Rudna bogatstva Srbije

  1. Niko nije tvrdio da će ljudi koji se nisu vakcinisali pocrkati, samo im je veći bio rizik ako zakače koronu.

    Neki antivakseri su, nažalost, tvrdili da će oni koji se vakcinišu pocrkati. (Mislim i hoće. Svi ćemo jednog dana. Ali ne nužno od vakcina)

  2. Neki antivakseri su, nažalost, tvrdili da će oni koji se vakcinišu pocrkati.

    i jesu bilo i to placale se odstete provaxi posle racionalizovali kako je to sracunati rizik lol

    Da je bilo jakog lobija bilo bi ovog puno vise javno priznato

  3. Jovo definisi antivaxera da vidim koliko si vest?
    Ko su antivaxeri?

  4. mogao sam al nisam nista uzeo kao ni ti rece jova provaxer koji se nije vacinisao

    Ja sam imao razlog da ne uzmem, to što sam preležao. :D

    Kao i doza podsvjesnog straha jbga.

    Razum kaže jedno, podsvijest drugo. Nastojim se makar sad, u nekoj situaciji koja nije vanredna, postaviti rezonski, i zaključiti da je strah od vakcina, većim dijelom bio neopravdan (izuzimam Astra Zenecu iz priče).

    Ja bi vako rangirao vace:

    1. Kineska
    2. Ruska
    3. Fajzer
    4. Moderna
    5. Astra Zeneca

    Stara uzela rusku, ujak kinesku. Ja bi vjerovatno takođe nešto od te 2.

  5. Kao i doza podsvjesnog straha jbga.

    jova se spakovao u avaxe po ko zna koji put

    Cus nije se vaciniso pa de to ima hahaha

  6. Ko su antivaxeri? па то су људи који су против бријања ногу јел

  7. не бријања него депилирања оне папире са воском што ставе па повуку против тога су антиваксери

  8. Ko su antivaxeri?

    Prije svega ljudi koji vrše javnu propagandu protiv vakcina, naročito ako ista propaganda sadrži netačne ili neprovjerene informacije.

    Onaj ko ne uzme vakcinu, i to drži za sebe nije nužno antivakser, ali je graničan slučaj.

    Roditelj koji odbije da vakciniše dijete, već spada u antivaksere, čak i ako ne vrši javnu propagandu, jer time već ugrožava još nekog, a ne samo sebe.

  9. Ok a ko su provaxeri?

  10. Provakseri ne postoje kao pokret. Ko nije antivakser obično se ne ističe nekim posebnim izjavama u javnosti. Uzme vakcinu i to je to.

    Provakseri mogu postojati kao pokret jedino kao reakcija na antivaksere. Tj. kad se prepozna koliko je štetan uticaj antivaksera, onda se kao opozicija tome mogu pojavaiti provakseri, koji nastoje opovrgnuti te njihove priče.

  11. ај банујте више овог јову затрпава теме глупости и његова дб обука да се појача и нек прича о темама избосне пошто је у то верзиран

  12. Ne mozes tako gledas, prvo je krenula vacina i ta provax prica, na konto toga i govana si dobio anti reakciju i stvorila se antivax prica el se videlo da ovi prvi jedu previse govana

    Bukv obrnuo si u kontra smeru

  13. i ja sam budala što ulazim u priču sa Carom o vakcinama 150. put.

  14. Nisi budala nego pricas gluposti prvo se javila provax propaganda

    Avaxi izmislili sami sebe

  15. Po cistoj logici nemodz imas avaxe bez provaxera

    Sad sto ti napaljeno odobravas jednu stranu price to je druga problematika. I neces za sebe da kazes da si provax ali paralelno znas da postoji antivax

    Ne ide jedno bez drugog razumi to. Pri tome si provax koji se ne vacinise. Gde si drugaciji u odnosu na mene.

  16. Samo ja ne kontam Caru šta on dobija s ovom avax pričom? Jel misliš da ćeš nekog spasiti trovanja ili šta? Donio si odluku za sebe kao i ja. Čemu potreba za daljim širenjem priče?

    Ja ličnom bi se osjećao neodgovornim kad bi javno zastupao antivakserski stav, jer mislim da je ponašanje u skladu sa avaks stavom ima veći potencijal da nekoga sjebe, nego normalno primanje vakcina. Cara očigledno potcijenjuje opasnost od raznih bolesti od kojih vakcine štite, ili misli da je normalno da se oboli, pa da se stekne prirodni imunitet. To je taj naturalistički stav, sve najbolje prirodno. A u suštini je greška. Jer ljudi su prije 200 godina prirodno umirali sa 30 godina, to je bio prosječan životni vijek, to je isto bilo prirodno.

    Jeste, oboljevali su svi prirodno od morbila, to bilo normalno, dječja bolest, šta koji kurac? Jel tako? Jest. Ali je od tih što dobiju morbile 1-2 na 1000 umiralo. I to potpuno prirodno.
    A od onih što prežive, određeni procenat je imao trajne poslijedice. I to sasvim prirodne.
    O tome se takođe nije pričalo. To bilo sve normalno i prirodno. Jebi ga. Takvo vrijeme bilo. I trudnice pušile sve vrijeme trudnoće, i to bilo normalno i prirodno.

    Vakcine su tu da tu statistiku poprave.

  17. Ko o cemu, cara i jovo o vakcinama

  18. Ili cara i plidu o odnosima srba i bosnjaka

  19. Ja sam se ove godine vakcinisao protiv varičela, tj. protiv vodenih ospica, jer ih nisam preležao. Zašto, nije bitno... imam neki drugi zdravstveni problem zbog kog treba da primam određene terapije koje smanjuju imuni sistem, i ne bi mi NIKAKO bilo pametno da dobijem vodene ospice sad kao mator konj. Zato sam primio tu vakcinu.

    Takođe primao sam redovno sve dječje vakcine kao klinac.

    Sad cara mene smatra licemjernim samo zato što nisam primio tu jednu jedinu vakcinu protiv kovida.

  20. Ja sam pricao o lobiranju i uticaju, interesu, i litijum ce negde obezbedi cistiji vazduh nikakav problem, samo nece u nasem dvoristu to je def

    Ovo drugo sto si naveo ne moram ni citam vec sve znam vakserski pamflet potkovan placenom naukom, bukv baljezganje rekla kazala.

    Imas studiju i o rio tintu kako je sve topina sve moze se zavrsi

"Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma."

Kompjuterska Biblioteka | 7. Maj 2009.