Prijava

oli mi citat tako gorski vijenac dok drvo pucketa na ognjistu xd

pod levom sisom hihihihh

Popa je kralj. :) Kletve su mu zavidne. :)

oli mi citat tako gorski vijenac dok drvo pucketa na ognjistu xd

Uvijek! :)

Može Vučja so od Pope

Dobar je klinac, odličan! Samo je malo više teatralan. Recitovanju gluma ne treba i ne sme biti deo istog. Deluje pretenciozno. Mlad je. :) Mnogo više glumac nego recitator. Biće to sasvim okej. :D Kad shvati koliko je Popa težak.
Vuče, šta iz Vučje soli? Ciklus je ... malo poduži.
I teška je Vučja so. Dosta hermetična. Čak i ja imam lično tumačenje te zbirke. Posmatrano kroz jezik naspram nacionalizma kako su pojedini analitičari iznosili ... meni lično hromi vuk iz zbirke nije nikakvo mitsko božanstvo već Vuk Karadžić... mislim, da ne zamaramo ljude ovde. Vučja so je jedna od najtežih poezija srpstva, smatram. Što je meni top. Što teže, to bolje. Kao i Nastasijević. To su stvari koje mislim da ne čita ni 0.3 posto ljudi

kako procenis koji tu dozvoljen nivo teatralnosti
meni svi recitatori zvuce prenaglaseno, ukljucujuci i pravnicke besede

I kakva pesma o raskidu, Krpice su jedna od najkompleksnijih Popinih stihotvorina...

meni svi recitatori zvuce prenaglaseno

+, i krindž je, osetim graške hladnog znoja kad krenu onako da se ubacuju i da naglašavaju eto baš TU reč AH ja sam PESNIK. Ko te jebe zašta recitatoru ide
proza > poezija >>>> recitovanje.

Pa nisu prenaglašene. Za razliku od ovog deteta ja sam čitala ležerno, bez da se gram trudim. Po njemu se vidi da se napreže. Tonalitet, akcentovanje, previše strasti, žara koje vodi u lični doživljaj. Kao ja onomad s jednom pesmom, ali sam obrisala... Vuk je bio u pravu. Kada se recituje ne pada se u vatru. To nije gluma. U glumi treba i mora ne da se padne u vatru nego da se bude vatra.

ovo je bas odmereno, sa razumevanjem. posebno od glavnog

To su neke nijanse, ali verovala ili ne na takmičenju ovaj momak ne bi prošao prvi krug. Jer mnogo svi kenjaju... Iskreno. Jbg. Praksa me je naučila da prepoznam to. Ili imaš osećaj ili ne.

Moze Ociju tvojih da nije? Nije Vucja so, ali je isto sjajno

mislim da uzmu i nasumicno naglasavaju reci na koje im se digne i da je to tacno disparitet koji odvaja recitovanje od glume

A inače Šmokljo ti nemaš gram senizbiliteta u sebi za ma koju vrstu umetničkog doživljaja i sve ti je drama ili ravnodušnost, i sam si ravnodušan da ne kažem mrtav, kakvih vas je dosta ovde, tako da nisi relevantan da ti o tome ... sorry. Drži se engleskog.