Automobilizam

  1. Pa GTD jebemu sunce, uzeo sam Reno Megana. Pisao sam ovdje :)

    brm brm
    http://srv2.betterparts.org/images/renault-megane-dci-110-13.jpg

  2. Meni to i treba. Da ne moram često do majstora je baš ne znam švedski toliko da mogu da im objasnim sve, a i ne bih da me ostavi auto negde. Išao sam danas, naterao me šef, da idem u Geteborg (160 km), sreća pa imam navigaciju na Pežo Partneru (firmin). Putevi su zbog čestog ''solenja'' prilično grubi, mada su mnogo bolji od naših, nema rupa. U gradu je masovno ograničenje 40 km/h, a za prekoračenje do 10 km/h je kazna 7000 kr tj. oko 750 eura.

  3. Ma đe dosadan. Audi 2.4 sa 165KS (za ostale ne znam) je kod nas dosta skup za održavanje, nemam pojma kako je tamo.
    Galant je enemi imao, samo stariji od toga generaciju, dvije. Trebalo bi da je Micubiši ok.

  4. Koja generacija Galanta?

  5. Po Vikipediji Miki gleda osmu, a Enemi je im'o šestu.

    Jes', ono i Neko od nekud ima Megana. Jes' naš'o felne? Koji je motor u njega? Jesi ga novog uzeo? Trojka bješe?

  6. Osma generacija, od 96' do 03'. Jako mi lepo izgleda, bio sam u nekim servisima i ''švabe'' su mi za sada preskupe za održavanje. Ovaj galant je pravljen u koprodukciji sa volvoom, kao i karisma, tako da im cene održavanja nisu baš preskupe tj. podnošljive su.

  7. Ja sam Neko.

    Renault Megane 1.5 DCI
    Trojka
    Nisam novog, ali je bio provjeren. Bez greške.

    Nisam još uvijek, sad bih nekad gledao, možda do Sarajeva odem pa vidim. pogano vrijeme pa mi se nešđto i ne žuri.

    E dobar je taj Galant, ide ko lud, o njemu sam i ja pričao, makina samo takva.

  8. Idem sutra na test vožnju, spolja super izgleda, motor lepo pali i mirno radi pa ako je sve u redu, uzeću ga.

  9. Raspitaj se ti još, ja ovo čisto iz kratkog iskustva, ali za to vrijeme me je zadivio :)

  10. Fino. Koliko konja ima? Ja sam vozio 200 metara onaj sa 66kw i fino povlači, ali je bio ubijeno testno vozilo. Djeluje sasvim fino i dosta je udoban i tih.

  11. Ovaj moj je bio 2.4 GDi sa ja mislim 150 konja
    nije bio moj pa ne znam tačno

    vuče dobro Galant ali i troši, pa ako ti to nije problem

  12. Мој галант је био до јаја удобан, а и генерално добар ауто, поуздан и издржљив, ал је био тром јер је био 1.8 дизел, и терала га лоша срећа...
    - Зилион км у фирми па једно расходовање (након тога враћање у живот)
    - Замена мотора
    - Две тоталке
    - Једна замало тоталка на аутопуту
    - Један покушај крађе точкова

    Бољи за секс од лансера свакако, ал у лансеру је било луђе лололо

  13. 2.0 benzinac, 136 ks. Ima i 2.4 gdi, 150 ks, ali mi je taj previše.

  14. Mega giga

    6 brzina
    81kw 110 ks

    meni dovoljno

  15. Jedino što me nervira je retardirani izgled mjenjača, nešto mi je previše jednostavan, sirotinjski. Nervira me u ruci.

  16. Pa ne verujem da troši preko 12l u gradu (onaj 2.0), a za 2.4 ne garantujem.

  17. - Зилион км у фирми па једно расходовање (након тога враћање у живот)
    - Замена мотора
    - Две тоталке
    - Једна замало тоталка на аутопуту
    - Један покушај крађе точкова

    A moga' je još on, nego ga ti prećera. Ja bih ga ćer'o i dalje, ka ovaj:
    http://www.youtube.com/watch?v=ade6p0xGjZE

  18. Jedino što me nervira je retardirani izgled mjenjača, nešto mi je previše jednostavan, sirotinjski. Nervira me u ruci.

    E, ovaj ima drvenu ručicu i obloge na instrument tabli. Nekako izgleda unutra otmeno i luksuzno, a spolja agresivno. Msm da je za 1800 eura super.

  19. Ovo se ja za mog Megana jadovao :D

  20. Ja bih za te pare Mečku W124, W126, Audi C4, Pasat B4 ili ako ima da se nađe BMW e32 (zavisi treba li ti limuzina ili modernije auto).

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.