Prijava

dobro brate oprosti i za indiju, znam da im se broj stanovnika uvecao sad cu ti reci

2012: 1.2 b
2023: 1.4 b

dal im i dalje raste br stanovnika zbog momentuma ne znam nisam sad ulazio u te detalje za svaku zemlju

5 od 6 kontinenata ima rast koji nije dovoljan za prostu obnovu stanovništva.

ovo svakako ne negira moju poentu, hrane, vode i zemlje ima dovoljno za sve ali ne nepravilno rasporedjena, jest averidz spika ali je istina zato sam reko

ajde boga ti, koliko dece umire gladno i zedno a vi se upirete da povecate natalitet

zalim svako novo dete koje se rodi da zivi u ovakvom svetu, ako se rast stanovnstva usporio - odlicno, po meni bi ga trebalo usporiti jos vise

ajde boga ti, koliko dece umire gladno i zedno a vi se upirete da povecate natalitet, to sto svedjani i norvezani ne naprave za 5 godina kinezi, indijci i sirijci nastancuju za 15 minuta i posalju u tu istu svedsku i norvesku.

Znači rješenje je u tome da se stanovništvo popunjava migrantima?
Okej, nemam ništa protiv, nisam rasista, ali samo da kažem da i ti migranti kad se dosele, uglavnom kroz koju generaciju im se smanji natalitet.

S druge strane, u nekim zemljama realno jest problem preveliki natelitet, što vodi u glad, itd... Al nekako imam osjećaj da je taj problem prenaglašen, jer čim se zemlja malo razvije ti trendovi se obrnu. A kad padne ispod nule, teško se vraća nazad.
Za Nigeriju je isto prognozirana demografska eksplozija, tipa da će ih biti 700 miliona do kraja vijeka, a sad to su sad već smanjili na 500 miliona.

Lično smatram da rješenje nije ni neki vječni rast, ali ni to da se stanovništvo smanjuje. Kad bi se moglo nekako stabilizovati to bi bilo idealno. Jer bez toga, prosto neće biti dovoljno radno sposobnog stanovništva da izdržava sve penzionere. Kažu krajem vijeka prosječna staros ljudi u nekim zemljama bi mogla biti blizu 60 godina. Zamisli takvo društvo.

Evo još jedan video na temu:

Is Overpopulation Still a Problem?
https://www.youtube.com/watch?v=VI1AaZ9OkH8

bukv sam naveo te zemlje dje se stancuju deca kao problem, zar mislis da je u svedskoj i norveskoj problem sa hranom i vodom :)

ne razumem kako si dosao do zakljucka da vidim kao resenje "da se stanovništvo popunjava migrantima"

S druge strane, u nekim zemljama realno jest problem preveliki natelitet, što vodi u glad, itd... Al nekako imam osjećaj da je taj problem prenaglašen

da da prenaglaseno nemaju osnove za zivot, posto si vec analizirao detaljno fertilnst u indiji pogledaj koliko dece na svetskom nivou umire od gladi, zedji itd, sad jedino ako je i to neka teorija zavere ne znam

bukv sam naveo te zemlje dje se stancuju deca kao problem, zar mislis da je u svedskoj i norveskoj problem sa hranom i vodom :)

Problem je i jedno i drugo. Švedsku vade migranti, ali mnoge druge zemlje ne vade. I jedan i drugi ekstrem je neodrživ. Problem depopulacije nema tako očigledne efekte (umiranje od gladi), ali je isto tako ozbiljan i podmukao problem. Na dugi rok ako se ne obrne trend vodi ka izumiranju, a prije toga kolapsu ekonomije i možda cijelog društva. Samo što se to ne dešava preko noći, pa niko nije digao paniku.

Na dugi rok ako se ne obrne trend vodi ka izumiranju, a prije toga kolapsu ekonomije i možda cijelog društva

Mozda kada gledas linearno i bez oscilacija svako dešavanje u prirodi i društvu ali tako ne biva u praksi. Ljudi se odvajkada boje neke prenapučenosti i promjena u društvu mjenjanjem samo jedne stavke ali češće biva da se iznađe rješenje nego da nastane neki doomsday

evropa je skrndelj baba i postaje sve manje bela i sve više crna, smeđa, žuta. svetski natalitet bi idealno trebao da opadne jer osam milijardi ljudi ima od kojih jedno pet milijardi samo krade vazduh i jebe se, pa proizvodi još nepotrebnih ljudi. da li ikog od vas boli neka stvar za neke tamo random etiopljane i induse?

A sto ti mislis da nekog boli kurac za srbe i bošnjake, mi smo brojčano još veća mizerija ali treba da živimo svi brate la vie est belle, neka žive svi narodi samo nek nas ima

Mnogo volim te akceleracionističke teorije mnogo nas je treba malo i da pomremo, pustite te priče prijatelji ima mesta na zemlji koliko oćeš, nego je problem ko se razmnožava a ne koliko i kako je raspoređeno

U severnu ameriku na primer glat može da stane još milijardu ljudi bez da se guraju. Imaju te zemlje pare da to logistički i infrastrukturno pokriju. Hrane ima za bacanje. Isto važi za Rusiju, samo bi išlo sporije i sirotinjskije

Nigerija i Pakistan ne mogu to da priušte ali svejedno će da izgrme još dvesta miliona punoglavaca. To je problena

Da evropa ima ogroman priraštaj niko ne bi srao o tome, problem je što se razmnožavaju oni koji ne mogu da doprinesu, nisu iz produktvnih sredina jbg. Kao što je skauz rekao broj ljudi stagnira ili opada, a broj parazitčina raste iz dana u dan

Jovo brt ja s moje strane ako mogu da nekako doprinesem, imam nešto tegli dole u špajzu pa ako treba materijala za neku akciju javi da punim, sad sam u formi. Apropo ovoga

evropa je skrndelj baba i postaje sve manje bela i sve više crna

pričao Jerotić za života da se radilo nekakvo opsežno istraživanje, i zaključili ljudi da je ovo slučaj sa apsolutno svim - kažu kako vreme odmiče sve tamni, ljudi, životinje, leptiri, cveće...Ne znam kako su to zaključili ali zanimljiv krajnje podatak.

Jeste brate i Vukajlija imala belu verziju pa sad samo zelenu, plavu, braon itd

Ništa više nije isto, kuća se zapustila… Vrt nam je obrijesta dračon, barka se utopila

Nece bre niko pravi decu svi preplaseni hoce neki standard kurac palac. Nasi matorci su to radili sa 20-28 dina u proseku, nije im bilo problem da zive tri generacije u istoj kuci.

Dosta reci nek zakmeci

hoce neki standard kurac palac

zive tri generacije u istoj kuci.

Pick one situacija jbg

tužan dan kad moram da se složim sa Jovorom. evo me trenutno u Slovačkoj draškam jajca i nešto gledam bre, država sa 5 i po miliona stanovnika nema grad veći od Novog Sada, i raste im broj stanovnika bez imigranata. ljudi dođu u Bratislavu, završe faks i vrate se kući da rade. kod nas se sva govna sjurila u Beograd, a odnedavno i u Novi Sad, jebeš mi mater ne možeš da nađeš posao magacionera van ta dva grada. i posle što nam opada stanovništvo, pa jer je Rakovica prenaseljena a ostatak države pustoš