Pesničko ćoše

  1. ona pita zabrinuto STA JE? a ne vidi da mi je prikljestila jaje

  2. smorio se,aj i ti

  3. pa aj vam na cet pa smaraj ostale

  4. Jelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci sumicom,nosi papagaja,ako mi neverujes polizes mi jaaaaaaaaaaaaaaaavile su novine da su mnogo skupe,ako mi ne verujes,poljubi me u duuuuuuuuuuuuuuuuuuuvao je vetric jak,ja sam se nazeeeebo,ako mi ne verujes ja bi tebe jeeeeeeeeeeeeeeeelen trci

  5. Sudbina je gospa jedna fina,
    moralna je i svima kao strina,
    ne ceniš je - gadno se zajebeš,
    ne voliš je - ima da najebeš.

    Sudbino moja puno te volim,
    zato iz srca ja te molim,
    onu budalu što mi baca smeće,
    nek' ga pregazi kamion koji se kreće.

    Jer ja ne videh seljačinu veću,
    koji tako stavlja glavu u vreću,
    kada se petog sprata moje zgrade,
    pravi najveće košarkaške parade.

    U toj paradi on uzima vreću,
    u koju stavlja sve od smeću,
    dođe na prozor - pa onda stane,
    i gađa kantu koju uvek omane.

    Da malo omane ništa strašno,
    ignorisati to čak mogu,
    ali ovde je vrlo važno,
    da promaši parking s'nogu.

    I promašaj epski - on uvek čini,
    sa facom koja kaže "Ne brini",
    jer zna da je sve u redu,
    jer glavnom u zgradi jebe kevu.

    Žalbe se čuju na loše poteze,
    moli se Bog da dođe do promene,
    al' čuju se i pretnje za otkaze,
    ako još neko komšiju pomene.

    I šta da radim samo besnim,
    i na kraju sve vidim jasno,
    uzimam jednim nožem reckim,
    da učinim jedno krvavo maslo.

    Posle me hapse manijak jer sam,
    al' samo sam hteo iskazati sebe,
    pokazati u ludilu nalazim gde sam,
    da oslobodim patnje mene i tebe.

  6. O boze winstone...Tebi nije lako...

  7. Od kad sam vas srela
    ja vise ne brojim dane
    Iz sata u sat mislim na Vas
    To bili i otvara sve rane
    Ja Vas volim,lose mi se pise
    Eh,da mi je srce od papira
    A,bol grafitna olovka
    gumicom vreme da ga brise
    A,na mojoj dusi je teret
    tezi od olovnog tega
    To je razlika u godinama
    sto deli nas od svega
    Kao zid od betona
    izmedju nas stoji
    I ne postoji nikakva spona
    Koja bi mogla da nas spoji

  8. Pre čitanja ove pesme želim naglasiti da je inspirisana razmišljanjem o životu slavnih i bogatih koji su u neprekidnoj trci za novcem i novim uspesima.
    Nadam se da će vam se pesma svideti.

    Eh

    Luda glava o glavi mi radi,
    ova staza u propast me vodi
    mislio sam da sam neko važan,
    a u stvari pena sam na vodi.

    Mnogo toga vrilo je u meni,
    pomišljao nisam na granice,
    al' saznati morao sam jednom,
    kraj imaju svake stepenice.

    Luda glava čas se uobrazi,
    mis'o krete ka velikom cilju,
    uspeh svaki poneo me višlje,
    zaboravih na surovu zbilju.

    Zalud zlato ja na ruci nosim,
    prokleto je, sjaji lažnim sjajem
    čuvah njega, a izgubih dušu,
    sad za dušu svo bogatstvo dajem.

    Tiho puzim po blatu svog greha,
    ruke sklapam i za milost molim,
    veštine sam naučio razne,
    ali nisam da iskreno volim.

  9. A sad jedna ljubavna.

    Pad ljubavi

    Kad ljubav padne ostaju gadne
    rane na srcu, i mom i tvom,
    prašina bola se uskovitla,
    a kad se slegne ostaje lom.

    U besu uvrede izrečene
    grla nam stežu,peku k'o žar,
    ljudskost je pala na grane niske,
    donela misli mračne na dar.

    Vatra u srcu teško se gasi,
    svaki je dan k'o večnost dug,
    patnja nas guši i jedan mora
    da izvinjenjem razbije krug.

    Ponosne lude čekaju, ćute
    ego je nekad dvosekli mač,
    a posle kraja sve biva kasno,
    dolazi pravo vreme za plač.

    Posvećeno tvrdoglavima.

  10. Svaki lopov ružan je, a lopov je ciga,
    da li je to istina nikog nije briga.

    Žive bile predrasude,
    baš su lepo opravdanje
    da zamrziš druge ljude,
    da ljubavi imaš manje,
    da ispoljiš zle pobude
    i napraviš neko sranje.
    Mnogi neće da se trude
    da svoj mozak upotrebe
    zato su tu predrasude,
    da sve misle mesto tebe,
    gotovo rešenje nude,
    ne muči se bez potrebe.

  11. A sad malo o trenutku istine.

    Gospodar

    Čoveče zaboravi koliko si smešan,
    nasmej se budali sa TeVe ekrana
    pa ne misli nikada koliko si grešan
    i na zemlji koliko ostade ti dana.

    Zavali se udobno u fotelju svoju,
    uz kutiju plastičnudosadi je kraj,
    na daljinskom doteraj jačinu i boju,
    kupio si sebi prečicu za raj.

    Sto čudesa čeka te, izaberi samo.
    Muzika i filmovi razbibrigu nude
    ako li to nećeš mogućnost se pruža.
    Rialiti tu je, gledaj druge ljude!

    Kamera sve snima i život se vidi
    baš onakav kakav ti i misliš da je.
    Zbog para se niko ničega ne stidi,
    niti zbog grehova svojih da se kaje.

    Prodaje se savest između reklama
    TeVe gledalište nove žrtve traži,
    a duša se moćnom poligrafu nudi
    koji je gospodar istine i laži.

  12. Molila sam jutros ptice na prozoru
    da dok spavam pevaju tise
    Molila sam jutros zoru
    Da ne budi me nikad vise
    Zelim da u snu umrem
    Dok sanjam Vasa oka dva
    Da odem na onaj svet sa
    iluzijom da bila sam Vasa ja
    da sam stigla da osetim toplinu
    Vasih ruku,Vaseg zagrljaja
    Da sam cula tople reci i topao glas
    da ste me voleli kao ja Vas

  13. edeeeeeeeeee mileeeeeeeeeeeeeeee lajkovackom pruuugoooooom,lajkovackom pruuuugooom ideeeeee mileeeeeeeeeeeeeeee

  14. Winstone ovo je tema za pesme koje ti sam pises.Volela bih da procitam neko tvoje delo.:D

  15. moje pesme su perverzne suviše...bolje da ih ne pišem

  16. Napisi!Da vidis samo kakvu je pesmu napisao tulumbac!Ajde napisi da svi vidimo!Bar neku!

  17. nosim joj ljubav
    dok lice kvasi
    mokrim rukama
    belim

    nosim joj ljubav
    dok na sat gleda
    očima dragim
    snenim

    nosim joj ljubav
    dok postelju greje
    srcem što lupa li
    lupa

    nosim joj ljubav
    da pojim
    da gasim
    da ručam je s njom

  18. У потрази за Петром Паном

    Била је ово недеља дуга
    Толико суза и толика туга
    Толико тешка да будућност не видим и патим,
    Рекли су ми да кад порастем да ћу да схватим.

    Али нисам сигуран да желим...

    Трчим јој у загрљај кроз капију школе
    шапуће ми: Сироти мој, шта је било
    А бака ме спушта у крило
    и каже да сам преосетљив.
    Растужује ме.

    Чини да се осећам тако одрасло

    Када одрастем и постанем човек
    астронаут бићу
    и Петра Пана пронаћи ћу.

    Денис воли да се огледа
    и говори ми како је леп
    Па се и ја огледам и шта видим?
    Да сам за срећу постао слеп.
    Он слику свог хероја има у глави.
    А ја - сам је исекао из новина
    Нашао сам је у ормарићу
    и сакрио уз џепићу.

    "Друга звезда са леве стране
    и лети право, док не сване...
    Друга звезда са леве стране
    и лети право, док не сване..."

    "Када пожелиш жељу над звездом
    није битно ко си
    Када пожелиш жељу над звездом
    сан се остварује и тугу носи"...

  19. Procitala sam pesmu
    nepoznatog pesnika
    Dusu bi dao za
    zenu o kojoj peva
    Tuguje,luduje
    kraj druge zene spava,
    a nju sneva
    Sve bih dala
    daste Vi taj pesnik
    a,njegova voljena
    da sam ja
    Ta ljubavnica sto ga ceka
    Opijum sa usana da mu da
    Ali nase pesme nisu iste
    niti se Vi pesnik taj
    Niti sam ja Vasa draga
    ni Vas pocetak ni Vas kraj

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.