Podijeli sa Vukajlijašima

  1. Pa tražio sam, tražim i dalje i tražiću.
    A ako imaš neke primedbe na F1 možemo da se nadžemo u gradu.

  2. mozda to i jeste nacin da prihvatimo islam a plidui hricsanstvo da budemo opet braca u veri:

    K R I S L A M
    R
    I
    S
    L
    A
    M

  3. Čak i oni koji nisu religiozni glavninom prate okvire zadate duhovnošću svoje kulture. Histerični antiteizam je zadužbina sentimentalnog nevaspitanja.

    Ne nego čak i nerelegiozni ljudi prate osnove ljudskog ponašanja jer je to u ljudskoj prirodi, mi smo empatična i kooperativna bića i uglavnom se ponašamo u skladu sa tim.

    U kulturama gde religija diktira genitalnu mutilaciju devojčica nereligiozni to uglavnom ne rade. U kulturama gde religija diktira obrzivanje dečaka nereligiozni to uglavnom ne rade.

    Neka religija može da proba da nametne takav kulturni obrazac i nereligioznom (ili bezbožničkom) delu populacije, kao npr. u americi gde su jevrejski doktori jako gurali obrezivanje kao "medicinsku" proceduru i ne-jevrejima. Samo to dosta teže ide bez religije i nikad nisu uspeli da nagovore više od 60% roditelja, i taj procenat se hvala bogu smanjuje već neko vreme.

    Super je religija za kontrolu neobrazovane mase, možda je zaista i neophodna kao što vi kažete, ali ono što sigurno nije neophodno jeste genitalna mutilacija dece, veronauka u školama, finansiranje izgradnji crkvi i penzija popova iz državnog budžeta u koji oni ništa ne uplaćuju, itd.

    Okej, naša specifično religija ne mutilira decu, i možda vrši neku nezamenjljivu funkciju u društvu (ali je to daleko od dokazanog), ono što je sigurno je da se meša u mnoge sfere društva gde ne vrši nikakvu pozitivnu funkciju i često negativno utiče na pojave u društvu.

    Možda ste vi prematori pa niste imali veronauku u školi, ja se sećam kako nam je u osnovnoj na času veronauke nastavnik puštao digitalnog anđela i druge američke evangelističke dokumentarce o kraju sveta, satanizmu i teorijama zavere. Trovanje dečijih mozgova finansirano iz državnog budžeta, veronauci nije mesto u školama, a to je samo jedan primer kako se naša religija nepotrebno meša u društvo i pravi negativan efekat.

  4. ako imaš neke primedbe na F1

    Pa sad kako Šumaher ne vozi, a onaj mali divljak je potisnuo Hamiltona, više baš i nemam, sem što nema dušu sport

  5. mi smo empatična i kooperativna bića

    Au kakav megalol, mi smo bre kompetitivna bića, sve što smo postigli i napravili je zahvaljujući tome što se takmičimo jedni sa drugima i zabadamo nož u leđa kad i kako možemo, zato smo sve ovo i izgradili na kostima, krvi i nepravdi. Čuj empatična, da pitaš ljude na ulici zašto ne pomažu prosjake bili bi u fazonu - zdrav je, ko ga jebe može da radi, ni meni niko ništa nije dao itd. Empatični smo kad vidimo onu jadnu decu kako gladuju tamo po Africi, il kad granata pogodi dečju bolnicu u Ukrajini, to nas jako tišti - komšiju što živi 30 metara niz ulicu ko jebe, nek skapa od gladi.

  6. Potpisujem da je ovaj pisam uz vetar busterovan fajzerom

  7. Ja ne znam ovako dobro da se izrazavam kao jebach, chevu i pišač uz vjetar ali svima nam je suština manje-više ista. Stvar je kod mene što ja nisam to nešto čitao, filozofski promatrao, usvajao kroz dokone razgovore o religiji na kafama s drustvom nego jednostavno shvatio kroz sazrijevanje i odrastanje.

    Dok sam bio mali plašio sam se Boga, božiji kazni, đavola, zle sudbine i svega što je pod “njegovom kontrolom”. Onda sam shvatio da religija sama po sebi ne bi smjela da bude jeziva kakva jeste, da se o njoj ne bi trebalo govoriti kroz kazne, must do molitve, običaje i čvrsta vjerovanja bez sumnje jer je to sve zapravo samo vid kontrole.

    Imam osjecaj da su vjerske vođe to shvatili, pa sad imas na drustvenim mrezama te religijske poruke ljubavi od boga prema nama krhkim bićima, bog te cuva, voli, pazi na tebe i prašta ti, vjerovatno su prebacili fokus na ljubav boga prema covjeku jer su shvatili da kazne i prijetnje bozje samo udaljavaju ljude od vjere sto vjerujem da je bilo pogodno u srednjem vijeku ali danas ljudima dosta manje treba da bez ikakvog straha brige i tereta napuste bilo koju religiju a jako veci napor treba da ulozis da ih u njoj zadrzis

  8. Ne znam Che šta da mislim o širenju Islama, nije kao da Evropljani i Australijanci uzimaju veru, već postojeći muslimani se sele tamo i prave decu pa ih ima sve više.

    Blagodeti zapadnog liberalno-demokratskog društva pozitivno utiču na podobne uslove za razmnožavanje.
    Ako je brat Musliman, a ja recimo anti-teista, mnogo mi je lakše da živim, radim i roštiljam sa njim jer mi za razliku od recimo pravoslavaca ne gura svoju veru niz vrat. Možda je zapravo tu moć Islama,
    I što jebu ljudi.
    I plaćaju kad jebu.
    A žene to vole.

  9. Imali smo građansko i veronauku. Išao sam na građansko ali me brzo smorilo pa sam se prešaltao na svetosavlje.

    Ne nego čak i nerelegiozni ljudi prate osnove ljudskog ponašanja jer je to u ljudskoj prirodi, mi smo empatična i kooperativna bića i uglavnom se ponašamo u skladu sa tim.

    Pobijam u celosti sve navode. Ne postoje osnovi ljudskog ponašanja koji su vrednosno oplemenjeni, osim ako nećemo raspravljati o etičnosti jebanja, obedovanja, sranja i pišanja. Sve što nadilazi prvi stepenik piramide, cela ta priroda je mrtva priroda odnosno dostignuta je nekim kulturnim konsenzusima, upravljenim na praktične zahteve opstanka i osnaženim strahom od idola i ostalih mitskih komponenti. Empatija svakako postoji ali je bez sofistikacije kroz socijalne obrede i zahteve svodiva na hemijske jednačine koje orijentišu pojedinca na zaštitu i integraciju saplemenika i rodbine, a isto tako uništenje svih ostalih. Kada kažemo empatija mislimo na našu kultivisanu nadgradnju iste, u čisto biološkom smislu na nivou reakcija oksitocina, ona je prilično surova.

    Super je religija za kontrolu neobrazovane mase, možda je zaista i neophodna kao što vi kažete, ali ono što sigurno nije neophodno jeste genitalna mutilacija dece, veronauka u školama, finansiranje izgradnji crkvi i penzija popova iz državnog budžeta u koji oni ništa ne uplaćuju, itd.

    Okej, naša specifično religija ne mutilira decu, i možda vrši neku nezamenjljivu funkciju u društvu (ali je to daleko od dokazanog), ono što je sigurno je da se meša u mnoge sfere društva gde ne vrši nikakvu pozitivnu funkciju i često negativno utiče na pojave u društvu.

    Ovde se sa svim slažem. I ništa od onoga što sam naveo u prošlom postu nije u sukobu s ovim, naprotiv - svaka religija se zasebno mora ispitati, neke religije su prikladnije od drugih itd.

  10. sem što nema dušu sport

    It’s them fighting words!!!

    Sam ćeš naći odgovor za cirka 20 godina.
    Ako, dajbože, dostigneš taj nivo produhovljenja.

  11. Brt koja još religija ima bilo kakav uticaj na neobrazovanu masu, sem Islam u velikoj meri? Kinezi imaju partiju, Katoličanstvo se prostire u zemljama gde su ljudi mahom visokoobrazovani, sem Južne Amerike. Sem Islama ni jedna religija nema više bilo kakvu kontrolu, uđi u bilo koju crkvu bilo gde i zateći ćeš je praznu, sem za neki veći praznik. I ti ljudi što odlaze u crkvu neće ići u neki rat nešto ako im poglavar crkve tako naredi - ljudi kao svi drugi, rade, plaćaju poreze i ostalo. Kontrola mase, lol

  12. I što jebu ljudi.
    I plaćaju kad jebu.
    A žene to vole.

    Hari Matahari je sve jako dobro shvatio

    Prsten i zlatni lanac
    Dat će ti bosanac
    Samo da te jednom poljubi

  13. Što se Islama tiče tu nema šta da se mrštimo, ti ljudi zasnivaju čitave države i politiku na svojoj gigachad religiji. Deca se rađaju i znaju dal su muško ili žensko, pederi ne šetaju ulicama i nemaju month pride, žene ne troše novce na šminku i ne voze kola, što je dobro jer putevi su bezbedniji, decu im takođe ne truju kojekakve madone, lejdigage i ostali užasi. Jednom rečju množe se, napreduju, muškarci liče na muškarce, a ne na hipsterske dženzi incele koji nisu u stanju ni supu iz kesice da skuvaju, a kamoli da se jebu kako bi produžili vrstu.

  14. Pa melk o tome sam ti i jucer pricao, jer su sve to zapravo nevjernici tj nisu sljedbenici religije u koju se svrstavaju. Evropa je kao krscanska a pola ih ne praktikuje vjeru i ne zna nista iz biblije. Znam i ja “spectacles, testicles, wallet and watch” i da kažem “in nomine patris et filii et spiritus sanctiiiii” a veze nemam s krscanstvom.

    To što si naveo ceka i islam, smoriće i postati kao krscanstvo sada, kao sto vec jeste po normalnim zemljama, drzimo se obicaja i to je to. Niko više ne gine za religije jer u njih, duboko u sebi, i ne vjeruje.

  15. žene ne troše novce na šminku i ne voze kola, što je dobro jer putevi su bezbedniji

    Sam ne bih bolje sročio.

  16. Žalosna činjenica: Da se zabrani šminka na 7 dana, koliko bi njih kući ostalo.

  17. Celtic zakovao temu sa svojim mizigonistčnim postovima. Sad će da nas zabrane.
    Bravo seltik.

  18. Vratio čovek žene u kuću gde im je i mesto, šta se ti sad buniš

  19. kao sto vec jeste po normalnim zemljama

    NoRmaLnim zemljama

    Kako to 'normalno' moze istovremeno biti retrogradno samom sebi. Istina je da to nije normalno nego tebi prihvatljivo jer si se nacepo pringlsa i aspartam sad prica kroz tebe. Zaposednutost organizma parazitima bukv

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.