Prijava

Češka je 2007. ušla u Šengen, tri godine nakon pristupanja u EU, a od tada je Češka ekonomija procvjetala. Čak 75% biznismena je potvrdilo da su njihovi biznisi imali koristi od članstva u zajednici...

Vazi li ovo za bugare i rumune, ne deluje mi kao da su nesto procvetali, pitam ozb

Inace kako ide programiranje jovo

Odgovoriću tamo na temi, da ovdje ne uzurpiramo prostor.

Vazi li ovo za bugare i rumune, ne deluje mi kao da su nesto procvetali, pitam ozb

Za Rumune vazi. Bio sam vise puta u Rumuniji poslom. Za nas je Rumunija zapad jebeni. Bugari su korumpira a bagra, jbg. Njima da das blanko cek da izgrade zemlju potrosili bi pare na BMW, Audi, kajle i kafanu. Kao i mi.

Po čemu je Rumunija zapad, možeš li navesti neke faktore?

Ozb pitam, nisam nikad bio u Rumuniji dijelom zato sto sam to smatrao evropskom indijom, još onako ogromna, kontam to su prostranstva neka, kilometri gole pustoši i povremene naseobine ciganije

Brasov i Temisvar kidaju bukv kakve fasade kakve boje visit romania

jovo ja mogu da ti nađem takve slike berana pljevalja i bijelog polja da ćeš pomisliti da živimo ko u norveškoj

Ali bukv mi dodje izbacim fotke iz kikinde ima x ovakvih jbt cega je to dokaz
Mada rspct za bracu rumune, vorsipuju nas kao dingospowe a ima ih 20milki

Za ostale gradove ne znam, Temišvar i uživo izgleda kao na slikama, a posebno me oduševilo kako su uredili deo oko Begeja.
Plus što je pet puta čistiji od npr. Novog Sada.
Manji gradovi, pak, liče na naše.

Još se pamti Bulgakovljev hejt prema Čačku

Pliduuu
Po čemu je Rumunija zapad, možeš li navesti neke faktore?

Ozb pitam, nisam nikad bio u Rumuniji dijelom zato sto sam to smatrao evropskom indijom, još onako ogromna, kontam to su prostranstva neka, kilometri gole pustoši i povremene naseobine ciganije

Bio sam u Bukureštu, Temišvaru, Klužu i Konstanci. Poslom. Prvo što primetiš je da je mnogo čistije nego kod nas. Drugo što primetiš je da je narod na ulici srećniji. Ako voziš kroz sela nigde jebeni papirić ne možeš da vidiš bačen. Kod nas 3 divlje deponije, 2 zapaljena kontejnera i mrtva svinja u potoku na potezu od 200m. Iz razgovora sa lokalcima skontaš da imaju u proseku viši životni standard od nas. Iako i oni kenjaju i kukaju, kada skontaš oko čega kukaju dođe ti da plačeš. Samo kada uporediš cene vs plate, cene kod njih i kod nas su barabar, nešto je čak jeftinije (recimo internet i gorivo) dok su plate oko 30% više u proseku. Kada moraš nešto da završiš sa državom završiš online, ne moraš da ideš da se klanjaš nadrkanoj šalteruši. Stare zgrade rekonstruišu, sređuju fasade, sređuju trgove i ulice. Ne moraš daleko, idi do Temišvara da vidiš o čemu pričam. Pa skontaš da država funkcioniše. Jedino im je saobraćajna murija još uvek malo malo kao naša. Konstanca kao luka šljaka punim kapacitetom, kamioni svih mogućih registracija samo piče. Kod nas u luci Beograd pretovare godišnje 2 tone cementa i 500 tona Kurtijevog heroina. Do jebene nacionalne avio kompanije TAROM kojom kada letiš ekonomskom klasom BG-Bukurešt dobiješ neki sendviš i sok usrani i ljubaznu stjuardesu koja priča engleski, a kada letiš Vučić Air-om samo određeni putnici po nepoznatom kriterijumu dobiju 3 plazma keksa, a ostali kupite to isto za 500 dinara ako hoćete. I još te nadrkano gledaju zašto uopšte to dovodiš u pitanje. A ni stjuardese nisu naše, od 3 bar 2 ne znaju srpski.

Dakle, sve u svemu, 90-ih kada smo mi bili u ratu i pod sankcijama oni su dolazili kod nas da kopaju kanale kolika su sirotinja bili. Danas smo mi u odnosu na njih jedna velika, prljava, smrdljiva, zagađena, raspala cigan mala.

Da, to da ljudi deluju srećnije i opuštenije je potpuno tačno.
Da ne grešim dušu, i Čačani deluju opušteno.

Čačani su vazda pijani, to se ne računa.

Dobra analiza Bata Sale, nikad me obaveze ni želje nisu povele u Rumuniju ali moglo bi se otići nekad, posjetim jednog dingospowa u Keekeendi pa odatle do Temišvara nema puno

naš narod nije srećan jer samo nešto sere, znam momka s platom od dvije hiljade eura u novom sadu koji je realno lijep grad i samo kuka po čitav dan, ne sviđa mu se posao mnogo mu mađara u novom sadu uništili su nam vojvodinu ma mrš bre u pičku materinu

Đeca malo veća, k'o na primjer moj nećak, ako nema 100 eura u džep, nije srećan.

izvadi ga na vrijeme ne igraj na sreću

Kmecim kako sam procitao ovo za rumuniju

Ali svinje po potocima hahahhah

naš narod nije srećan jer samo nešto sere, znam momka s platom od dvije hiljade eura u novom sadu koji je realno lijep grad i samo kuka po čitav dan, ne sviđa mu se posao mnogo mu mađara u novom sadu uništili su nam vojvodinu ma mrš bre u pičku materinu

Što se ne preseli i ne nađe drugi posao majmun

Sećam se prvi put kad sam ko klinjus od 19 godina došao u Englesku i zaposlio se u nekoj fabrici za obradu cveća: Upadam prvi radni dan i pitaju me ljudi odakle sam, kad sam reko da sam Srbin jedan jedini Rumun u našem odeljenju se toliko obradovao da je širom razjapio usta, meni ništa nije bilo jasno što je toliko srećan haha. Kasnije me pratio po čitav dan u hali, ispitivao za stanje u državi i pominjao neke random Grand Prodakšns hitove lol