njih se moze reci to, al Hrvati su Evropa koliko je i Caitlyn Jenner zensko

kejtlin đener*
piši kao što govoriš, čitaj kako je napisano.

Slazem se mujo, ne djelim ja njih nista od nas mentalitetom, samo kazem da im politike i taj neki “imidz” katoličke zemlje gdje ljetuju švabe ide u korist. A i geografski su blizu tu evropljanina, uzeli obalu, nama ostalo da provirimo 30ak kilometara sta znam, nekako mi je uz sve to i normalno da ih puste u eu

Bog nas je spasio odvajanjem Kosova, zbog toga nikad nećemo ući u EU

Evropsku Uniju apsolutno treba zaobići u što širem krugu, ovo iz mene ne govori ni rusofilija ni animozitet khkh već čista logika. Imali smo sreće da smo Srbi i da su nam poslali Kineze i Ruse u zemlju na vreme, kad Evropa padne mi smo bukvalno prag nove ere koji dovlači sezonske radnike i budži BDP i ekonomiju. Žao mi samo Zlatibora i ostalih planina jbg

da im politike i taj neki “imidz” katoličke zemlje gdje ljetuju švabe ide u korist. A i geografski su blizu tu evropljanina, uzeli obalu, nama ostalo da provirimo 30ak kilometara sta znam, nekako mi je uz sve to i normalno da ih puste u eu

Da, da, sve to stoji

превише кењања ево да закључам тему
србија никад неће ући у ЕУ а питање је кад ће бити примљен следећи члан и то католички
лок профе

Odlican zakljucak autore 187

Evropa bez granica. Tako bi se najlakše moglo opisati najvažnije dostignuće Evropske uniji – Šengen zona. Iako ulazak u Evropsku uniju ne znači ulazak u Šengen, to je, ipak, jedan od najbitnijih uslova da bi država ušla u jedinstveni evropski prostor bez granica. Biti članica Šengen zone znači da države unutar te zajednice nemaju granica i da je slobodan protok ljudi i roba.

Zašto je takav sistem dobar najbolje znaju turisti koji bez pasoša i graničnih kontrola putuju iz jedne u drugu državu, ali i privrednici kojima je Šengen olakšao rad.

Lazar Đorem, vlasnik ugostiteljskog objekta u Pragu „Luka Lu“, za Buku kaže kako nakon ulaska Češke u Šengen imaju više gostiju.

„Jer je putovanje iz drugih zemalja koje su isto člancice mnogo lakše, samim tim mi imamo više gostiju. Prednost je i u oblasti zapošljavanja i pronalska radne snage jer je nama mnogo jednostavnije i mnogo je lakši proces zapošljavanja radnika koji imaju EU papire“, objašnjava Đorem.

Češka je 2007. ušla u Šengen, tri godine nakon pristupanja u EU, a od tada je Češka ekonomija procvjetala. Čak 75% biznismena je potvrdilo da su njihovi biznisi imali koristi od članstva u zajednici...

Ostatak teksta: https://6yka.com/bih/eu-vapi-za-bh-proizvodima-ali-ih-ne-uvozi-jer-nismo-dio-sengena

Ne samo da neće ući, veća je vjerovatnoća da će se EU raspasti nego da će Srbija (ili Bosna) ući u EU.