Prijava

Jest da mali dio matematike treba u zivotu, ali je zato odlicna za razvijanje inteligencije...

Kao što rekoh, nije matematika samo +,-,*,/,= i neke brojke između ovih znakova. E sad, što vlada predubeđenje da jeste, to je druga priča.
E, odo' odavde, definitivno smaram :)

intelegencija se ne razvija, sa njom se rodiš :), samo znanje može da se uvećava :)

matematika nije nešto što se uči, nego se sa znanjem matematike rodiš

Meni prva reč bila logoritam.

­

Mogu samo da kažem da mi je najbolji deo matematike bila geometrija, zato što je profesor predavao tako što je privih par časova predavao aksiome, a onda nakon toga smo samo dokazivali teoreme, sve postepeno. Ništa predavao nije, niti je jednu teoremu sam dokazao cele godine.

Inače, nikad nisam nešto naročito voleo matematiku, išla mi je lako pa sam upisao matematičku gimnaziju, ali sam tek onda shvatio koliko je smorna većina matematike.
A inače mogu vam reći da strašno grešite što se tiče samog matematičkog fakulteta. Nisam ga pohađao, ali moj rođeni brat jeste, tako da je sve iz druge ruke.
Naime, po njegovim rečima matematički faks uglavnom upisuju oni što su kroz srednju školu na bubanje šablona imali odličnu ocenu iz matematike, vrlo je mali deo onih koji je istinski razumeju. E sad, kako je većina tih što bubaju i gradivo je prilagođeno njima, pa je veliki deo na testovima teorija. Ti što bubaju čak završavaju kao asistenti, a pojedini asistenti koji istinski razumeju gradivo koje predaju, bivaju od učenika prozivani kao najgori i kao loši predavači.

Moj brat se zajebao što je upisao matematički i sad se kaje, jer očigledno nije znao šta je matematika pre nego što je upisao taj faks, jer su mu kroz celu srednju školu to govno pakovali u lep ukrasni papir.

А који смер је уписао твој брат?

Ja volim matematiku. Kroz osnovnu i srednju sam je preletio k'o bez šale. Jest da me sad malo na fakultetu zajebaje, al biće i to ok.

Sjetim se profesora iz srednje kad kaže:
"Nemoj mene da mrzite, nemoj ni matematiku da mrzite, mrzite sebe. Ja da predajem vjeronauku, ne bi bilo problema."

Волим и ја математику, ал бурек је бурек

А који смер је уписао твој брат?

Računarski, ali su svi smerovi u prvoj godini isti.

Idem ja na republičko takmičenje iz matematike u Sarajevo čini mi se drugi srednje da je bio. NIt sam se šta pripremao nit iki kurac, al sam se dobro napio veče prije. Uglavnom, iz moje škole se sa regionalnog takmičenja probio još jedan, tada učenik četvrtog razreda. Dok smo se vozili do Sarajeva on je uzeo i jedno 15 minuta buljio neki papirić. Uzeo sam od njega paprić na kome je bila pitagorina teorema i kvadrati binoma. Pitao sam ga šta će mu to koji kurac pošto se to uči u šestom ili sedmom. Odgovorio mi je da je tu sva mudrost i da mu je to dovoljno za sve. Naravno, bio je među prvim na takmičenju. (Posle je završio matematiku u Banja Luci, u roku. A i danas se prepričavaju njegove zgode sa profesorima na faksu.) Elem, tada sam shvatio šta je matematika i odlučio da to nije za mene. Jednostavno, nisam imao dovoljno vremena da razmišljam o njoj. Nevinost sam izgubio sljedeće subote.

Idem ja na republičko takmičenje iz matematike u Sarajevo čini mi se drugi srednje da je bio. NIt sam se šta pripremao nit iki kurac, al sam se dobro napio veče prije. Uglavnom, iz moje škole se sa regionalnog takmičenja probio još jedan, tada učenik četvrtog razreda. Dok smo se vozili do Sarajeva on je uzeo i jedno 15 minuta buljio neki papirić. Uzeo sam od njega paprić na kome je bila pitagorina teorema i kvadrati binoma. Pitao sam ga šta će mu to koji kurac pošto se to uči u šestom ili sedmom. Odgovorio mi je da je tu sva mudrost i da mu je to dovoljno za sve. Naravno, bio je među prvim na takmičenju. (Posle je završio matematiku u Banja Luci, u roku. A i danas se prepričavaju njegove zgode sa profesorima na faksu.) Elem, tada sam shvatio šta je matematika i odlučio da to nije za mene. Jednostavno, nisam imao dovoljno vremena da razmišljam o njoj. Nevinost sam izgubio sljedeće subote.

Glavni ti si jebo, što znači da matematika zaista nije za tebe :D:D:D:

Ognjetina
Mene baš živo interesuje koji to predmet najviše hejtuje gosn Janković...

Фонетику са фонологијом француског језика Х-)

@ Jankovic

Ima smisla.

Matematika je precijenjena. Jebanje jebe.

Ljudi hejtuju matematiku деćхко zato sto veliki broj nas nema razvijenu mogucnost apstraktnog misljenja... To se vezba kad si mali (ne radjas se sa tim kolko god vi mislili), i roditelji su "krivi" kao i uvek.
Apstraktno misljenje je mogucnost vizuelizacije, povezivanja i resavanja problema u glavi, bez da se taj problem vidi. Nisam siguran kako se uci, ali neki roditelji imaju talenta, valjda kao i oni sto su ucili, da pokazu detetu sta znaci pojam 3. dimenzije npr ili sta je duzina, krug, kocka itd, da dete napravi sliku u glavi.
Kad se krene u skolu, ova deca uglavnom imaju malu prednost sto se tice matematike u odnosu na decu koja se prvi put sretnu sa problemima koji zahtevaju da "omirises" brojku ili pojam (al sam se izrazio jebemumater). Ova druga, kako bi mogla da prate, pocinju da uce napamet i prihvataju probleme kako im se serviraju, bez izgradnje baze znanja i razmisljanja koja pomaze da se razume matematika i tako sebe osude na visegodisnju patnju na ovim casovima... Posle naravno bude kasno za ispravljanje.
Na zalost, mnogi ucitelji nisu sposobni da primete ovaj nedostatak kod dece, misleci da dete zna matematiku ako zna da resi zadatke, sto je (ocigledno) vrlo cesto pogresno.

Ja sam imao talenta za metematiku... Cak sam bio i na nekim okruznim takmicenjima iz metematike i fizike u osnovnoj, onda u srednjoj zajebao da ucim, pa na fakultetu opet tako neko prosecno znanje (mat1 - 8, mat2 - 8, numericka analiza - 6)...

Sad radeci kao inzinjer sretnem se tuitamo sa ponekim problemom za koji moram da otvorim recimo wiki na ovako necem
http://en.wikipedia.org/wiki/Trigonometric_functions, http://en.wikipedia.org/wiki/Multiple_integral
i slicno, ali nikada ne neki veliki, tezak matematicki problem, posto sam nekako primetio da kad se dodje do toga da radis matematiku, ti si vec 90% problema resio u glavi posto si nasao kako se resava.
Na dalje koristis matematiku da formalizujes, kao i ostala inzinjerska orudja...

Napisah svasta sad dok pijem jutarnju kafu umesto da radim, a vi procitajte, nije glupo :)

matematika nije nešto što se uči,

Ne bih se složio sa ovim matematika se uči ali mnogo mnogo drugačije nego drugi predmeti.Matematiku nema šanse da naštrebaš ali sa razumevanjem i uz dobrog nastavnika/profesora osnovne stvari lako može da savlada bilo ko.Ljudi često imaju stav "Matematika šta će mi to koj kurac znam tablicu množenja dovoljno mi je to" a česti su slučajevi da ne znaju ni tu tablicu množenja.Ne krivim ih i mene štošta nije zanimalo u školi al nešto osnovno mora da se zna o matematici a ta lestvica neophdnog znanja je sve niža i niža(ovde ne mislim samo na matematiku).Prosveta je kriva i o tome nema govora dokle god nastavnicima u srednjoj i osnovnoj bude dozvoljeno da kasne 15 minuta pa onda dok upišu čas i utišaju publiku treba im 10 minuta i održe čas od 20 minuta dotle će nam prosveta biti u kurcu a samim tim i sve manje dece će se interesovati za bilo koji predmet ne samo tu odvratnu matematiku

Математика је примењена филозофија клинци деćхко?

Evo, mi smo imali strogu profesorku matematike. Vecina odeljenja ju je mrzela sa vremena na vreme, ovi sto su upisali pravo, psihologije i sl. vise nego mi sto smo upisali prirodne nauke. Al evo ja sam se ozbiljnije spremao za prijemni mesec dana i uradio sam tacno 17 od 20 zadataka. Mada sam zajebao dva na pogresno zaokruzivanje (i to jebeni aritmeticki niz koji sam uradio za 15 sekundi). Ali to je bilo na FONu, zadaci su tamo bili rutinski. Da nisam zajebao opstu upisao bih ga bez problema. Sad sam na Matematickom. E za njihov prijemni mi jedna studentkinja rekla da ne moze vise od 7 zadataka da uradi. Nas najbolji matematicar je imao manje bodova od mene, iako je imala 6 bodova od skole prednosti.

Da se vratim na temu. Nas drustveni smer u Gimnaziji ima bisere poput Herodotov obrazac i Zalubljena piramida. Na popravnom likusa odvalila da je koren iz 3, dal trecina ili devet ne mogu da se setim. Moja profesorka htela da je opravdano obori, ovi ostali profesori nisu dali o_O

E da i djak generacije (drustveni) upisa Megatrend. Jebote!

Stvar je u tome što su profesori matematike uglavnom strogi i traže mnogo jer će "deci u srednjoj i na fakultetu tražiti isto puno, a kad vidi da ne zna, pitaće "ko ti je predavo matematiku!?"". To je začaran krug.

Нијесам ја за ове математике...
ЕДИТ : 0 од 8.