СП у фудбалу - Јужна Африка 2010

  1. Slažem se Blek Houle.

    Ovo je najbolja utakmica do sad.

    Majkonov gol - umetnost.
    Elanov gol i Robinjov pas - školski odrađeno.
    Ju Nam Džijev gol - umetnost, kako je izbacio one Brazilijene, kakav šut, uf :)

    ali kako ljudi kombinuju...svaka čast! Kako su privrženi nacionalnom dresu...koja disciplina...legende.

  2. Хоћу да се кладим да ће Немачка да нам набије више од 3 гола. Иначе се не кладим. Је л' зна неко колика је квота у кладионици? :))

  3. Јесте, у праву сте, најбоља до сад.
    Ја бих оном са бројем 9 понудио држављанство, па да игра за нас. :)

  4. Одокативно... између 5 и 10.

  5. Kombinacija 2-2 & 3+ je 10.8. To je prvo što uhvatih, a sigurno može i konkretno to da se odigra.

  6. Brate, to je igra tim1 4+ al ne znam dal postoji...idi u Mozzart, tamo su ludačke igre...inače možeš i da igraš na tačan rezultat...e kvote ne znam koje su...mogu pogledam po ovim sajtevima :)

  7. У Меридиану смислиш игру и они ти понуде квоту. Одеш и кажеш да хоћеш то да играш.

  8. Ја бих оном са бројем 9 понудио држављанство, па да игра за нас. :)

    Što jes jes :)

    Džimi kvote u Mozzartu da Nemačka dadne 1 i više golova: 1,15 , onda: 2 i više golova je 1,90 za ostale nema, ali pretpostavljam da kad bi otišo u taj Meridijan da bi ti izračunali kvotu oko 6.

  9. Шес' пута двеста динара и имаш 'иљадудвеста динара. Па то није лоше!
    Ал' била би гре'ота да не пружимо неки солидан отпор. Јеботе, па Северна Кореја има тим који вреди два-три милиона евра и парирао је Бразилу који вреди једно 100. Ваљда можемо и ми.

  10. Благодарим на информацијама. Верватно ћу да одем и да искомбинујем то са још нечим. :)

  11. Nema na čemu Džimi...ajd da nam prevedeš za DŽ ovo:

    On completion of the Group stage, each team will be permitted to make up to 5 transfers in total throughout the remainder of the tournament. Points already scored by your players will not be lost, and you will not get points scored by your new player prior to the transfer being made. Transfers can be made at any time after the Group stage is complete, although will only count for games that kick-off after the change has been made. Once the transfer window is open, each team will be permitted to select up to 3 players from any country.

    Imamo milion nedoumica :)

  12. http://www.youtube.com/watch?v=Gn1_Jbapvmw
    ovo je na mene ostavilo najjaci utisak, kao i igra severne koreje u globalu. momci su celu utakmicu parirali jednom brazilu, nisu se povlacili, napadali, driblali brazilce, ej bre, brazilce! tako se igra fudbal, tako se bori za sveti dres :)))

  13. Svetsko bunkerstvo u punom sjaju. Bravo, naturalizovani Siptari, Kongoanci i ostala gamadi...

  14. Jebena Svajcarska...

  15. Stvarno mi je bilo gadno.
    Ne navijam nešto puno za Špance niti sam ih igrao na kladži jednostavno,ko što sam rekao ortaku,oću bre da vidim da se jaka,kvalitetna repka zbog čijih igrača uživam popiša po lošijoj,bunkerskoj!

    Super je to,koje iznenadjenje i tako to ali brate neću bre da gledam jebenu Švajcarsku i njima slične svaku drugu,treću tekmu sa 11 ljudi u kaznenom 90 minuta i još metnu zaserski gol.Mislim Inter je već bio gadost,šta je sledeće jebote.
    Pada jebeni gol po tekmi na sveckom za sad,ko da gledam Jelen Superligu.

    U nadi da ćemo gledati mnogo bolji fudbal u nastavku prvenstva od ovog sranja iz prve runde. :) Valjda su prvi mačići i te priče.

  16. Ако је смисао фудбала гол и креативност и лепота које га прате, онда на овом Светском Првенству не гледамо фудбал. Тако да се слажем са Гвозденовом констатацијом. :Ђ

  17. U dosadašnjem delu SP-a ekipe koje su pokazale želju za pobedom su Paragvaj, Argentina, Nemačka, Čile i Gana (poređane prema iskazanoj želji)...

    Ekipa Paragvaja je svaku loptu koju kontrolišu vezni fudbaleri Italije napala sa bar tri igrača. Najagresivniji pristup igri do sada viđen, za mene nije nikakvo iznenađenje. Reprezentacija koja na SP dolazi kao prvoplasirana sa južnoameričkog kontinenta je ozbiljan protivnik i meni predstavlja najslađi pogodak na kladionici ove godine (1:1 tačan rezultat).

    Argentina je igrački najdominantnija ekipa prvenstva. To nije dovoljno za titulu prvaka sveta. Nigerija koja je podmladila tim nije bila dovoljno jak protivnik. Očekujem da se Argentina prošeta kroz grupu sa 9 osvojenih bodova. Posle toga je sve moguće, pa čak i da ispadnu u osmini finala. Ako ste gledali njihovu prvu utakmicu videli ste i šanse koje je Nigerija stvarala. To će prva ozbiljna ekipa da iskoristi. Promaja u odbrani je najveća Maradonina greška jer nije pozvao Zanetija i Kambijasa koji su Interu doneli LŠ ove sezone. To je prema mom mišljenju nezahvalnost prema dvojici vrhunskih igrača koji su mogli na lep način da se oproste od dresa reprezentacije.

    Nemačka je najubedljivijom pobedom u Africi podsetila da ih nikada ne treba otpisivati. Nemci su Nemci, ne Italijani (koje na ovaj način pominjem iako mislim da je dobra stvar što su podmladili tim i promenili pristup igri).

    Čile je danas odigrao odličnu utakmicu. Iako su imali lakog protivnika i postigli samo 1 gol, mislim da če Čile biti pravo iznenađenje prvenstva. Pratio sam ih i u kvalifikacijama gde su postigli jedan gol manje od Brazila... Igraju dopadljiv napadački fudbal u jedinstvenoj 3-3-1-3 formaciji.

    Gana je sve ono što smo mi morali da izbegnemo na SP. Brza ekipa koja kupi sve ničije lopte na sredini (tako su i dobili utakmicu). Nisu pokazali lep fudbal ali su se borili što je retko na ovom prvenstvu. Sreća naša pa Essien i Muntari nisu igrali inače bi se Stojković našao u situaciji da ka njegovom golu bude upućeno još nekoliko šuteva. U veznom redu bi Stanković shvatio zašto igra max 25. minuta u Interu.

    Pomenuo bih još i Francuze koji su igrački tik iza Argentine i nijansu ispred Španije, iako od njih imaju slabiji vezni red. Nepredvidivi su. NEmaju hemiju u ekipi ali u svakom trenutku mogu da eksplodiraju i naprave rezultat. Ne treba ih otpisivati.

    Englezima fali jedan napadač ali to sve mogu nadomestiti taktikom jer su najjača ekipa u tom segmentu igre na turniru.

    Najpederskije odigrana utakmica do sada je ona između Portugala i Slonova. Poraz u toj utakmici bi za obe ekipe verovatno predstavljao oproštaj od najboljih 16 tako da će njihovu sudbinu krojiti Brazil. Slonovi su taktički najjača Afrička ekipa (ne zaslugom trenera koji ih vodi već zaslugom pojedinaca koji su se dokazali u najjačim ligama Evrope).

    Srbija ore po fudbalu! Niti umemo niti hoćemo. Ne znam koji smo se đavo i pojavljivali tamo. Dobra stvar je što učešće naše ekipe na turu neće doneti dobar rezultat kako bi se socijalni mir u zemlji pojačao, bar na neko vreme.

    love, obelix

  18. Sve mi je bilo jasno kad sam video da Slovacka brani 1:0 protiv novozelandskih konobara i sintera. Ovo danas je samo nastavak agonije.

    I sto je najbolje, opet nas ocekuju utakmice "leprsave" grupe A. :))

    Al' ce biti do jaja ako padne bar jedan gol na obe utakmice. :)

  19. Је л' Руни спреман за следећу утакмицу?

  20. To,to Spanci svaka cast.Bas volim sto su izgubili,iako sam zbog toga pao na kladzi.
    Od ovih Afrikanaca mislim da Nigerija ima najbolji tim i igrace.I pre ovog SP sam ih pratio i mislim da ce stici najdalje od svih Afro timova.

    A Argentina ce pokidati sve na putu do titule svetskog prvaka.

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.