Prijava

Онако, добра је, има доста тривија о НБА лиги, прича о играчима итд. наравно не на нивоу ''они су бардови и доајени, то лудо, ма нема, имали виц у игри''....

A jesi čitao možda "Basketball (And Other Things)"? Već duže vreme se kanim da je naručim, moraću ovih dana u paketu s ovom od Simonsa

Smeta mi koliko je igra postala meka, svaki kurcev dodir se svira, stvarno nema smisla, daj pusti malo rukometnu odbranu, nije ovo balet.

Istina je da bi ti igraci danas bili isto ovako spremni da igraju u sadasnje vreme ali ne igraju u sadasnje vreme pa je takodje istina i da tadasnja kosarka(i svi sportovi uostalom) nisu na danasnjem nivou. Danasnji sportisti su masine sa uskladjenom ishranom, treningom itd kako njihovom telu odgovara, fizicki, tehnicki i takticko skoro pa savrseno obuceni i 95 posto ondasnjih igraca kada bi nekom vremenskom masinom ubacili u sadasnje vreme bi bili nebitni likovi. Ostalih 5 posto tipa MJ ili zlatko bolic bi jebali kevu prosto jer su jebaci keve i bili su van svog vremena

I to ne vazi samo za sport nego za jebeno sve pocev od automobila-postoje vanvremenski modeli tipa porse karere ili mustanga ali ostalih 95 posto automobila su sada kante. Sta god da uzmes u obzir situacija je takva kakva je e sad sto se neko tada vise lozio na sport, automobile, igrice, hranu itd to je neka druga prica

Нисам Млато, и на ово сам игром случаја налетео, кад сам тражио литературу за нешто друго, ал' нисам поручивао већ скинух ПДФ.... Ова од Симонса је до јаја књига....

Не да није исто Пс, то се слажем, него ни близу сличности.... Опоравак играча, скаутинг и индивидуални развој су сегменти где је баш осетно велика разлика и у односу на пре 20 година, а камоли раније.... У Србији се не примети толики помак јер се и даље у великој већини случајева ради и скаутинг у млађим категоријама на фору нађи кркана и пичи, поготово у фудбалу, зато ту и нисмо доброг плејмејкера избацили фазон од Пиксија.... Месија би јебено отписали овде јер је превише ситан....
А ни у кошарци није пуно боља ситуација, ако ниси неки од АБА лигаша тј.... Партизан је фину селекцију клинаца одрадио, да не лутам више пуно од теме....

Ахахахахахахха овај Душанов коментар ахахахахаххахахаха исмија се ко хијена

Diperu, o tome sam vec pisao dosta puta. Pitaju se ljudi zasto nam se gube igraci na pragu seniora, pa gube se jer nemaju vise nikakvu prednost u odnosu na protivnike. Bili su najbolji u svom godistu jer su imali bradu i 30 kila vise jbg. A i treneri mladjih kategorija jure rezultat a ne pravljenje igraca pa onda nabiju sve glavonje u tim i vau osvojili kadetsku ligu umesto da budu selekcija za talentovanu decu. To se najvise vidi na pozicijama plejmejkera u oba sporta bas zato sto su plejmejkeri obicno najsitniji tj ne oslanjaju se na snagu. Onda djordjevic vodi 4 centra na olimpijske igre a pitamo se ko ce tea da nasledi. U fudbalu imamo 18 zadnjih veznih i usere nas neki tadic a pre toga desetku nose ljajici, stankovici...

Ako se sa Djerlekom bude pravilno radilo, repstacija Sandzaka ima desetku za dugi niz godina, ne zajebqvam se

Samo kod nas moze da se cuje “ma sramota da zvezda/partizan nisu sampioni u toj konkurenciji”. Nauce decu da se biju, psuju itd samo da pobede a 20 godina nemamo beka koji ume da centrira. Nasi fudbaleri su jedini fudbaleri koji kad udaraju loptu glavom napred ne gadjaju nekog naseg igraca nego je samo onako nabodu rogovima pa gde ode. To ih ne uce.

То за центаршут бекова је тако тужна реалност, да ми креће мушка суза баш од те чињенице. Три крштена центаршута нисам видио за свој читав живот. Али то важи за све позиције, само што се то код бекова највише види. Кад се само сјетим центаршута Неце Томића за Клеа против Рила, па је Клео мајстор морао да је сам себи диже на маказице. Ја бих наше фудбалере само тјерао да трче, шутирају и центрирају на тренинзима. Пола играча не зна ни да шутне крштено, ал' то је већ за неку другу тему.

То да, то је ужас са клинцима шта се ради, поготово код младих кошаркашких репрезентација, као јој лудница, добили смо Американце 2007. у Новом Саду за светско злато, а то што из те генерације ни један елитан играч није изашао није битно....
Шта рећи више него кад ти као огроман плус за играчку базу дође то што је Мишко узео Мегу па ту разиграва играче, има и странаца доста јбг, ал' има и наших и Мега и ради највише на индивидуалном развоју, резултати им нису приоритет што се и види јелте, а и Мишку је битније што више добрих играча да има....

Ма где да центрирају или да квалитетно шутирају ишта, пре неки дан гледам Кристал Палас-Јунајтед и тачно кад је Лукаку дао гол на његовом месту замишљам неку кљусину одавде како не би стрпљиво водио лопту уназад и сачекао шут већ би одаламио лопту па куд пукло.... Зато и сматрам за глупост да играчи ако рано оду напоље у нпр. акадмију Јунајтеда као фол неће напредовати већ треба да играју против неке екипе а ла Младост Лучани да их нека кљусина скрља.... Исто је и у кошарци била прича на фазон - треба да игра прво 20 година у Партизану/Звезди, па 20 година код Дуде, па 20 код Жељка и онда је можда спреман за НБА....

To je zbog toga što ljudi više ne veruju ni u šta. Što da se ja cimam za neku siću, kao trener mladih, da stvaram igrače, da bi me posle moooožda spomenuli, a drugi pokupe kajmak

У праву сте обојица. С тим да Запатина аргументација неодољиво подсјећа на животну причу Драгана Јаковљевића који се задњих 7 година позива на Богдана Богдановића, јебо га он. Али то не мјења чињеницу, да има истине у томе што је Запета рекао.

Јаковљевић да је иоле добар тренер нашао би ангажман за бољу кинту и направио још по неког Богдана да је заправо он најзаслужнији за његов развој....

Hahaha jebo vas patak, da li stvarno spominjete Jakovljevića ludog i njegov trip da je on otkrio Bogdana.

Ко је иједном гледао Анђуса кад гостује Јаковљевић, не може да избаци из главе оне његове флоскуле "са младим играчем мора да се ради" или "кад је Богдан дошао у Житко Баскет бла бла бла".

Јбг Гонзо, докони смо :-)
Имаш у НС-у таквих ликова као Јаковљевић, лик што држи Спортс врлд се хвали како су они лансирали Миличића и Тепића јебено....

Добро нам га утерао Клован на почетку сезоне..

Jebiga, sada nam je takva situacija non stop, na početku se krpimo, neki ludak nas vodi skoro dok ostanemo bez šanse ikakve za nešto (ili ostanemo bez šanse kao ove godine), pa onda krenemo malo da igramo, novi čovek preuzme, par fantastičnih utakmica kada je nebitno ili kada je malo bitno i onda opet iz početka. Skoro da deluje kao recept.