Prijava

Океј, овако... Слушао сам раније ЕКВ као клинац, били су ми занимљиви музички, текстуално врло слабо.

Али... Приметио сам да се људи опасно примају на њихове текстове (ЕКВ секта), и чуо сам да њихови текстови поседују некакву уметничку вредност. Е сад, пошто студирам и књижевност и помало се интересујем за исту, па се ту и тамо разумем у уметничке поступке у поезији, па то знање применим на текстове ЕКВ-а, никако ми не улази у главу како неко нормалан може да каже да исти текстови имају уметничку вредност. Можда ту и тамо, спорадично.

Е, сад, можда сам ја глуп, па не контам, те бих замолио некога ко са сигурношћу тврди да су текстови ЕКВ-а уметност да ми наведе конкретне примере за то. Дакле, нека узме неке текстове и уради ми анализу да видим црно на бело зашто то има толику вредност.

Ае, плиз! :)

Реално, скривену поруку иза њихових текстова схватају само ликови који имају неких проблема у вугли, јер су њихови текстови, оно - :ономатопеја повраћања:

i ti si juče gledao onu emisiju na RTS-u?

Ma do jaja ste, vazno da su jebene divlje jagode odlican bend..

i ti si juče gledao onu emisiju na RTS-u?

Нисам. Коју?

Refren "Zida" bi mogao da se protumači kao zanimljiv osvrt na pojam i značenje slobode, ali kad čujem ostatak pesme skloniji sam mišljenju da je čista slučajnost što su ta dva stiha povezana u koliko-toliko smislenu celinu.

Па ево Круг је живот

Нисам. Коју?

Baš juče na drugom programu valjda, bila emisija o EKV..

Ma do jaja ste, vazno da su jebene divlje jagode odlican bend..

Не знам чему ова замена тезе. Дивље јагоде имају углавном шит текстове, али никад нисам чуо њихове фанове да их дижу у небеса. Уосталом, Јагоде се не конципирају на текстовима, него на доброј свирци. Рокачина чиста.

Ја само питам да ми неко од фанова текстова ЕКВ-а ИЛУСТРУЈЕ због чега они имају уметничку вредност. Кажем, ја сам на факсу на вежбама књижевности научио да проваљујем компликована значења и мотиве у поезији, али ЕКВ не умем да провалим. Изгледа да је Милан већи геније од Милтона, Дона, Шекспира, Вордсворта... :)

Refren "Zida" bi mogao da se protumači kao zanimljiv osvrt na pojam i značenje slobode

Nemam pojma gde sam to čuo (ne bih sebe držao za reč), ali Milan je valjda u to vreme bio pod uticajem egzistencijalističkih autora, pa bi interpretacije mogle da idu u tom smeru. Zid, Ljudi iz gradova i par drugih tekstova mi imaju tu notu.

Iskreno, kada sam čuo Zemlju, činilo mi se da ima nekakav feministički prizvuk i onda sam pokušao da razumem pesmu u tom smislu dok nisam čuo za Milanov intervju u kome kaže da je pesma o potpuno drugim stvarima (emigraciji). Onda sam odustao od bilo kakvog traganja za smislom u njegovim pesmama.

Ovaj krug sam smislio
Ovaj krug sam stvorio
Ovaj krug sam razbio
U vetar rasuo.

Чини ми се да прича о аналу којим је почастио своју рибу, толико јако да јој је створио Око сауроново...

Vetar misli,
Vetar zna
Sve s"to znamo ti i ja.
On me voli,
On me nosi,
On me razbija.

То је она фора, благо ветру - он увек дува. Мислим брате, ветар га носи и ветар га разбија, јеботе, ако то није ганџа, онда сам ја миџет...

A ha! A Ha!
U hmm A Ha!

Овде није знао шта да каже па је убацио стењање...

Kao da sam umoran
I kao da sam star
Kao da je dosdno
Isuvis"e da znam

Опет ганџа, попустила га, па се скроз сморио...

Ovaj krug sam skupio
I opet sklopio
On me voli,
On me nosi,
On mi opras"ta.

Опет анал, и испада да му она захваљује што јој је развалио рч...

A Ha! A Ha!
U hmm A Ha!

Опет недостатак инспирације

Kao ne
I kao da
Kao zabrana
I kao dozvola
Kao ne ne ne
Kao da da da
Kao zabava
I kao dosada.

Ово ми личи на одбрану против оптужби за силовање, на фору, нисам знао да НЕ значи НЕ!

upravo završih poglavlje o sociologiji umetnosti, 'oćeš da ti izdaklamujem o sociološkom značaju datih teksotva, a? a? da vi'š kako sam svo znanje ovog sveta popila :D
zajebavam se.. :)

''Voli me onako kako nikad nisi volela''

to kapiram lololo

Vetar misli,
Vetar zna
Sve s"to znamo ti i ja.
On me voli,
On me nosi,
On me razbija.

Ovo može da se odnosi i na prdež. Pošto je krug o analnom otvoru, sad se prebacuje na prdež koji ga nosi jer je pročistio rč svoje ribe.

Па ево Круг је живот

Океееј...

Ovaj krug sam smislio
Ovaj krug sam stvorio
Ovaj krug sam razbio
U vetar rasuo.
Vetar misli,
Vetar zna
Sve s"to znamo ti i ja.
On me voli,
On me nosi,
On me razbija.
(Solo)
A ha! A Ha!
U hmm A Ha!
Kao da sam umoran
I kao da sam star
Kao da je dosdno
Isuvis"e da znam
Ovaj krug sam skupio
I opet sklopio
On me voli,
On me nosi,
On mi opras"ta.
A Ha! A Ha!
U hmm A Ha!
Kao ne
I kao da
Kao zabrana
I kao dozvola
Kao ne ne ne
Kao da da da
Kao zabava
I kao dosada.

Аха... Ако је ''круг'' живот... Он се самоубио ако каже да га је разбио? Или?
Па је онда просуо живот у ветар, па онда ветар самим тим зна све што он зна? А ко су онда 'ти и ја'? И ако је он разбио круг, односно живот, зашто онда каже 'он ме разбија' (ветар)?

И шта значи 'као да је досадно исувише да знам'? И какве везе то има са 'као да сам уморан, као да сам стар'? И ово забрана-дозвола, шта то значи?

Ајмо, комплетна анализа где је? Није довољно рећи круг = живот. :)
(на факсу би ми рекли ''Колега, видимо се у следећем року'')

Шта ти је Лоле бајо што их тол`ко прозиваш?

Iskreno, kada sam čuo Zemlju, činilo mi se da ima nekakav feministički prizvuk i onda sam pokušao da razumem pesmu u tom smislu dok nisam čuo za Milanov intervju u kome kaže da je pesma o potpuno drugim stvarima (emigraciji).

Pa realno, kad pročitaš tekst, emigracija može da se uklopi. Samo što onda pesma nije ništa posebno, pa je ljudima zanimljivije da tragaju za zajebanim dubokoumnim značenjima. :)

Џими већ сам окачио своје мишљење о "Кругу" :))

Је л' ви мене зајебавате!?

Ja posmatram tekstove Pink Floyda kao umetnost, jebeš mi sve...