Prijava

Ми смо нуле функције радили у првој средње, то бар није тешко...

E u tom grmu lezi zec. Mata na FON-u, je druga najteza na beogradskom univerzitetu. Odmah iza ETF. (Ovo mi govore predavaci,asistenti i studenti koji poznaju ljude na ostalim fakultetima) Znaci fonova mata je ispred mate na matematickom, i to meni kao menadzeru

Naravno da jeste, đe ne bi bila. :D:D:D:D I na ETF je onda pretpostavljam teža nego na matematičkom? Lolololo Ni na ETFu ne znaju šta je matematika vidio sam ja njihove kolokvijume, bar iz smjera mehatronika.

Jbm li ga. Meni su ono spanska sela, a najveci problem je u tome sto ne vidim poentu ucenja toga,i onda mi samo ucenje pada 10x gore.. Ovo gore sto sam napisao za tezinu mate su reci profesora i asistenata. Ako lazu mene,lazem ja vas. Jesam bio skeptik, za ETF sam verovao,al za FON mi bilo nesto teze da ukapiram. Al onda sam slusao par ljudi koji su potvrdili pricu pa kontao da je istina.

Truth, sta ti radis za zavrsenim matematickim? Ozb pitam.. Sta sve moze da se radi u ovoj jadnoj zemlji osim da bidnes profesor?

ne vidim poentu ucenja toga

Mislim da bi ovo bilo to

najveći problem sa matematikom je što je njena suština u logičkom razmišljanju ... Posle tu veštinu razmišljanja primenjuješ svugde.

Otkako naši đaci učestvuju na međunarodnim testiranjima, samo jedne godine (prvi put) su objavljeni rezultati i zadaci. Frapirao sam se kada sam video koji zadatak 50% naših đaka (odabranih slučajnom metodom, ali tako da svi budu vukovci) nije umelo da reši. A jedan zadatak je rešio jedan đak od hiljadu (promil)!

На ЕТФ-у не знам каква је математика, вероватно је тешка, али, брате нема шансе да буде тежа него, рецимо, на теоријском смеру математике. Што се тиче ФОН-а, то је зајебанција од математике. И газимудо, сад си ме натерао да прочитам целу тему иако ме није привукла и опасно си неразумевање показао. Нпр:

I da, o cemu dalje da pricamo kad mi je profa mate u srednjoj (ubr sjajan lik i odlican predavac) dokazao da 1 + 1 nije jednako 2.
A to mu dodje osnova matematike.

1+1 јесте 2 и то није основа математике. Друго питање је зашто ти као менаџер мораш да учиш нуле функције (!). Можда и не треба. Али опет можда не треба ни програмер на математичком да учи Банахову теорему о непокретној тачки, али кључна реч је МОЖДА.

Ја се бавим програмирањем и у том сегменту има доста посла и простора на свим тржиштима и добро зарађујем. Програмирање је релативно лак посао и нема много простора за амбиције, али сам сто посто сигуран да ће ми сваки положен испит из математике затребати у послу иако сам пре био сто посто сигуран да неће. Сигуран сам зато што сам већ икс пута користио знање из математике.

Што се тиче теме, надам се да ћу имати времена да нешто напишем на тему пошто имам искуства у приватним часовима...

ЕДИТ:
Можда сам мало претерао, није зајебанција од математике на ФОН-у, али је просто на нижем нивоу од ЕТФ-а и математике.

Meni je matematika savršena, oduševljava me stvarno. Ne mogu reći da imam neko naročito znanje, jer prosto moj fakultet nije nudio ni tražio previše (iako je nekima i to katastrofa, užas). Najviše me na prvoj godini fascinirala, baš zbog povezanosti sa realnim problemima, i to što smo iste stvari koje smo teorijski učili iz jednog predmeta, učili iz matematike i stizali do istih zaključaka. Srećom, učili smo iz knjige stranog autora koja je odlična, učila sam i ono što nije trebalo :D.

A 90% ljudi je došlo na fakultet sa takvim strahom od matematike koji se prenosi sa generacije na generaciju. Svi prije početka semestra izaberu svog "nadriprofesora" i oni u cijeloj priči najviše profitiraju, jer niko ne pita za cijenu, bitno je samo da se matematika skine s vrata. A kad sam vidjela kako ih uče, muka mi je bilo. Sve sami šalbloni - šablon1, šablon2... smiješno.

Dečko sa FON-a, šta učite, množenje matrica i računate površinu ispod krive, je li? :)

ljudi ovo je smotalo na svađu skoro, trebalo bi ovo zaključati dok još nije počeo psovati prozivati.svako ima svoj afinitet prema nečemu, drug pored mene je rasturao matematiku, ali zato jezici mu nikako nisu išli u glavu za razliku od mene, svako ima svoje i zato je rasprava suvišna i treba da se prekine.

Ja kontam da bih je voleo da je imalo znam, al' kad nešto baš toliko ne znaš i boriš se za usranu dvojku k'o kreten, naravno da ćeš to da zamrziš... pu!

Dečko sa FON-a, šta učite, množenje matrica i računate površinu ispod krive, je li? :)

Pa recimo da je mnozenje matrica desetina postavke zadatka, a da je povrsina ispod krive trecina zadatka. Ma kod nas na FONu je najveci problem sto profesori tripuju pakao, pa nas smaraju sa 3 testa koja moramo da prodjemo pre izlaska na ispit,pa onda ispit, pa onda kvalifikacioni test za usmeni, pa usmeni. i sve to da nikad u zivotu vise ne bih cuo rec mata.

Nego,da se ovo ne pretvori u moje izjadanje, mislim da su svi skapirali gde je srz mog problema. Stvarno sam 99,99% siguran da mi ovo iz mate nikad nece trebati u zivotu i poslu,i samim tim nemam motivaciju za ucenje. Ja sam ovu sirokoprimenjenu matu ucio sa zadovoljstvom,i dan danas mi se svidja.

dokazao da 1 + 1 nije jednako 2

Da, i ja sam davno video taj dokaz. Jedina falinka je što sadrži i jedno množenje (ili beše deljenje, ne sećam se) sa nulom, što NIJE LOGIČNO, samim tim pada u vodu.

Nego, pomenuh zadatak koji 50% naših nije znalo da opepeli. Ide otprilike ovako:
Godine 1950. prosečna visina muškaraca u Švedskoj bila je 176cm, dok je kod žena bila 165cm. Merenjima koja su se vršila svakih 10 godina primećen je porast prosečne visine, kako kod žena tako i kod muškaraca, za približno 1cm svake dekade, tako da je (bla-bla-bla, poduže nabrajanje podataka za svaki pol, upoređivanje sa prethodnim periodima, upoređivanje sa nekim drugim državama, sve u svemu jako obimno pisanije).
Sve to je prikazano i grafikonom koji možeš koristiti pri odgovoru na pitanje (sledi i grafički prikaz svega toga, detaljno)
Pitanje: Koliko su bile u proseku visoke Šveđanke 1950.?
P.S. Možda sam brojke zajeb'o ali poentu nisam

Jao znam ovo. Sve sto su trebali je da pogledaju grafik, i povezu dve tacke .. Debili.

Ma ok, razumijem da vas možda previše muče, ali sve može da se savlada, samo je bitna volja. U tome je suština.

Ne, trebalo je samo da pročitaju prvu rečenicu zadatka i zapišu broj. A onaj drugi što samo jedno naše rešilo je još crnji! Logika, kao što rekoh.
EDIT: 165cm je odgovor.

matematika nije nešto što se uči, nego se sa znanjem matematike rodiš, postoje te male kozmetičke korekcije koje ti možeš raditi učenjem i to je to, išao u gimnaziju, sve jednu oblast iz matematike prešao, sve što mi danas iz matematike treba je sabiranje i oduzimanje i tablica množenja, i tačka.

milodarka
Ma ok, razumijem da vas možda previše muče, ali sve može da se savlada, samo je bitna volja. U tome je suština.

"Samo" to. Daj mi motiv i pomericu Zemlju!

Хахаха, па то је као: "пчела јесте, оса није, шта је то?"

"Samo" to. Daj mi motiv i pomericu Zemlju!

Sve ti je u istrajnosti i volji. Ne samo matematika. Možda za nju treba malo više :)

пчела јесте, оса није, шта је то?

Mnogi bi rekli "stršljen" :)))
Nema matematike bez logike i razmišljanja, onda ide rad i to je to. Tu je negde problem. (Jebote, ala sam se raskenjao na matematičarskoj temi, a završio engleski! Mada, išao sam u gimnaziju, prirodnomatematički smer, ako mi je opravdanje. Somebody stop me!!!)

bič pliiz, kao da matematika ima neke veze sa stvarnošću:)

Warner von Latinsche

bič pliiz, kao da matematika ima neke veze sa stvarnošću:)

Реално.