Podijeli sa Vukajlijašima

  1. ili oni koji imaju vise ili manje srece xd

    Ima i toga, donekle.
    Ali NAUKA nas uči da je sreća u izboru nasumičnih verovatnoća 50/50.
    Dok neko ne provali da si se primio i nagne sto.

  2. Islam se jedini i dalje kao širi

    Hrišćanstvo se jako širi u Kini recimo, i u Iranu takođe.

  3. Drago mi je da se koncentrisalo dovoljno gravitasa na forumu da naše polje sile privlači nasumične stare članove

    Nije mi drago da se raspravljaju o religiji, ali ok i to je za uz kafu i pivo

  4. chad Svarog vs virgin Yahweh

  5. Ili čitaš i talmud i kuran? Da li si čitao nekanonizovana jevanđelja?

    Talmud ne, prijevod Kur'ana časnog imam ovde kod kuće, da, nekak+nizovana jevanđelja neka, da (od sv. Tome je jako zanimljivo), Budizam (koješta), Kastanedu, Rumija i sufiste, kojekakve istočnjačke kultove itd. Svašta. Najviše cenim starce, Gavrila Urgebadzea gruzijskog, starca Pajsija Svetogorca, Avu Justina (nije starac doduše), Serafima Sarovskog, Tadeja...Od njih može jako mnogo toga dobrog, lepog i korisnog da se nauči. Stari zavet sam čitao ali dosta pre, Novi čitam i sada naravno.

  6. Hrišćanstvo se jako širi u Kini recimo, i u Iranu takođe

    Zanimljivo, nisam znao. Šibni neki resurs. Ali da je lako probavljiv :)))

  7. da naše polje sile privlači nasumične stare članove

    Vi ste najbolja generacija i vaše polje sile je vau.

  8. Ostalo mi je malo kafe još

    Bez religije nema društva. Čak i kad se društva sekularizuju prave sebi idole, makar bili i maksimalno apstrahovani u ideje, ako ne već u ljude ili pokrete. Pokazalo se da je duhovnost najefikasniji sistem široke implementacije nekih vrednosnih i moralnih okvira. Čak i oni koji nisu religiozni glavninom prate okvire zadate duhovnošću svoje kulture. Histerični antiteizam je zadužbina sentimentalnog nevaspitanja.

    Iracionalno nije suprotnost ili odsustvo racionalnog, nego paralelni sistem kreativnog opštenja sa svetom. Neke religije su bolje od nekih drugih religija u pogledu ljudskog blagostanja. Svaka zahteva zasebnu analizu da bi se utvrdilo je li kompatibilna sa trenutnim životnim potrebama i u kojoj meri ih smeta.

  9. Histerični antiteizam je zadužbina sentimentalnog nevaspitanja.

    Ovo boli brate :(

  10. Ali da je lako probavljiv

    Ajd ovo ti je negde najkraće i najjednostavnije, pa možeš posle sam da kopaš ako te bude zanimalo

    https://www.youtube.com/watch?v=CcCHInA6UMg&t=264s

    Masa Japanaca je takođe prešla u Hrišćanstvo, širi se, samo što te to vrv ne zanima pa i ne pratiš toliko.

    Iran

    https://www.youtube.com/watch?v=q9UDlbBs0ZU

  11. Sve to treba ukinuti, pod hitno uvesti jednu religiju, jedan jezik, jednu vladu tu negde do 2050.

  12. Ništa - ali NIŠTA iz ovog videa me ne navodi da na trenutak poverujem da se danas rišćanstvo brže širi u Kini nego juče.
    Plus ova kamera iz devedesetih, editing i vojsover iz prekjuče…Bot video 1/1.

  13. cara sorosevac confirmed

    jednu vladu tu negde do 2050.

    For Soros, the goal of contemporary human existence is to establish a world defined not by sovereign states, but by a global community

    Jovore, tvoj je

  14. Sve to treba ukinuti, pod hitno uvesti jednu religiju, jedan jezik, jednu vladu tu negde do 2050.

    Samo diktatura. Al’ da sam ja diktator.

  15. Hrišćanstvo btw jedina religija gde Bog sam sebe žrtvuje zarad - ljudi. Grešnih i ubogih ljudi, ne nekih naročitih, savršenih i odabranih. Kaže - neću žrtve, nemoj da mi koljete volove i kokoške niti da za mene idete u ratove, hoću da se volite i slažete i praštate jedni drugima, jer svi greše i ljudski je grešiti, i kako budete praštali drugima tako ću i ja praštati vama. Pomažite se dakle i čuvajte jedni druge, ako vas zajebu nemoj da se svetite. Mene što se tiče nemojte da slavite druge nekakve bogove i klanjate se kojekakvim glupostima, pomoli se s vremena na vreme iskreno i to je to.

  16. Ja zastupam iste teze ko jovorov profa, stim da on to radi za pare a ja sam korisni idiot

  17. kako bi bilo dobro da postoji opcija da nekog tagujes npr @jovor i stigne mu notifikacija, steta sto nece videti ovo da javi profi da te ubace u

    SEMU
    E
    M
    U

  18. Zato ti kažem Čevu, idi traži sam, zanimaj se za neke druge stvari malo ne samo za F1 (lol). U Kini je na snazi rat protiv praktično svih religija, bukvalno teraju muslimane da jedu svinjetinu. Zato je Hrišćanstvo tamo andergraund.

  19. Ovo je već jedna topla ljudska prića ali i dalje nula pretpostavki da se ikakva religija igde širi brže od Islama.

    Ko zna zašto je to dobro.

  20. Ne znam Che šta da mislim o širenju Islama, nije kao da Evropljani i Australijanci uzimaju veru, već postojeći muslimani se sele tamo i prave decu pa ih ima sve više.

Rekli o sajtu

Vukajlija, lijek koji je potisnuo iz upotrebe Edronax, Zoloft, Prozac, Aktivin H i ostale antidepresive. Nuspojave su: grčevi u trbušnim mišićima, suzenje očiju, ludački osmjeh i lako se navući na njega.

Psiholog · 20. Februar 2011.