Prijava

Jovičiću, država koja je nastala genocidom nije pravna država. Ukoliko bude dokazano da je genocidna, možemo da se pomirimo da tim da je to deo Srbije isto koliko i Kosovo.

Koga boli kurac što je Milošević umro neosudjen? On je za taj sud, kao i za one koji njime rukovode bio kriv i pre nego što je optužen.
Karadžića će osuditi, jer imaju za šta. Mladića isto, samo ako ga uhvate, a uhvatiće ga čim neko bude počeo da ga traži.

A, nisu oni jedini koje je taj Hag tražio, ni kojima sudi. O njima se samo najviše piše u novinama.

I da, misliš li da nekoga boli kurac da li je postojala namera? Da li razbojnika pitaju da li je nameravao da opljačka celu banku, ili je nešto hteo i da ostavi?

Misliš li da bi UN propustile priliku da se "zalažu za ljudska prava"? Država nastala na genocidu? Jadni muslimani, idealna prilika za jedenje govana, jer zli Srbi napadaju ponovo.

Umm... Ne svidja se meni ova mogućnost, da se razumemo. Samo iznosim svoje vidjenje Srpske u (relativno) bliskoj budućnosti.

Dobro. Bio sam malo neprecizan. Ali svejedno znam da ima tih primjesa na Istoku dosta, malo Bugara, malo Vlaha. Nisam dovoljno upućen u tačan sastav stanovništva u svim opštinama, znam recimo da su u Dimitrovgradu i Bosilegradu Bugari većina.

Poenta je bila da ona karta iz 6. vijeka dosta dobro odgovara i današnjem stanju u smislu regija gdje su etnički Srbi najviše rasprostranjeni. Neka odstupanja naravno da postoje s obzirom na toliki vremenski raspon.

A to da li su u 6. veku Srbi bili tu - nebulozno je očekivati natrag teritoriju koju si imao pre hiljadu i po godina, samo na osnovu toga.
Šta, Grci sad treba da traže južnu Italiju? Magna Greece, iliti na srpskom, Velika Grčka. To mi mnogo liči na Šešeljevu viziju (Velike) Srbije.

Да, да Јовичићу видим, прилично добро одговара са садашње прилике.

Каква смо ми банана република довољно говори изјава да ће наши повући тужбу против Хрватске, ако и они повуку тужбу против Србије. Треба тужити те усташе за геноцид 1995. , а дебело им наплатити за злочине у НДХ.
Још они оће нас да туже за геноцид. Господе Боже!

Гамби, па РС је чисто српска држава, а од те тужбе да је настала на геноциду, па ко ће то да погура? Потурице?
У том случају би моментално требало тужити Хрватску и Косово, као класичне државе настале на етничком чишћењу.

A ko će da ih tuži? Nas već tuže, a kao što vidiš, njihovo govno ne smrdi.

Не знам сад колико је баш средњевековна Босна била "спрска држава" али је била хришћанска то је сигурно. Мислим да је неко објашњавао, да је Босна постала држава у коју су побегли јереси тј неверници или како већ, које је ја мислим Стефан Немања још у 12/13. веку протерао из Србије. Њихови потомци су зато касније примили тако лако ислам са доласком Турака у 15. веку, чиме постају преци данашњим потурицама у БиХ, што глупом муслиманском мозгу нико не може да објасни.
Не бреее, муслимани су одувек били у Босни, није ту никада било хришћана...

А откуд толико католичких Хрвата у БиХ?
Босна је била хришћанска, са добрим односима са Србијом, али мислим да није била класична српска православна држава.

за ваше информације...до 12 вијека је у Босни владао Сварогов коловрат...под патронатом сербских краљева...исто тако је требало бити у Србији, али је она мало раније измјенила имена богова у хришћанска,...иначе зар вас не копка зашто се Православље зове Православљем код нас а не Ородоксијом како је уствари име...е па зато што је Православље уствари Родовјерје..а Ислам то није...као ни католичанство...самим тим полаже се право на Босну...

ово је једна, јединствена и недјељива истина..а не некакво богумилство и сличне ствари....

Jes' vala. 'Ajd sad Indijanci da traže natrag Severnu Ameriku.

Indijanci u Sjevernoj Americi čine zanemarljivu manjinu, a Srbi u Srpskoj čine oko 90% stanovništva.

Nije bilo upućeno tebi Jovičiću, već Čiči.

Ne treba da napominjem kada je bilo njesra sa Indijancija, a o kom periodu priča Čiča?

U Bosni je oduvek bilo i katolika, koji se pa do osamnaestog veka nisu ni nazivali Hrvatima, neki od njih su se borili i protiv Turaka i ostalog...al naravno da ih je bilo manje od pravoslavnih...

Jovičiću, nisi ti mene shvatio.... Srbija u 6. veku je ono što je obeležene zelenom bojom. Pa te pitam, da li treba da tražimo deo Poljske, Nemačke i Češke?

To da ima mnogo Srba u Bosni je više stvar poistovećivanja religije i narodnosti. Srbi, Hrvati i Bošnjaci su se izdelili po veri, a ne po nekoj fikciji krvi. Nacije su produkt XIX veka kome se dodaje prizvuk drevnosti. Pre toga su se ljudi deklarisali uglavnom po veri ili pripadnosti oblasnom gospodaru, ili regiji.
Ti ne znaš da li ti jesi ili nisi Srbin... Dosta današnjih Srba su Albanci koji su zadržali pravoslavlje, i obrnuto, ima ljudi koji imaju i Češko poreklo, dosta Bošnjaka ima tursko poreklo i drugih naroda muslimanske vere koji su napustili centralnu Srbiju tokom vladanja Mihajla Obrenovića, i naselili se u jušnoj Srbiji i Bosni.
U nekim regijama stvari su još konfuznije... Imaš katolike u Dalmaciji koji slave slavu. Ako gledaš neke stare porodice koje imaju rodoslove više vekova unazad... Uglavnom se zna za neke trgovačke i pomorske porodice Dubrovnika i Dalmacije, kod njih se u različitim knjigama daje različito narodstvo, i danas se fragmenti tih porodica različito izjašnjavaju.

A, i Čiča, za tvoju informaciju, samo fragmenti stare slovenske vere su zadržani u Bosni do 12. veka. Nije bila dominantna ni izbliza. U nekim krajevima dalmacije zadržana je i do 13. i 14. veka. U Češkoj je ostalo čak i do 16. veka.
Pravoslavlje nije čista projekcija slovenske vere. Naprotiv, hrišćanski misionari su preizimali delovi i izvrtali činjenice. Osim blažih oblika kao pto je Sveti Ilija, iliti Perun i Sveti Nikola iliti Veles, imamo druge stvari... Dabog, najpoštovaniji bog kod Srba je postao Hromi Daba, jedan od najgorih đavola. Vukovi su satanizirani isto, a Srbi su verovali da su nastali od vukova.

Ali imam pitanje za sve vas... Van megalomanske želje za velikom državom, Velikom Srbijom i tako to, izazvanom uglavnom fiktivnim kompleksom "malog naroda", koja je poenta ujedinjenja?

Poenta je da gro istog naroda bude u istoj državi. Ja sam iz Republike Srpske i naravno da bih volio da se odvoji od federacije. Moje mišljenje je da bi za ujedinjenje trebalo raspisat referendum pa tek ako su ljudi za da se ujedine. A bosna je komedija.

Zašto je potrebno da budu u istoj državi?

Pa jebi ga, piro, većina naroda je to postigla još u 19. vijeku, šta fali da i mi postignemo u 21. vijeku?

Naravno da je nacija fikcija na neki način i da je tu došlo do svakakvog miješanja. Ne govorim ja o naciji u apsolutnom genetskom smislu. Govorim o zajedničkoj kulturi i o tome kako se narod osjeća.

U Republici Srpskoj kultura je vrlo slična Srbijanskoj, a i narod bi želio da se ujedini.

Čemu onda toliko insistiranje na cjelovitosti Bosne, ako su nacije ionako relativna stvar? Ni države nisu ništa manje relativne. Kad je Bosna mogla biti pod Turcima, pod Austro-Ugarskom i pod NDH, šta fali da jedan njen dio bude pod Srbijom, i to ne na silu, već jedino ako se većina stanovništva tog dijela BiH tako izjasni?

Ako je to sve tako relativno i nebitno, onda ne vidim zašto ti imaš toliko jak stav PROTIV ujedinjenja? Ja sam ti reakao zašto sam ja za.
A ako je za tebe sve relativno, logičnije bi bilo da budeš uzdržan, tj. da ti bude svejedno, nego da budeš protiv.

ево само за пира...дечко поред неких чињеница које говориш, убациш баљезгарије тако да то не личи ни на шта, само неупућени би помислио да је то све што говориш истина, јер је тако лијепо срочено и упаковано...осим ако ниси магистар или бар професор историје, или врсни антрополог немам шта са тобом да се расправљам...

Јовичић има најбољу поставку, не слажемо се у свему али то је углавном то...

толико...

алохца

Ja mislim da pola ljudi u srbiji nas ne vole i da smo mi za njih samo glupi bosanci i da ne vide vezu sa nama nikakvu

,,Ja mislim da pola ljudi u srbiji nas ne vole i da smo mi za njih samo glupi bosanci i da ne vide vezu sa nama nikakvu''
Није тачно.
Пази, они који су сишли са брда, они свима сметају: и Србима и Босанцима подједнако; тако да немате разлога да се осећате одбаченима.
Иначе, имам три добра ортака у Бијељини, који повремено дођу кад нас у НС; културнији су од већине овдашњих Срба (одговорно тврдим).
Сељо је сељо, тамо или овамо; нема то везе с територијалном подељеношћу.