Prijava

Po meni porodične vrijednosti NISU:

- osporavati LGBT populaciji njihova prava
- trošiti vrijeme i uzurpirati medijski prostor nekom pričom o prajdu
- boriti se protiv rodne ravnopravnosti i rodno osjetljivog jezika
- braniti pravo na abortus
- protiviti se uvođenju termina femicid u zakone
- boriti se protiv zakona koji kažnjavaju porodično nasilje

Po meni porodične vrijednosti JESU:

- omogućiti svakome da što lakše ostvari partnerske i bračne veze (uključujući i LGBT populaciju)
- omogućiti svakome da što lakše podiže svoju ili usvojenu djecu (uključujući i LGBT populaciju), tako što će se povećati dječji dodatak, tako što će država sufinansirati vrtiće, tako što će se davati bonusi na svako rođeno ili usvojeno dijete, tako što će se produžiti porodiljsko bolovanje, tako što će i muškarci dobiti određeno odsustvo s posla svaki put kad im se rodi dijete
- širiti svijest o tome koliko je razvod loš i razoran, kako za bračne partnere, tako još više i za djecu, a i za širu društvenu zajednicu. Edukovati parove da prevazilaze međusobne razmirice i da se očuvanje porodice promoviše kao vrijednost.
(Zašto je razvod loš, mogao bi posebno pisati, ovdje bi oduzelo previše prostora)
- promovisati pravednu podjelu poslova u domaćinstvu - ako oba partnera jednako rade, treba jednako da učestvuju i u kućnim poslovima. Žene su uglavnom te koje iniciraju razvode. A jedan od razloga ženskog nezadovoljstva je i taj što pored svog redovnog posla, snose i većinu tereta kućnih poslova. Ako je žena zadovoljnija, manje je šansa da će tražiti razvod. A što manje razvoda, to zdravije društvo, i to veća šansa za povećanje nataliteta.
- Ukazati maksimalno poštovanje, i dati finansijsku potporu višečlanim porodicama.
- Omogućiti besplatne udžbenike djeci u osnovnim školama, i besplatan eventualni prevoz do škole.
- Vakcinisati redovno djecu, da nam ne bi podmladak stradao od morbila i kojekakvih drugih čudesa... Evo u Federaciji ove godine preko 3000 slučajeva... RS blizu 200.
- Na sve načine se boriti protiv porodičnog nasilja. Zaštititi žene u tome, jer su fizički slabije.
- Ali istovremeno prestati sa praksom automatskog dodijeljivanja djeteta ženi pri razvodu. Žene su više vezane za djecu, i ako znaju da im dijete neće pripasti po automatizmu, malo će više porazmisliti prije nego se odluče na korak razaranja porodice. Dodijela starateljstva treba da se posebno razmatra od slučaja do slučaja i ne treba po difoltu da pripadne ženi.
- Otežati razvod: uvesti praksu u kojoj država i organi koji su za to već predviđeni uvijek prvo naprave ozbiljan pokušaj mirenja nego što odobre razvod.
- Širiti uvjerenje da idealni materijalni uslovi (koji nisu realno ni ostvarivi) nisu preduslov za podizanje djece. Upravo zbog takvih predrasuda (ja moram svoj djetetu sve da omogućim, da ide i na engleski, i na karate, i na školu programiranja, i svake godine na ljetovanje i zimovanje, a ja to ne mogu s ovom platom, mnogi se odlučuju na jebeni ABORTUS) Protiv takve predrasude se treba boriti, to jedino doprinosi tome da imamo sve manje djece, a ona koju imamo da su sve više i više razmažena.
- Isto tako raditi na smanjenju probirljivosti kod parova. Ta težnja za savršenstvom ubija u pojam i muškarce i žene. Muškarci misle da nemaju šanse bez bembare, gajbe, i pločica na stomaku. A žene misle da nemaju šanse bez napumpanih sisa, usana, i idealne tjelesne težine. Zato su svi iskompleksirani, i sve češće sami. Širiti tu ideju "I'm OK, you're OK". I'm good enough, you're good enough. Drugim riječima, spustite se svi na zemlju, ponašajte se u skladu sa realnošću i mogućnostima.
- Generalno rad na smanjenju nejednakosti među ljudima. Sve ideje koje naginju socijalizmu, koje poboljšavaju status radnika, smanjuju stres na poslu i izrabljivanje, i pravednije dijele privredni kolač su dobre. Benefit je dvostruk, s jedne strane sa smanjenjem nejednakosti, smanjuje se ekonomska borba za opstanak i težnja hipergamiji (da mi se što bolje udati / oženiti), a s druge strane, manje eksploatatorska poslovna klima omogućava svima da imaju više vremena koje mogu posvetiti sebi i porodici.
- Raditi na stvaranju community-ja gdje god je to moguće. Sve izmišljati samo da ljudi su više upućeni jedni na druge, a da manje vise na internetu. Znači razni KUD-ovi, sekcije, klubovi, udruženja, organizacije, to treba što više širiti da bi se ljudi više upoznavali i više oslanjali jedni na druge, a ne na odgovore koje im servira Gugl...

itd...

Kako si porodicne vrednosti povezao sa svim ovim jbt

Pa oće čovek da preformuliše pojam. Jer kad god neki tutumlaz krene da kmeči o porodičnim vrednostima, ugl znaš da misli na one stavke koje je jovor pobrojao u prvom pasusu kao negativne i nepoželjne + kamenovanje neistomišljenika i šetanje ikona po prometnim ulicama

pa jeste u pravu covek, prebacuje se iz "protiv" u "za" mod, i onda vidis da kurac postujemo od porodicnih vrednosti ko drustvo.

al to nije samo do srbije, svuda se otislo u krajnost sa tim.

Pitanje za family jovora glave famelije sta bi reko sutra sinu da mu dovede decka kuci. Vrv bi ga potapso po dupetu i reko

D O B A R S I
O
B
A
R
S
I

samo malo tisi da budete

realnost je da je to mnogo manji problem nego sto mu dajemo prostora, tj sto se plasimo

Tema se zove porodicne vrednosti a polovina stavki o abecednoj druzini. Nek smo zivi i zdravi samo

Plus da nisi stavio ove stavke oko toga kako se treba boriti protiv razvoda, mislio bih da iza tvog naloga stoji Nina kriticki sto vodi

Na stranu sala ok razmisljanje

Ne bi mi bilo drago, Cara, al to je na kraju njegova stvar. Ne moš ti od geja napraviti strejta, kao ni obrnuto. Sa tom svojom sklonošću ako je ima svako treba da se nosi na svoj način. Neko ako se vodi religijom i smatra da je to grijeh, može donijeti odluku da živi u celibatu, da se posveti drugim stvarima, ala Nikola Tesla. Neko drugi će to prihvatiti, i u okviru toga nastojati da nađe normalnu, stabilnu vezu. To je sve na njemu. Samo, ako ćemo govoriti o religiji, ja kao vjernik mogu da kažem nekoliko stvari: 1. ni jedan čovjek nije bez grijeha, 2. u društvu su prisutni mnogo gori grijesi koje društvo toleriše, 3. nije na nama da osuđujemo ("Ko je od vas bez grijeha nek baci prvi kamen!", "Nemoj suditi da ti se ne bi sudilio")

Dakle, država, koja je kod nas sekularna, ne bi trebala da ljude diskriminiše na osnovu moralnih shvatanja, dok god ti ljudi druge ne ugrožavaju.

Mogu da razumijem protivljenje da im se omogući da usvajaju djecu, jer se postavlja pitanje kako će ta djeca biti vaspitana, ali protivljenje samim takvim vezama, nije nešto čime država treba da se bavi. To da li će im biti omogućen crkveni brak, to je na crkvi da odluči. Država treba da im omogući da imaju sva prava kao i normalni bračni parovi (eventualno može da se termin "brak" sačuva za zajednicu muškarca i žene, a da gej zajednice se identično tretiraju pred zakonom samo bez korištenja tog termina) , i da se i kod njih promoviše monogamija i stabilnost veze, a ne da se ti ljudi potiskuju u ilegalu, čime se stvaraju uslovi za veliki stepen promiskuiteta kod te populacije i širenja seksualno prenosivih bolesti.

Ne bi mi bilo drago

e sad ne bi ti bilo drago, mora se podrzati dete de ces im krila seći to je najgore znas da mogu pederi i lezbejke tako postanu lol

ova stavka je top

Isto tako raditi na smanjenju probirljivosti kod parova

hahahaha

Pa kažem, ne bi mi bilo drago, prije svega zato što bi želio unuke, ali na njemu je. Ne bi mu se sigurno srao u život.

To je po meni stvar religije, i samim tim lična stvar. Ja bi mu mogao reći kako religija na to gleda, što on zna i bez mene. Ako on opet, hoće da prihvati tu stranu sebe, to je njegova odluka, kao odrasle, zrele osobe. Ako bi odlučio da ima dečka, ja bi tog dečka prihvatio, i možda bi nekad s njim išao na pivo ili stoni tenis. Ako bi me pobijedio u stonom tenisu ne bi mi bilo pravo... konto bi "Na šta sam spao da izgubim od onog pederka..." al šta da radim, ko gubi ima pravo da se ljuti.

Ako bi odlučio da ima dečka, ja bi tog dečka prihvatio, i možda bi nekad s njim išao na pivo ili stoni tenis. Ako bi me pobijedio u stonom tenisu ne bi mi bilo pravo... konto bi "Na šta sam spao da izgubim od onog pederka

hahahahahah kakva projekcija looooool

vs

Po meni porodične vrijednosti NISU:

- osporavati LGBT populaciji njihova prava

kontradiktoran si :)

Isto tako raditi na smanjenju probirljivosti kod parova

Da to je utopija i prilično nerealno, što ne znači da na tome ne može da se radi. Umjesto što dovode kojekakve opajdare na TV i puštaju parove i ostale boleštine, mogu npr. da prave emisije sa parovima koji su se upoznali dok još niko od njih nije bio finansijski nešto posebno situiran, pa su sve postepeno, zajedničkim naporima stekli i napravili. Tako su na primjer, moji đed i baba. Niko tad nije imao neke pare ni uslove, ali su stekli. Vjerovali su jedno u drugo.

haha dečko prvo naguzi jovorovog sina a posle i jovora pocepa na stonom tenisu

eeee moji jovicici

Nisam kontradiktoran, jedno su moji subjektivni stavovi i to što kažem u sprdnji, a drugo je kakve zakone treba donositi. Svakako ne diskriminatorne.

Hoću da kažem, LGBT prava su ozbiljna tema... treba odmjeriti koliko toga treba da se prizna i omogući. Ali ono što svakako ne treba je antagonizovati te ljude, širiti hejt prema njima, i na negiranju njih, graditi neki lažni narativ o porodičnim vrijednostima, dok istovremeno te u suštini boli kurac za heteroseksualnim porodicama koje bi trebale da osiguraju budućnost nacije.

Da to je utopija i prilično nerealno, što ne znači da na tome ne može da se radi. Umjesto što dovode kojekakve opajdare na TV i puštaju parove i ostale boleštine, mogu npr. da prave emisije sa parovima koji su se upoznali dok još niko od njih nije bio finansijski nešto posebno situiran, pa su sve postepeno, zajedničkim naporima stekli i napravili. Tako su na primjer, moji đed i baba. Niko tad nije imao neke pare ni uslove, ali su stekli. Vjerovali su jedno u drugo.

pa dobro kompeticija mora da postoji na ovaj ili onaj nacin, ne mozes je ukinuti. Mozes promeniti sistem vrednosti sto je ok al kompeticija ce i dalje postojati.

ovako se svi trude da budu "nafurani" u nekom drugom sistemu vrednosti bi tezili da budu hipici, opet imas i one kojima se gadi sve to itd itd

realno ako vec oces povecas populaciju zabranis abortus imo bi baby bum u dve-tri godine

Ako bi odlučio da ima dečka, ja bi tog dečka prihvatio, i možda bi nekad s njim išao na pivo ili stoni tenis. Ako bi me pobijedio u stonom tenisu ne bi mi bilo pravo... konto bi "Na šta sam spao da izgubim od onog pederka

haahhaha kako sam se iskidao na ovo

dečko prvo naguzi jovorovog sina

Šta ti znaš ko bi tu koga guzio? xD

Sve pedere okupiti, natrpati po vozovima i autobusima pa pravac vojvodina, da budu u prirodnom stanistu