Prijava

Otvaram ovu temu da bi se javili svi stari veterani studentskog organizovanja, pogotovo nezavisnog organizovanja, kao i današnje studente koje interesuju problemi vezani za reformu visokog školstva i sve jači pritisak stranaka na studentsko organizovanje.
Za početak, pozivam sve studente i srednjoškolce na Veliki protest 23. aprila.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs399.snc3/24221_114413178580251_100000347097076_169106_3092627_n.jpg

Sta mozes da napises o toj reformi? Okaci informacije ovde.

http://brucosiufrci.wordpress.com/
Ovo je od organizacije "Brucoši u frci" koja predstavlja srednjoškolce koji sledeće godine upisuju fakultete.
Njih pogađa planirana reforma, koja, osim 60 predvićenih bodova za sledeću godinu, planira da uvede i pravilo po kome se pada sa budžeta ako se rokne jedan ispit (makar u januaru) iako ga posle i daš i očistiš godinu zapravo.

Treba da se ponese neko oružje u sučaju da plavci naiđu?

Bože, samo 5 čoveka do sad odgovorilo na ovu temu...ccccc...dole Bolonja! samo ja vam fizički ne mogu pomoći...

Vlajko, širi priču dalje, i to pomaže... da se što više ljudi osvesti o problemima studenata.
Električaru, naravno da ne. Plavci će da budu tamo, ne može protest bez njih, ali nema sukoba. Mi šetamo, oni čiste saobraćaj...

ok, širim :)

btw ovo o 20% samofinansirajućih ili tako neki kurac se već primenjuje na Ekonomskom u Nišu, ako se ne varam...

Da, kvote su uvodili na nekim fakultetima već neko vreme, ali sada daobija zakonsku normu za sve.

e decu im...pa to stvarno ne valja, zamisli da do novembra ne znaš da li si budžet, pa tu propadne svaka šema za stan..jer neikm studentima roditelji ne plaćaju stan kad im već plaćaju samofinansiranje, da se tako izrazim...

jao koja je to frka u oktobru i koje vatanje vezica da se prebaciš na budžet..jebao ih novi zakon da ih jebao...a ja što ne znam dal sam kung fu master ili diplomirani čovek i koje su moje moći...to pa tek...

ne valja nikako...

Usput, da napomenem nešto o studentskom organizovanju...
Naime, pojam studentskih parlamenta, koji uprave fakulteta smatraju jedinim legitimnim predstavnicima studentata, i jedino sa parlamentom žele da pregovaraju (ili barem "određenim" članovima parlamenta).
Naime, veliki broj studnetski parlamenta na raznim fakultetima je preuzet od strana sudenata koji su članovi političkih partija. Pogotovo ovih vladajućih...
Zato smo jesenas imali priliku da vidimo da predstavnici studenata koji su pregovarali sa vladom, su zapravo u istim strankama kao i ministri sa kojim su pregovarali.
I još se čudimo zašto ništa nije postignuto...

Na Filozofskom fakultetu je skoro bio pokušaj preuzimanja parlamenta na "izborima" koje je organizovala stranačka klika, sa samo svojim kadnidatima (DS, SNS i LDP, zajedno), u cilju preuzimanja totalne kontrole nad parlamentom. Nešto od toga ste i mogli videti u medijima.
Drugi dan izbora je došlo do sukoba, posle koga je stranačka ekipa izašla u javnost sa ovim snimkom o napadu "anarhista i huligana na legitmne studentske izbore"... molim da pažljivo pročitate opis snimka koji su stavili:
http://www.youtube.com/watch?v=Bk8dKMCO_X8&feature=player_embedded

Odgovor druge strane na ovaj snimak je bio ovaj:
http://www.youtube.com/watch?v=_w56-6qpS4c

ја рекох да су студенти најгора врста људи у свакој земљи...и у дефиницији и у коментарима...
али подржавам апсолутно ово...докле више да се овако глупи закони доносе...најбоље да сви полажу све испите на вријеме...јбте па испада да само чланови менсе могу бити на буџету!...ако будем ту у вријеме протеста,придружујем се у шетњи...

Uf, piro, kakve su face oni izabrani likovi iz stranaka, torisovci...jebo te sere mi se kad ih vidim...ovi će da nam vode državu za nekih 15 godina...tad smo propali...

a mnogo mi krivo što taj klip ima samo toliko vjuza...jebi ga ljudima se gleda fejs...

nemam neki pametniji komentar...možda da je ovo Don Kihotovska borba...

Ne... ovo je alternativni link. Na starom su ukinuli zvuk zbog autorskih prava pesme, ali je do tada pogledalo 13 000 ljudi.
Vidiš:
http://www.youtube.com/watch?v=X7jNtr9oPBk&feature=related

e onda moja greška, nastavite slobodno sa prosvećivanjem...al i dalje stoji da se ljudima gleda fejs :)

STUDENTARIJO, BAN JE UVEK UZ VAS!!!

@ Čiča, Studenti su uvek u pravu. I još nešto da znaš. To je najzajebanija sila (nadam se da je još uvek tako).

@ban
Uh,teško.
@piro
Dobro,kol'ko ljudi se očekuje na tom protestu?Koje sve faksove očekujete?
Šta su konkretni zahtevi taksativno nabrojani?Gde se ide,kol'ko se ostaje,šta se radi?

Пиро,кажи им да ће бити бесплатног пива и кики-рикија.

Sad cu malo da oftopikujem, al' posle onog o studentskim parlamentima, moram ovo da kazem. Studentski parlamentOVI su jaslice za buduce funkcionercice. U najvece uspehe ovakvih organizacija spadaju nabavka automata za kafu, namestanje ekskurzija odredjenim agencijama, na kojima ima xy studenata i xy rodbine clanova parlamenta i organizovanje apsolventskih i ostalih zurki (u odredjenim lokalima). Probas da ih pitas za neku informaciju i 1 minut kasnije (posto zavrsi sa pasijansom na kompu) ce da ti kaze "sta mene to pitas?!". Kao i politicari, ubedjeni su da svi drugi postoje da bi njima omogucili da glume kurajbere. Takve pozicije jednostavno privlace ovakve tipove licnosti. K'o magnet. Ali nije problem toliko u njima koliko je u studentima. Nikad nije prestalo da me cudi koliko neki ljudi misle samo na svoju guzicu cak i po pitanjima koja se i njih ticu. Svi cekaju da neko drugi odradi posao. Postalo je sramota da radis bilo sta sto nije SAMO u tvom interesu. Jedini slucaj kad se svi kolektivno uzjogune je kad se dovede u pitanje obnova 2. godine (po cetvrti put). Jos kad u celu pricu ubacis i ovu bolonjsku lakrdiju... Srecno sa protestima.