Prijava

Jebes 99 posto naucnika,bitno je 1 posto naucnika koji su dobili otkaz i imaju poremecenu sizofrenu ciljnu grupu.

Ne poverujem ali volim da ih ispratim. Služe koječemu, najviše skretanju pažnje sa nečeg drugog i takozvanom "spinovanju". Ne možeš tek tako da osmisliš neku teoriju zavere i pustiš je u etar, mora da pije vodu, da bude bolja od prethodne; moraš da poznaješ psihologiju, filozofiju, religiju...Kako bi umeo da ih iskonstruišeš. Ne možeš tek tako ni da je raširiš, neophodno je da vladaš marketingom i propagandom. Gebels je ovo doveo gotovo do savršenstva, no mnogo toga je mogao da nauči i od vladara starog Rima, katoličke crkve itd.

Potraži slučaj napada na radio - stanicu (zvanični povod da se napadne i osvoji Poljska), kako je planiran i izveden.

Ili ovo, ovo je dosta dobar i zanimljiv primer; kratak vodič kroz to kako je lako zloupotrebiti nagone, strasti, strahove i neobrazovanje i gurnuti ljude u pokolj.

https://www.masina.rs/na-danasnji-dan-vecernje-novosti-su-sliku-urosa-predica-objavile-kao-ilustraciju-stradanja-srpske-dece/

da, ne znam kako uzmete i glat predjete preko 99% izjava ljudi koji imaju iste ili bolje reference, da mislite da ne znaju ili lazu, a ovaj 1 koji izjavi nesto drugo odma prica istinu.

pri cemu ovaj, osim sto ume da vozi avion, bas nema ni jednu jedinu referencu kojom bi mogo da potkrepi to sto prica. ili cinjenicu ili neposredni dokaz koji bi valjda trebao da ima ako je vec neko ko bolje informacije od nas ima.

dovoljno je za pocetak osnovno poznavanje fizike i metrologije npr da se dokaze da ako se sipa neki aerosol tezi od vazduha iznad nas na 10km, to zavrsi na potezu od crnog mora pa do sredine kazakstana/pocetka kine

Celt stigoh do referenci i činjenica, setih se da nisi ni poslušao šta čovek priča i shvatih da nema potrebe dalje čitati. Ne znam odakle stav da bilo ko ignoriše 99% nekakvih naučnika i stručnjaka; vesti i informacije koje dobijaš, bilo gde, ne dobijaš od njih već od - medija. Mediji su biznis kao i svaki drugi, prodaju proizvod i sami kreiraju ponudu. Postoji svakako i masa drugih naučnika i stručnjaka koji negde nešto tvrde, objavljuju i dokazuju, ali šanse da to stigne do tebe su vrlo male - nije marketinški isplativo, ne donosi korist itd. Zato samo senzacionalizam :) I ovo gore je senzacionalizam, naravno, ali nema smisla da ulaziš u raspravu oko toga ako ne poznaješ materiju, već se služiš nekakvim predubedjenjima koje zasnivaš na "stavu i zdravom razumu", a ne oslanja se previše ni na jedno ni na drugo.

Elem, došao sam da podelim ovo, Gabor Mate, jako dobar intervju sa njim (ima ih gomila svakako). Istina, nije lako odreći se dva sata života i uložiti ih na nešto pametno a ne spičkati ih na vukajliju, jutjub i fudbal, al možda se neko zajebe. https://www.youtube.com/watch?v=H9B5mYfBPlY&ab_channel=TimFerriss

pa kako neki pilot da se ne izlane majku mu da svaki put iznad srbije mora da prebaci kemtrejl prekidac na "on".
ili ovi sto na aerodromu tovare kofere u avion da pogledaju gomilu kanistera pa da se zapitaju, cekaj bre, sta je ovo.

kako ti mozgovi zamisljaju da globalna zavera funkcionise?

Koji pilot? Kada si u životu svom video nekog pilota da priča o nečemu na tv-u ili daje intervju za blic, kurir, plejboj? I da se pojavi negde (svakako neće kod Kesića ili Lee Kiš) - optužićeš ga da je budala, ravnozemljaš, antivakser itd. Prostor koji može da dobije su balkan ufo, nekakav glas javnosti, ili da objavi video koji će pogledati 300 ljudi. I ovog čikicu si optužio za koješta a ni čuo nisi za njega, ikada, niti si čuo šta ti nudi. Hodajuća predrasuda :)

Nego zabole me za to, okačio sam ovog Gabora Matea jer je izvanredan čovek i svašta dobro i pametno može da se čuje i nauči od njega. Psiholog, ali ne nekakav plejboj psiholog i nadrilekar kakvih imamo na tone, a nije ni nadobudni Frojd kog je teško svariti. Nije ni Jung, svaki čovek može da razume i rastumači o čemu govori, ako solidno vlada engleskim (postoje i titlovana predavanja).

Ovo je dosta zanimljivo i dobro, titlovano na bratski hrvatski (recimo). 40 minuta, osvrt na vezu izmedju neuroza, duševnog stanja i fizičkih oboljenja; zašto neki ljudi oboljevaju a drugi ne (iako žive u istim uslovima i na isti način), kako potisnuti konflikt (ugl. iz detinjstva) prelazi u vidno polje (telo) kako bi skrenuo pažnju da mora biti rešen itd. https://www.youtube.com/watch?v=-De7zu_uc4g&ab_channel=cuna951

Brate neko se zajebava na ovom profilu melkijades ovo nije moguce da je prava osoba i da ovako razmislja

Jahah Rasni ako si ti trepni 2 puta

Milicu sam jednom prilikom ubedio kako je Melkijades grupa autora koja nastupa bez ikakvog plana i programa. Stvarno poverovala, dok joj Musaši nije objasnio kakvim mahinacijama umem da se koristim. Posle me je mislim malko omrzla..

Gambi teško mi je da odgovaram na tvoje postove, molim te za malo razumevanja - moram da uzmem čekić i od moždanih vijuga napravim uglove od 90 stepeni, načinim od njih stepenice i spustim se do tebe, po mraku, a ti si na broju 81. Posle mi treba pola sata da se popnem nazad i razmišljam - koji mi je moj ovo trebalo. Ako stvarno imaš potrebu da mi nešto kažeš, javi tri dana ranije da nabavim kese i lepak.

Ako nisi u stanju da razumeš, javi da ti prilagodim sadržaj.

Mediji su biznis kao i svaki drugi, prodaju proizvod i sami kreiraju ponudu

E tu si se zajebo dečko, da citiram jendog doamćeg jućubera (pošto je to lepo i lakonski objasnio) "nisu ti oni smislili glup narod, narod je već bio glup"
Shvatite jebni zakon ponude i potražnje.

Nisu Žeks i Salo Popović natali ljude da vole Zvezde Granda, pa se danas davimo u kurvama i polukasvetnim vokalima, nego je narod voleo narodnjake, i patetiku od trnja do zvezda, i kvazi napetost. Znači već je postojalo tržište za to.
Džabe ti kreiraš ponudu, ako niko, ama baš jebeno niko nema potražnju za tim. Moraš da pogodiš žicu.
Džabe ćeš da imaš najjaču reklamu za ski opremu, sa najačim pičkama, muzikom i Džejms Erl Džonsom koji izgovara marketinški slogan, meni se jebe tačno za skijanje.
S druge strane pokaži mi solidan par čizama (dubokih cipela) i buću u fazonu shat ap and tejk maj mani.
I možeš do sutra da poturaš pod nos najlepše kanađanke nekom liku koji će da gaca u patikama po snegu, ali mora nova bembarica da padne.
Itd. Isl. Itt.

Nije marketing omnipotentno sredstvo manipulacije koje ti kreira nove potrebe koje nemaš, nego se hrani onima koje imaš, i razvija ih do ekstrema.

Ne možeš se zvati humanistom i istovremno osporavati ljudima pravo da slušaju sranje muziku, jedu nezdravo đubre bacaju pare na gluposti.

Au meklore kakav burrrnnnn.... Evo ruka svaka cast

NATO ili barem njegove članice koje imaju najviše finansijskog udela u njegovom funkcionisanju, sasvim sigurno ne troše milijarde USD na prskanje Srbijice i okolnih banana država od kojih su skoro sve njihove članice. SAD, recimo, imaju basnoslovni vojni fond, ali ni oni sigurno neće da sva svoja sredstva koriste na sisteme za zaprašivanje jedne zemlje.

Dalje, na netu se sigurno mogu naći planovi za neke stare vojne avione (borbene i transportne) na osnovu kojih se može zamisliti kako novi izgledaju te iz toga zaključiti gde bi stalo sve ono što se koristi za to kvazi-zaprašivanje.

Ako se gleda civilna avijacija, planovi modernih vazduhoplova su verovatno dostupni, tako da se za onaj pomenuti Boing može naći ono najbitnije, a to je njegova nosivost. Ona je neverovatno bitna - ne može se avion napuniti do vrha bilo čim, jer je težina najbitnija. A, što je avion teži, njegov domet je manji. Napuniti ga kerozinom za takav vid dejstvovanja (zaprašivanje) je neverovatno skupo (čak i u periodu kada je gorivo bilo jeftino).

Uzevši sve to u obzir, stavite prst na čelo i zapitajte se kako to sve ove avio-kompanije koje su propale samo u poslednjih pet godina nisu došle na ideju da svoje dugove pokriju tako što će prskati ljude po Srbiji ili po nekim drugim zemljama? Šta, kao ne bi to prošlo na ovaj ili onaj način, tajnim radnjama, ne bi moglo da legalno prođe kroz papire?

Pominju se kojekude informacije da se 24/7 zaprašuje sve na planeti. Halo, bre! I bez Flight Radara se može skontati da aviona nema na nebu koliko ih je ranije bilo. Ko zaprašuje kada su mnoge avio kompanije parkirale dobar deo svojih flota. Šta, kao ovi što šatro zaprašuju se brinu da ih sada ne provale?