Prijava

A da je baba imala elisu, bila bi helikopter. Posto ga nema, raspravljamo o njenim odnosima sa dedom, a ne o odnosima sa avijacijom. Jova Zmaj je bio vrlo jasan baja, a droga ionako cini da malo susumavo razmisljas, pa pomaze da se uzme u obzir. "Krug" kao crta kokaina, sto da ne? Smislio ga je, napravio, dun'o je i "rasuo ga u vetar" koji "zna sve sto znaju Milan i sagovornik" (da je u pitanju belo i da ga je sad razdun'o), a vetar ga "voli i nosi i oprasta mu" sto je narkoman i to bas zato sto je on narkoman, pa mu "zivot ode u vetar", narkomani su mrsavi "da ih vetar odnese" ako nemaju kovanice u dzepovima, a i kako je nadrogiran, sve mu misli "lete u vetar", a i narkoman je, pa mozda bunca, jebemliga. Za dalje me mrzi, ali moj profa je bio, koliko sam ja shvatio iz poverljivih izvora, ako ne blizak Milanu i Megi, a ono bar blizak tim avangardnim krugovima dekadentnih jugoslavenskih intelektualaca koji su bili bliski Milanu i Megi, tako da mislim da je dovoljno kredibilan.

koje su ovo gluposti, recimo da i ja pomalo studiram književnost i pomalo pišem, više skrivene simbolike ima u tekstovima raspalog Kraljevskog apartmana i u onoj fifi glefaj pravo, fifi pazi drvo, eto ona se može analzirati kao pesma koja propagira komunizam, pa šta je onda teško tupiti sa svakom pesmom tako???

Brate, njihovi tekstovi nisu ništa posebno. Najbolje metafore po meni imaju Wu-Tang Clan i Pepersi, a čak se nisu ni toliko drogirali kao ovi. Previše se ljudi prže na par likova koji su se uradili i bacali rime. Ništa posebno.

Ibrica Jusić je objasni za njih, a i nešto me živo interesuje, kolika im je cena bila, dok su postojali kao bend

Čika Behljulj i Zlatija kojoj se ljulja kapija su vrhunska poezija za EKV.

Kakav objasn od poslednje trojice, da mi vi niste rekli, ja bi ziveo u zabludi do kraja mog jadnog zivota. Peace!

Pazi, ja mnogo volim EKV, i fama da su njihovi tekstovi u stvari tekstovi o drogama nimalo mi se ne sviđa. Studirao sam književnost, i setim se uvek u takvim situacijama jednog profesora na ispitu, koji je studentkinjino "ovom pesmom pesnik je hteo da kaže..." prekinuo ljubaznim, parafraziram: "Pustite vi šta je on hteo da kaže, on je možda rekao ono što je hteo, a možda baš i nije. Hajde da vidimo šta je rekao i na koji način je to rekao." Jednoj pesmi (ako je priznamo za pesmu) trebalo bi pristupiti kao samostalnoj celini, jednom samostalnom estetskom predmetu. Čitanje Kruga u kontekstu droge može, ali ne mora biti tačno. Takođe se može odnositi na cikličnost ljudske svakodnevice i autorefleksiju pisca u svetlu tog saznaja. Svaka dobra pesma je otvorena za raznovrsna čitanja, što više različitih čitanja, to bolja pesma, i mora da sadrži više značenja nego što je pesnik stavio u nju. Uh, počinjem da zvučim kao profesor... Uglavnom, mislim da sam preneo ono što sam hteo da kažem.

100 sela 100 obicaja.... ili svako kurac brije kako hoce i kad hoce....

Pevljivi su,melodicni,tekst me smara opasno..... ako hocu da mozgam pustim flojde,ako hocu da megasvrsavam pustim srv,hendrixa,claptona i tako to..... inace sve price oko droge poticu od bitlsa mamu im jebem naelsedeovsku i nakokainsku i lusi na nebu sa dijamantim??? skk i dara bubamara i polja jagoda zauvek???

I vec odavno spremam svog mrkova objasnjava vise nego cetri albuma EKVa

Naleteh na ovu temu preko gugla :D pa da je oživim.
Skoro sam čuo zanimljivo tumačenje pesme "Oči boje meda" koja je jedna od najrebuskijih.
Naime, u pesmi se govori o oralnom seksu, da ne kažem pušenju kurca.

Voda pada u tvoje oci boje meda
Ja sam decak iz vode
Imam trag pod levom miskom
Na tvoje usne boje mesa
Spusticu kap svoje vode
Pusticu glas iz grla
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
Aj, aj, aj, aj, aj, aj

Tvoje usne na meni
Tvoje ruke na meni
I guram noz medju zube
I menjam oblik kao vidra
Nosim sablju oko bedra
Skupljam znoj sa cela
Na tvoje usne boje mesa
Spusticu kap svoje vode, vode
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
Aj, aj, aj, aj, aj, aj

Voda pada
U tvoje oci boje meda
Ja sam decak iz vode
Imam trag pod levom miskom
Na tvoje usne boje mesa
Spusticu kap svoje vode
Pusticu glas iz grla
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
Aj, aj, aj, aj, aj, aj

Ako zamislimo da voda u pesmi predstavlja spermu, veliki deo teksta dobija smisao.

kul
svidja mi se tumacenje :)

и није лоше за дигнут курац рећи да мења облик као видра :))

Pesma je solidno opisano jebanje. To je nedvosmisleno dato. Analogija sa vodom, motiv cikličnosti, povezivanja sa prirodom, erotski naboj pesme, onomatopejsko oslikavanje orgazma - Stvarno nije toliko loše, ali ne bih je svrstavao ni u kakav vrhunac bilo čega. Dobro, možda eks ju roka, ali tu su reklame, kad bi stigle na red, takođe bile vrhunac.

Песма ни по чему није ''врхунац ју рока'', а ово тек указује на мнооого пропуштеног градива

ali tu su reklame, kad bi stigle na red, takođe bile vrhunac.

Nemate pojma, oni su eruditniji. Postoji priča o Imiru, ledenom divu iz skandinavske mitologije, koji je nastao iz reka leda koje su tekle iz Niflhajma, zemlje izmaglice, u Ginungagap, zjapeću prazninu. Imir je nastao iz otopljenog leda, ili po nekima otrova reke Elivagar. Dok je Imir spavao, od znoja njegovog tela nastalo je muško i žensko, pojavili su se ispod njegove leve miške. Kasnije su bogovi ubili Imira, iskasapili ga, od njegovog mesa napravili zemlju, od kostiju planine, od krvi reke, od zuba stenje i kamenje, i tako dalje. Koga ne mrzi, nek se informiše.
Menjanje oblika kao vidra može da se poistoveti sa jednim drugim božanstvom, Protejem iz grčke mitologije, čije ime može da se poveže sa prvobitnošću, a on je stvarno mogao da menja oblik kako hoće.

Elem, autor hoće da kaže kako je njegov svet napravljen od njega samog, to jest da istakne krajnje subjektivan pogled na svet, kao i da istakne istovremeno prisustvo muškog i ženskog principa u njemu. Što će reći, solipsistički biseksualac, da uprostimo.

opa! znači ekv sekta je stvarno u pravu!
bravo valdemare i, naravno, bravo milane! :)

Doduše možda je iz Milančeta govorilo kolektivno nesvesno, pa nije ni znao za Imira, Ginungagap i Elivagar.

Ja i dalje nisam oduševljen pesmom, samo naizgled besmislena mesta sad povezujem sa izuzetno hermetičnim, ali ipak smisliom.
Zapravo, meni preterana hermetičnost pesme i aluzije ove vrste često deluju kao patišpanj. Kao da autor želi da se pohvali šta je sve lepo čitao :)

Tu si u pravu, ne piše erudicija poeziju.

je li? a pusta zemlja, valdemare? :)

Šta, Milanče čitao Isidoru Sekulić i patišpanjiše. Cccc. Inače, nije loš EKV, imaju interesantne tekstove, mada nekad mi se čini da ljudi uvek traže neko preterano zajebano značenje istih, iako su tekstovi relativno jednostavni. :)