Šta mislite o grupi Riblja Čorba?

  1. Muzika im i nije nešto,naravno ima tu solo deonica u nekoliko pesama koje poštujem,ali previše obrada za moj ukus. O njihovom značaju za rokenrol u ovoj i bivšoj nam zemlji ne vredi raspravljati, pošto i onaj ko ih mrzi iz dna duše zna 10-20 njihovih pesama. A o Bori kao ličnosti takođe ne treba raspravljati, pošto je ovde tema muzika RČ u pitanju :D
    I da, apsolutno poštovanje za tekstove na većini albuma.

  2. Izuzetan umetnik koji nastoji da se komercijalizuje što nije dobro za jednog umetnika.

  3. Јево, чух пар песама, оно... ништа ново, немам неки коментар.

    Нема Чорба шта да доказује, нити може да се ''попиша'' на статус легенди који су још 80их стекли, шта год данас снимали. Ово што сада раде ће сигурно наћи неку своју публику.
    Најбитнија ствар по мени је да и даље, после 30 плус година, снимају пристојну музику, и то је за респект.

  4. Jebiga, meni je i dalje tužno što snimaju pristojnu muziku. Volim Čorbu sa Kosti u grlu, Pokvarene mašta i Mrtve prirode. Jednostavno, prosek nije nešto što hoću da očekujem od njih. Prva tri albuma su bukvalno Biblija roka u Srbiji, a kvalitetni su tu negde do Istine, ako se izuzme par pesama kao što je Disko Mišić.

  5. Muzika im i nije nešto,naravno ima tu solo deonica u nekoliko pesama koje poštujem,ali previše obrada za moj ukus.

    Previše obrada? Lele.
    Nebitno, uglavnom:

    Kao ultra fan Čorbe od malena, kao neko ko sve živo o njima zna i koji poznaje tu muziku do jezgra, objektivno gledano, poslednja dva albuma so go kurac. Kurčina jedna lirička.
    Muzički još ajde, ajde jebiga, posle 30+ godina i razumem. Ali da je 60 godina tu, ne bih mu oprostio ONE tekstove, ONAKVA nabacana govna, ugurana na silu u pesme. Ti tekstovi ne pripadaju tim pesmama po meni, meni je to bilo da se krstim i levom i desnom. Kao i uvek, u poslednjih 10 godina, nadje se po koji dragulj na albumu. Na pretposlednjem to beše ''Muško od plastelina''. Redak dragulj. Poslednja velika pesma koju je sastavio sa zemljom je, po meni, bila ''Ovde'', sa istoimenovanog albuma, uz ''Prezir'' i još par. Sa njima se iskupio za ostale pesme.

    Preslušao sam ovaj novi sad što je izašao, i po mom skromnom zaključku, najbolja stvar na albumu je kaver albuma.

    Ona mjetalna kokoš je prejako odradjena, da li kao znak sećanja na ''Mrtvu Prirodu'', album koji sam samcijat stoji iznad 90% domaće eks Yu scene, da li u čast master Rajku, ko zna. Čak je opet Džon Mekoj bio producent, kao i na ''Mrtvoj Prirodi''. Samo je razlika u kvalitetu katastrofalna. Jebiga, ispiju godine inspiraciju, ne možeš ga ni kriviti.

    Kult je kult, i to će biti zanavek, to ko se usudi da porekne, taj je budala kompletna. Samo, ovo novo teško pije vodu, iako će naći neku svoju publiku, koja je mladja, i koja još treba da nauči koje je vreme prave Ćorbe bilo, a gde je počela ova post-Koza Nostra Čorba (oprosti mi za ovo, ali jebiga).

    Za mene zauvek najveći, kao što rekoh u mnogo navrata. Prva 4 albuma pišaju po ostatku domaće scene.

  6. Не зајебавајте се, ако ћемо искрено оно што раде последњих десетак година и јесте просјек, наравно има изузетака "Волим те курво продана" јебе, мада ме не би зачудило ни да је то кавер.
    Али су код мене насецкали кредите још прије 32 године, оно што су стварали их је сврстало међ богове југословенског рока и било би нереално критиковати их због овог што раде сад. Је л би најбоље било да је Бора запалио неђе у иностранство кад је почо рат ко Штулић,иза њега би остала легенда,не ?
    Али јок , он је остао и кренуо да ради разна националистичка срања, ко да је намјерно покушавао да се покења на читаву каријеру и умјесто слике коју смо сви имали о њему направи слику смрдљивог четника који не пјева већ псује.
    Ал' ко што рекох, шта год радио он ће за мене увијек бити један од највећих.

  7. bora umetnik, al u svetu onih koji to nisu

    reče čovek koji pank svrstava u vrstu muzike.

  8. Панк музика? хахахахахахахаха добар си, Стефи, добар си. :Д

  9. Рекли су људи већ све шта су имали. Борине песме са првих албума- не зна се која је боља. Од тада иде силазном путањом, уз покоји бљесак како је некада изгледало. Ал' јеби га, појели му гудра и пиће мозак. Опет, ја ценим да и овако уништен и разваљен, пропао у то четништво, и даље може да направи песму попут Ево ти за такси, У два ће чистачи однети ђубре, Неке су жене пратиле војнике... Да хоће. А неће.

  10. Riblja Čorba je dobar pevač. i lepo peva i da mu kažem da mnogo ne zabušava. :P

  11. добар си, Стефи, добар си. :Д

    Који Стефи, гром те неубио ?

  12. Добра музика. У неким пјесмама изузетни текстови, а једина мрља у каријери (Бориној) је Борин излет у Четничке воде, што по мом мишљењу и није баш најпромишљеније за једног умјетника тог квалитета. Например Џони Штулић је био куљи по том питању. Мислим, ја сам Србин да се разумијемо, али ми се то није свидјело. Пиши, пјевај и не сери.

  13. Kako moćno!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=A-zv0rkR9DY

    Inače suvišno je pričati o tome koliko je bend dobar ali mi svakako nije najdraži rok bend sa prostora pivše juge.

  14. ja sam bio te 2009. na tridesetogodišnjici...to znači da sam jedan od 22 000 ljudi koji najviše vole čorbu

  15. Petre, jel poznaješ i Boru?

  16. Ауууу, сад ће на мене дрвље и камење... Бора је иберџибер неопевани који се вуцара по пинковима, са смислом за римовање достојним свадбарских поскочица, са суптилношћу текстова шмиргл-папира, са политичком визијом симпатизера Александра Вучића и са благим индивидуалним шармом Милића Вукашиновића. И да, имао је пар добрих песама, али сад је обична матора дртина.

  17. ne znam ove ljude koje pominješ, Valdemare, ali za ovo do trećeg zareza si u pravu.

  18. Ауууу, сад ће на мене дрвље и камење... Бора је иберџибер неопевани који се вуцара по пинковима, са смислом за римовање достојним свадбарских поскочица, са суптилношћу текстова шмиргл-папира, са политичком визијом симпатизера Александра Вучића и са благим индивидуалним шармом Милића Вукашиновића. И да, имао је пар добрих песама, али сад је обична матора дртина.

    Alooo, nemoj da vređaš Milića Vukašinovića, čovek je leđenda.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.