Prijava

Zanimljiv je i osvrt kako zapadni svet stiti muslimane od pravoslavnih varvara dok im istovremeno jebe milosnu majku u gazi

Lepo je biti plidu ovoga jutra

ja bih da se zamenimo da vidim kako je

moze ako imas kakav apartman na toj crnogorskoj obali, mojne mi gore kontinentalno ko hezno

Lepo je biti plidu ovoga jutra

ujka sam voli plidua plidu je deo civilizovanog cveta

Caro jucer si rekao da sam ti pao u ocima nicim izazvan

pa kako nisi, lagano podjebavas jovora koji pruza ruku pomirenja na max nekim stavovima mi smo za ovo ratovali sta ti tu meni nesto predlazes, fazon ovo je moja drzava a ti se prilagodi. Solidno jednostrano jedenje govana

Pa kad su prijedlozi u najmanju ruku glupi, to je isto kao da trazis od hardcore monoteistickog vjernika da štuje i druge bogove, nema prije svega smisla a i ne pridonosi pomirenju.
Dovoljno je da poštujemo žrtve svih strana i da ostavimo sukobe iza sebe ali da se kao “mirimo” tako sto cemo mi biti manje bosnjaci a vi manje srbi je obicna glupost.

Tipa odnos koji rendom plidu moze imati sa nekim jebachem ili npr celtom je sasvim dovoljan za “pomirenje” jer kad bi svi srbi bili jebachi a svi bosnjaci plidui, to bi bilo taman onoliko koliko nam treba da funkcionisemo regularno i bez trzavica.

Jovor ti je trazio bukv da se dopsuti da se poveze na direktnom planu kroz ustupke kako bi se ljudi oslobodili i stekli zajednicke vrednosti iste drzave, zapravo dobar plan, kao fazon kace ozenis pa prihvatis i zenine prijateljice!!! korektna zamisao, ali ne da plidu svoje no no ne sme se prljati

kad bi svi srbi bili jebachi a svi bosnjaci plidui, to bi taman onoliko koliko nam treba da funkcionisemo regularno i bez trzavica.

hehehe, ako ti se toliko svidja nosi ga kuci. uostalom popiso se solidno i po pliduima ali to smo nekako preskocili

sta vam se najvise svidja kod jebaca?
Pliduu: pa to sto sere po srbima

Samo trebate da mrzite i vi sebe koliko vas mi mrzimo i slagacemo se bez problema

* i vi sebe koliko i mi sebe

Na osnovu ovoga bi se stekao utisak da vi od nas ništa ne tražite, ništa ne očekujete, a samo sam ja došao sa nekim ludim prijedlozima.

A činjenica je da tražite da se prizna genocid u Srebrenici. Samo pitanje je da li to radite iz pijeteta prema žrtvama koje su jednako mrtve bilo da su ubijene u velikom zločinu, bilo u genocidu, a njihove porodice jednako unesrećene, bilo da su im njihovi najmiliji stradali u velikom zločinu, bilo da su stradali u genocidu, a isto tako zločin treba osuditi bilo da je veliki zločin, bilo da je genocid, a prema žrtvama isto tako treba pokazati pijetet, bilo da se radi o velikom zločinu, bilo da se radi o genocidu.

Ili, pak, to radite zbog politike, zato što bi karakterizacija toga kao genocida, možda omogućila ostvarivanje nekih političkih ciljeva.

I baš zato da biste nam dokazali da to radite samo iz pijeteta prema žrtvama, a ne zbog politike, ja sam od vas zatražio, da tim simboličnim činom nazivanjem nekog trga prema Republici Srpskoj, pokažete da je ona tekovina Bosne i Hercegovine, nešto što BiH prihvata kao svoje, a ne kao tumor koji treba odstraniti, da nam dokažete da i za nas ima mjesta u Bosni i Hercegovini i da smo narod koga se poštuje i koji je na cijeloj teritoriji konstitutivan, ne samo deklarativno.

Jer takav odnos, umanjio bi naše strahove i paranoje od toga da se rezolucija donosi zbog politike (s poznatim ciljem ukidanja RS), pa bismo onda možda, oslobođeni tog straha, mogli i priznati G-word, što bi svakako doprinijelo pomirenju.

Drugim riječima Srbi žele da prođu tu čuvenu katarzu... Dodik je pokušao 2007. ali nam vi to prosto ne date, ne dozvoljavate. Puštali ste tu njegovu rečenicu snimljenu 1000 puta, da nam vadite mast. Uslijedilo je nakon 2007. ukidanje 9. januara, i razni drugi pritisci.

Ne zaboravi da je i Čavić još 2004. izišao sa izvinjenjem, itd...

Jer ti humani ciljevi, katarze, ovo ono, koliko god bili uzvišeni, uvijek će imati manji prioritet od borbe za opstanak na nekom području. Dok god se procjenjuje da će naš opstanak biti ugrožen takvim katarzičkim istupima dotle će katarza biti na čekanju, tj. od nje neće biti ništa.

A pazi sad tek ovo: vama u suštini odgovara da Srbi ne prođu katarzu, jer dok god je kao nismo prošli, vi sebi dajete za pravo da nas nekažnjeno vrijeđate po klixu, nazivate pogrdnim imenima, itd...

Dakle stvar je jasna.

1. Srbi žele da prođu katarzu i pokušali su.
2. Vi to pokušavate politički iskoristiti protiv Srba.
3. Imajući u vidu 2, Srbima je ipak važniji opstanak od katarze, pa istu ne prolaze.
4. Budući da Srbi nisu prošli katarzu, vi to koristiti za kontinualnu diskreditaciju Srba i širenje najgore mržnje po klixu, itd...

uostalom popiso se solidno i po pliduima ali to smo nekako preskocili

to je sasvim dovoljno za obostrano funkcionisanje, ne trazim da se volimo, samo da se nađemo na pola puta pola prkosa i pola ponosa

hahah pliduu ovo je vec iznosenje prljavog vesa, nadam se da i jebac oseca makar upola toliko ljubavi :D (preneseno ofc)

I dok god ovo što sam nabrojao važi, nema pomirenja, a to odgovara nacionalistima i u Republici Srpskoj i u Federaciji, i mogu jedni da prodaju svojim biračima priče o ukidanju RS-a, a drugi o otcjepljenju, i dotad propadamo ekonomski, a među narodima vlada mržnja.

ma daj ajde samo dalabu ne vidi da je ovo politicki instrumentalizovano, dok po gazama kolju sta stignu i kako stignu ovamo prave presedan, toboz zapad gaji pijetet prema bosnjackim zrtvama lol. To samo jos pliduui i siptari misle da ih amerike vole (I MILOGORCI PARDON)

A osim ovoga, dodao bih i to da su Srbi zapravo prošli značajan stepen katarze, ali nam se ni to ne prizna, sve dok ta "katarza" ne dostigne onaj nivo koji odgovara Americi i političkom Sarajevu.

Dokazi za to su sledeći:

- pohapsili smo sve optužene za ratne zločine
(sve se plašim da biste vi isporučili Aliju, da je za njim podignuta optužnica... a Hag ju je spremao, ali je ovaj umro prije vremena)
Nisi svjestan koliko je to ogromna stvar, šta je značilo uhapsiti jednog Miloševića, Karadžića, Mladića, s obzirom na to koliki su ugled i čak kult ličnosti ti ljudi imali kod Srba.

- Niko ne negira zločin u Srebrenici, niti njegove razmjere... Negacija se odnosi samo na terminologiju, i to iz političkih razloga, a ne zato što ne poštujemo žrtve, baš kao što i vi iz političkih razloga, insistirate na toj terminologiji.
Nema srpskog lidera koji nije posjetio Potočare, koji se nije izvinio, itd...

U Banja Luci do prije par godina nije bilo NITI JEDNOG murala Karadžiću i Mladiću, to ti ja mogu garantovati. To nije rađeno da se provocira, nego kao reakcija, proradio je srpski inat, a sve se počelo kuvati kad je osporen 9. januar. To je dalo krila srpskom nacionalizmu. Prije 2015. takvih murala NIJE BILO.

menscini da je ovo jos jedan korak ka ukidanju rs, ne ide dode slucajno kod putina svako malo

Nije Jovo baš tačno ovo što si napisao, znaš i ti to dobro.

Izjave koji dolaze od predsjednika RSa su destabilizirajući faktor u našoj državi a ne neka naša lična neslaganja jer to što mi ne gajimo simpatije prema RS i ne doživljavamo to kao nešto što je naše, ili npr što vi ne doživljavate Kosovo kao nešto tuđe ne utiče na naš lični odnos ni blizu koliko zapaljiva retorika koju gura Dodik. Ne kažem da naše odnose i na ličnom nivou ne možemo popraviti mi sami ali remećenja dolaze od političara a ne od mene i tebe. Možeš ti to njegovo ponašanje nazivati srpskim inatom ali po meni je to samo sabotiranje naše budućnosti

Jovo kontrapitanje, da si srpski državnik i šiptari ti daju SZO i Mitrovicu, jel bi prestao da ganjaš da vratiš celo Kosovo? Pa verovatno ne bi, i bio bi verovatno u pravu za to

Oni misle da cela Bosna treba da bude unitarna, gde će oni biti većina dabome, i da su podele na entitete plod rata, i to ne ide nigde, tu je da ostane. To je vladajući sentiment i nema izgleda da tu bude velikih promena u trenutnom stanju odnosa. Isto kao što postoji paranoja kod tvoje strane od velikog plidustana tako postoji kod njih od velike srbije koja će da potpomogne srpsku da počne da luduje. A pošto je BiH kurčinela od države i ekonomije, uvek će postojati interes da do zdravog pomirenja ne doðe, jer onda entitetske poglavice mogu lakše da obezbede sebi komfor nego kad bi jovori plidui i hrvati počeli da glasaju izvan etničkih linija.

Zato su predlozi malo promašeni. Federacija je riba koja neće da se jebe s tobom, šta više da te vidi u liftu išla bi peške, a ti insistiraš da zarad makar dobrih prijateljskih odnosa drži tvoj dikpik na pozadini telefona. Ne kažem pritom da uvek mora ostati ovako i da nema nade za neke bolje odnose, jer ipak smo isti narod i to.