Prijava

Vukajlija je dobila priliku da se promoviše učešćem na ovogodišnjem Festivalu internacionalnog studentskog teatra FIST05, koji se od 12. do 15. novembra održava na FDU u Beogradu, i to organizovanjem Vukajlija-live takmičenja.

Zamisao je sledeća:

- Zainteresovani Vukajlijaši bi u narednih mesec dana na sajtu definisali pojmove koji su navedeni na listi dole
- Definicije koje budu odnele najveći broj poena bi se takmičile na FIST-u, na sledeći način:

Studenti Arhitektonskog fakulteta iz Novog Sada su u saradnji sa FIST-om napravili višefunkcionalnu metalnu konstrukciju, na kojoj bi, za potrebe Vukajlije, bila razvučena velika projekciona platna. Na njima bi se smenjivale projekcije definicija, tako da publika može da ih čita, a takođe i da ih ocenjuje na kompjuterima koji će biti postavljeni na konstrukciji.

Autori sa najboljim definicijama bi dobili simbolične nagrade(ovo je do organizatora, nikako mene, ne znam ništa o ovome), ali i priliku da iskažu svoja mišljenja i vukajlijaške sposobnosti na još jednom mestu. Naravno, svi zainteresovani bi mogli da dođu na festival, učestvuju u Vukajlija-lajvu, upoznaju nove ljude...

Lista pojmova za ocenjivanje (prva dva su po važnosti, a ostali po azbučnom redu)

Pop elitizam
Reci bobu: bob a popu: pop

avangarda
andergraund
arti-farti
amblem
autoritet
glumac
dijalog
elita
zatvorenost
instalacija
institucija
kvalitet
kopirati
klonirati
kriterijum vrednovanja
kreativnost
masovna prosvećenost
masa
mediokritet
muzičar
narcizam
originalnost
performans
premijera
predrasuda
pozorište
postmoderna
preko veze
reditelj
slikar
status
selekcija
stil
umetnik
umetničko delo
Fakultet Dramskih Umetnosti

Radi lakšeg praćenja tagujte sve defincije koje se tiču ovoga sa tagom FIST

šta je bilo? zamrlo ovo malo a? ajde ajde ajde!

Kako kome.Nekima zamrlo odavno,a nekima se tek...
Nego da ja pitam:

a.Da li će od svih definicija na taj Vukajlija-live ići po jedna definicija za svaki pojam koja ima najbolji +/- skor?
b.ili će od svih definisanih pojmova ići određen broj definicija sa najboljim +/- skorom bez obzira da li je određena definicija najpopularnija za određeni pojam?Na primer,da za pojam umetnik idu 3 definicije koje imaju najbolji skor,a da za (na primer) pojam stil ne prođe ni jedna definicija,jer najbolja ima skor od naprimer +5.
c.Da li će moderatori birati definicije koje idu na taj Vukajlja-live,(ma šta to bilo)?
d.Da li na konkursu za FIST učestvuju sve definicije za određeni pojam sa spiska,ili samo one sa tagom FIST?
e.Da li su kandidati za FIST i definicije koje su objavljene pre otvaranja ove priče,a slučajno imaju isto ime kao i definicije sa spiska?

Od organizatora:

a.b. Idu najbolje rangirane definicije nezavisno od pojma (verovatno oko prvih 70)
c. Ne biraju moderatori, vec ce definicije biti odabrane prema poenima. Postoji mogucnost da ce organizatori FISTa odabrati nekoliko definicije koje nisu prosle najbolje na Vukajliji, ali koje oni smatraju odlicnim u kontekstu koncepta festivala.
d.Definicija mora da ima tag FIST
e.Jesu (ali samo ako imaju tag)

Da li je ikakvog uticaja na ovo takmicenje imao moj predlog pod brojem 17 na ovoj temi http://vukajlija.com/forum/teme/3290 :) Ako jeste (a velika je verovatnoca da nije) mnogo ste promenili formu i pravila :)

nije. fist je festival internacionalnog studentskog teatra i pored ove akcije, nema nikakve veze sa vukajlijom :D

ljudi,
ova akcija traje još desetak dana, tako da hajde hajde, zapnite i tagujte FIST definicije u što većem broju!

Šta se dešava posle desetak dana?

pa fistovci uzimaju materijal, obradjuju ga i biraju to što biraju i rade to što rade:D treba na vreme sve da završe pripreme etc.

A sta ce biti sa definicijama koje nemaju tag FIST a imaju njihove teme i jos su solidne?

Можемо да ставимо таг ако су на неку од тема за ФИСТ.
Дај линкове на разматрање.

Cenjeni Vukajlijaši,

Kao inicijator FIST-Vukajlija takmičenja, podsećam da je moguće davati definicije FIST pojmova još u narednih šest dana. Sve definicije sa FIST tagom, nastale do nedelje, 26. okt, će ući u selekciju i imaće šansu da se takmiče na predstijećem FISTu.

Selekcija definicija se obavlja po dvojakom kriterijumu:

- osvojile su najviše poena na Vukajliji (prvih 30 definicija sa FIST tagom)
- mada nisu dobile dovoljan broj glasova na Vukajliji da bi se rangirale u prvih 30, sa stanovišta koncepta festivala i subjektivnom procenom kreativnog tima festivala, zaslužuju da se takmiče (20 definicija, ispod ovakvih ću ostaviti komentare posle nedelje)

Vrlo se zahvaljujem svima koji su davali definicije, a takođe pozivam i ostale autore da se priključe!

Budite toplo pozdravljeni,
bok!

Навалите на дефинисање!
Теме имате у прва два поста!
Само до 26-ог (ваљда закључно са 25-им ?!?)!
Још мало па нестало!

КNKN RNKN! Семенке!
Занимације!

hajde hajde hajde hajde hajde

Mislim da bi bilo najbolje za ovu temu da se poslednjh par dana na njoj reklamiraju FIST definicije. Ionako posle toga ova tema gubi smisao.

Pa ako se slazete, ja da pocnem:
sa jednom od druge autorke:
http://vukajlija.com/umetnik/95768

I jednom mojom:
http://vukajlija.com/muzicar/101777

Odo ja u redrum na FIST žurku a vi radite ša oćete :D

hehe, i ja razmisljam posle dodjem da se izdefinisem :D

vau, videcu vukajlijasa!! ili cak 2 vukajlijasa!!!