Језичке недоумице

  1. I jedno i drugo je pravilno, s tim što je u poslednje vreme popularnije: PROMENJIVO.
    Sličan primer: Predvidljivo i predvidivo (ispravno je i jedno i drugo, s tim što je PREDVIDIVO modernije (odnosno, učestalije u upotrebi, u poslednje vreme).

  2. ako je drugo lice jednine TI BI, a u mnozini VI BISTE, da li BISTE vazi i kada persiras nekome. mislim to je i dalje drugo lice jednine jebem mu leba...

    Lol brate. :) @Kostić Ti baš ne poznaješ trol.

  3. Možda je glupavo, ali baš me kopka. Kaže li se sestrična ili sestričIna?

  4. Možda je glupavo, ali baš me kopka. Kaže li se sestrična ili sestričIna?

    Сестричина.

  5. Osumljičen za SPEMOVANJE i preventivno banovan. Moderator će proveriti i povećati ili smanjiti ban...

    dovodi me do toga da se zapitam dal znam ili samo tripujem da znam.
    osumnjicen majku mu. valjda.....

  6. Osumnjicen je pravilno.

  7. dovodi me do toga da se zapitam dal znam ili samo tripujem da znam.
    osumnjicen majku mu. valjda.....

    Uzmi obliznji 9mm i upucaj se u glavu

    sreten

  8. У смислу ''под себе'', пише се ''пода се'' или ''подасе''?

  9. У смислу ''под себе'', пише се ''пода се'' или ''подасе''?

    bezobrazna defka u najavi...

  10. А ниси помислио да је можда у питању подметач за гузицу? :)

  11. Ih bre, Faco, pozna rđa svoje gvožđe :)

  12. pozna rđa svoje gvožđe

    Таман да кажем: мојне да се стидиш, изрекламирај је слободно... видим нема. Ал' зато нађох ово. Готивна изрека, нисам чуо раније.

  13. Napisao ja novu, a to sam našao ranije - inače je izreka iz mog rodnog kraja, kad odeš na sever 90 km...

  14. Из говани или из гована ил из гована?

  15. Izvukao si mobilni telefon iz govana.

  16. Брусе, ниси написао већ ПОКИДАО!

  17. ako nekog vadiš, onda iz govana...

  18. Зна Мурињо да трпа :)

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.