Prijava

u meni estrogen preljeva i imam ginekomastiju pa šta onda

Smole ima lepe sike sig fura ih visoko u setnji

Дај деси го

Velike sise i dobra bulja to se ceni

Sačejte malo ljudi, ja dok sam ručavo vi navaljašte ovdje nekih postova, pa sad još i o estrogenu...

Elem, ovo vezano za Škote i Irce, i njima jeste nametnut engleski sa strane. Postoji 2 varijante škotskog jezika, jedan je germanski, a drugi je keltski. Što se irskog tiče, i taj jezik postoji i on je keltski i nema ama baš nikakve veze sa engleskim.

Irci i Škoti su mahom napustili te svoje jezike i prešli na engleski i zato i zovu sadašnji svoj jezik engleskim.

jedan od tih naroda je ipak nastao malo ranije nego drugi jbg, nema smisla ni da neki sebe zovu jednim imenom kad im se bukvalno čukundeda zvao drugim

Oćeš da kažeš da su Srbi nastali prije Hrvata?

To nije tačno. Srbi i Hrvati su postojali kao narodi još u prapostojbini Slovena, i zauzimali područja poznata kao Bijela Srbija i Bijela Hrvatska.

Onda kad su se naselili na Balkan, formirali su i jedni i drugi svoje države, na teritorijama koje dosta se podudaraju sa današnjom Srbijom i Hrvatskom.

A Hrvatska je bila kraljevina prije Srbije, imali kralja Tomislava (925 - 928).
Samo što su Hrvati svojevoljno odustali od svoje državnosti 1102. kad su potpisali sa Mađarima pacta conventa, i od tada su pod Mađarima sve do 20. vijeka, s tim da su imali neku autonomiju.

Ja ba, bas su napustili. Ko kroasani i plidui sto su ocli sa pravoslavlja ta neka varijanta

El se zna de je grob tom cuvenom tomislavu, el ico neko?

jedan od tih naroda je ipak nastao malo ranije nego drugi jbg, nema smisla ni da neki sebe zovu jednim imenom kad im se bukvalno čukundeda zvao drugim

A ako si mislio na Bošnjake, oni su nastali iz više izvora:

1) Od pripadnika Crkve bosanske - Oni su se odvojili od srpskog i hrvatskog korpusa još u 12. vijeku... a možda i prije. Originalno jesu nastali vjerovatno od Srba i Hrvata, ali su se odvojili još prije dolaska Turaka. S tim da to odvajanje nije bilo potpuno. Neki su se i dalje osjećali Srbima, to se pominje u povelji bana Mateja Ninoslava, gdje se stanovništvo Bosne naziva Srbima. Pripadnici Crkve bosanske su masovno prešli na islam, i od njih vodi porijeklo većina današnjih Bošnjaka.
2) Od Srba i Hrvata koji su primili islam, a prije toga bili pravoslavci ili katolici. To je tek manji dio današnjih Bošnjaka, ali ima i njih, naročito na onim područjima koja su i u srednjem vijeku bila većinski pravoslavna ili katolička, a ne pod Crkvom bosanskom. (Npr. Hercegovina)

Ајде кад помињеш Хрвате и да упоредимо с Шкотима и Ирцима зар није онда логично да изворни хрватски језик буде онај њихов чакавски или кајкавски дијалект који је неразумљив нама па и многима међу њима? А штокавци да буду Хрвати који су примили српски језик.

De bre rvati da imaju tog tomislava danas bi ga zivog iskopali i stavili umesto milanovica

A Hrvatska je bila kraljevina prije Srbije

kakve veze ima to ko je bolje pušio papski kurac za krunu

neznani knez (Selimir) i njegovi naslednici (Višeslav et al.) se spominju kao vladari Srba još u sedmom i osmom veku

Pa ima i među Hrvatima dosta izvornih štokavaca. Nisu svi čakavci i kajkavci.
A sem toga nisu ni čakavski/kajkavski toliko nerazumljivi.

Izvorni hrvati su bukv nac manjina u danasnjoj kroaciji

Niko ne spori da su Srbi imali te vladare, ja sam to čak uvijek isticao, jer se često Nemanjići predstavljaju kao prva dinastija, iako je prije njih bilo dosta srpskih vladara.

Ono što ja sporim ja da se to uzima kao dokaz da su Hrvati postali od Srba. Imali su i oni vladara i prije Tomislava.

jeste, i dosli smo ovde svi zajedno iz neke picke materine sig to posebno pije vodu

ko o cemu, vi o nekoj praprošlosti

Gdje smo sada i kuda idemo pita li se ko

Vrv paralelno sa seobama srba bile i seobe rvata, bosnjaka, makedonaca i slovenaca

Правда за Чакавце тру Хрвате. Мораћу да ишчитам ово, нисам довољно укрућен у тематику https://forum.krstarica.com/threads/zasto-hrvati-proganjaju-cakavski-jezik.941985/

Pliduuu
ko o cemu, vi o nekoj praprošlosti

Gdje smo sada i kuda idemo pita li se ko

klasik posto gorivo argument onda kada ti neodgovara trenutni rasplet situacije