Prijava

ОК, људи, немојте сад брисати све што у називу има "О". Какве везе има што у називу није права реч, или није дефиниција. Битно да је смешно, поучно, или занимљиво. Надам се да нисте због тога брисали дефиницију. И да, нема потребе да се наводе некакви критеријуми шта ће бити брисано, бришите по слуху, оно што је глупаво. Не треба сад устав да правимо због тога.
Будите људи, иако сте модератори :(

"И да, нема потребе да се наводе некакви критеријуми шта ће бити брисано, бришите по слуху, оно што је глупаво. Не треба сад устав да правимо због тога."

+1

Upravo sam ja to i rekao moderatorima.

I još nešto. Moderatori nisu neka kolektivna svest pa da svi imaju isti kriterijum za brisanje definicija. Neko obriše neku definiciju, koju posle neko drugi vrati. Dešava se. Moderatori nisu ni besposleni ljudi koji su po ceo dan na sajtu pa da svako pročita svaku definiciju. Otuda i taj problem u različitim kriterijumima brisanja definicija. Ne očekujte da će na moderatorskom forumu za svaku definiciju da se povede diskusija da li je za brisanje ili ne.

Tvoj sajt, čini kako ti je volja, ali grešiš.

Edit: mnoge druge definicije, pa i moje su sranje. Preživele su.
Glupo je izbrisati autoru definiciju a pun qrac takvih sami modovi imaju.

Edit:2.Izmenite pravilo za biranje definicije dana, ovako se čini da niko nije bio od modova tu da vidi koja će definicija dana biti, pa je tako i promaklo. Ja sam mislio da vi to nekako pratite, kad ono prc. Ispada da nam jebeni bot postavlja definiciju dana.

Dobro,javio si se.
Ajde lepo nam vrati Pameline sise,pa da se lepo slegne prašina oko svega ovoga.
Daj otkaz jednom moderatoru koji ti je napravio cirkus od sajta.
Donesi bar neka osnovna pravila.
Kaži nekome ko lično zna Djuka,da ga zamoli da se vrati ovde.
A možeš da uradiš šta god ti hoćeš tvoja stvar.
Ali ja mislim da bi ovo bilo dobro za sajt.
Da ne bude da nešto mutim,a ne kažem ništa:
Izbaci Artemidu iz moderatorskog tima i imaćeš mnogo manje svađa i rasprava na sajtu.

@psv: ja sam delegirao brigu o kvalitetu definicija moderatorima upravo da bih imao više vremena da radim na unapređenju sajta. inače imam stalni posao ako se neko pita zašto sporo sajt napreduje.

što se tiče loših definicija dana, moje odgovor na to je da će se to uskoro (kad? kad odradim.) promeniti. neće biti jedan čovek - jedan glas. glas "kvalitetnijeg" autora će davati više poena od nekog novajlije.

@lud: biće

Detaljna pravila je nemoguće propisati, ali sluh treba stalno izoštravati. Stvar je izašla iz koloseka i neka odluka se donosi-manje ili više pravedna( ili nepravedna-kako kome).Ostaje pitanje-kako sutra? Drastični zaokret je već učinjen i dobra volja nekih autora , čini mi se malo uzdrmana.Kao neki put za dalje-primenjujte vaše kriterijume"Po sluhu"-ne po brojkama i palčevima-ovako ste mogli i dosada da radite i brišete-sa manje ili više ekscesa.Šta imamo- dve stvari drastične u jednom danu?!?!-da li neko mora da radi pod takvim pritiskom- saamo moderatori, a članovi će postepeno da se uključuju, pretpostavljam. Administriranje i birokratiju često ismevamo, pa to može da se i moderatorima vrati na neki način- to sam već kroz neke komentare i postove( i valjda jednu definiciju) pominjao-pa ne bih da ponavljam sada-možda neki drugi put, ako primetim da stvari idu tokom koji mi ne odgovara.

"što se tiče loših definicija dana, moje odgovor na to je da će se to uskoro (kad? kad odradim.) promeniti. neće biti jedan čovek - jedan glas. glas "kvalitetnijeg" autora će davati više poena od nekog novajlije." - EVO NAMA DEMOKRATIJE po principu elektorskih glasova. To je baš OK! Na taj način svi su pomalo MODOVI.

Ja sam igrao Duke Nukem kad sam bio mali.. A jel ima neko dve kasicice kafe, da ne idem u prodavnicu?

Ako se sve ovako nastavi - gotovo je.
Čak i da se popravi kvalitet sajta, zar stvarno mislite da ovakve tenzije mogu večno da traju? Urušiće se sve i neće ostati na kraju ništa.
Možda mi i nije mesto da komentarišem ovde, ali trenutno stanje stvari vodi u propast.

For Templar: Dijalektika. Negacija negacije. Jedni odlaze, drugi dolaze...

Fala Gejm Masteru, izvuk'o si me..nemas pojma kol'ko mi je ovo znacilo! :ljubi ruke, noge,..: :) Ma nema nista gore, nego da ideM u prodavnicu! :/

P.S. Igr'o sam sve delove osim ovog!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b0/Dukenukem1.png

'de Ban, 'leba ti, pojasni malo pošto sam malo glup.

Ma kakve tenzije, kakvo urušavanje. Pa svako treba valjda da teži ka kvalitetu. Ima MILION sajtova gde se mogu naći gluposti i kojekakvo prepucavanje, psovanje, izvaljivanje trulih fora, prepričavanje otrcanih viceva. Kome se ne sviđa Vukajlija i neki najnormalniji, nazovi kućni red u njoj, neka ide slobodno.
Moderatori su dobri kad jure hejtera, kad banuju onog što vas vređa po sajtu i smara sa glupostima, a ne valjaju onda kada treba da eliminišu svakakvo đubre koje se baca u prolazu nečijeg hira.

Mnogi su se ovde nagledali političkih emisija, pa su našli za shodno da sole i drobe o tome po forumu.

Kao što odete kod nekog u goste,i budete ugošćeni kako priliči, tako je i Vukajlija sajt koji Vas je ugostio i omogućio Vam da ostavite deo svoje kreativnosti. Zato poštujte ovaj sajt i čoveka koji ga je napravio.

@thunder
Ima 15000 autora na sajtu, a može se reći da recimo oko 50-ak njih (možda i manje) u nekoj vrsti rata, tako da mislim da su male šanse da se ovo u potpunosti uruši. Kvalitet će verovatno varirati, kao što se i dešavalo u više navrata do sada.

Što se tiče Dukeove definicije, mislim da se ne može povući baš ispravna paralela sa Mešinom definicijom vezanom za guaranu, jer se u njoj definiše smajli kao takav.

S druge strane, činjenica je da je definicija malo kasno obrisana, što je verovatno dobrim delom uticalo na ovu situaciju, ali ne želim da ulazim u debatu da li ju je trebalo brisati, jer je za to kao argument navedeno slobodno MODERATORSKO uverenje, a ne slobodno AUTORSKO uverenje. :)))

ma samo pedesetak?:)
Mislim da je ovo sajt za opuštanje, neki ljudi ovo shvataju preozbiljno ( ne kažem da i ja tu ne spadam, ali ovo postaje smešno).
Ne shvatam zašto je uopšte pokrenuta ova tema, potpuno je beskorisna, osim što je sve veća tenzija.

@lami
Neka to bude i 100, pa i 200, ali to je i dalje tek 10 posto ukupnog broja članova, sa tendencijom da svakim danom taj procenat bude sve manji i manji :)

Brate mili džabe toliku frku dižete.
Da se mene pita eliminisao bi kriterijum "nekvalitetna" za brisanje defki, jer je "kvalitet" krajnje subjektivna kategorija. Brišite plagijate, vređanja, razne prostote, ali ako je nešto nakupilo sijaset glasova nema smisla da se briše. Uz to sve, meni lično je Dukina definicija odlična. Nije uopšte kič. Valjalo se toga sjetiti! Meni to nikad ne bi palo na pamet, a slatko sam se nasmijao. Dakle definicija ima kvalitet i nije za brisanje. A ako ćemo već o komercijali i skupljanju silnih poena na razne fore i nedefinicije ne mogu se oteti sljedećem utisku. Što je neko popularniji, naročito u pogledu prosjeka, to je veća šansa da bude izabran za moda. Ali istovremeno, upravo takvi često zarađuju silne poene na nedefinicije. Ja protiv nedefinicija nemam ništa ukoliko su zaista duhovite. Ali imam protiv uvođenja raznih glupih i birokratskih pravila po kojima moderatori određuju šta je nedefinicija i mogu da brišu šta im se ćefne, čak i ako je postalo defka dana. A isti ti moderatori imaju sijaset svojih nedefinicija. Dakle nije rješenje da se obriše i Dukina defka i nedefinicije moderatora. Rješenje je upravo suprotno! Nemojte uopšte brisati nedefinicije koje uspiju tako visoko dogurati. Ako defka ima 100+ poena, ima neosporan kvalitet i tačka.

Znači stop jebenoj destrukciji i brisanju. Zna se šta se briše. Briše se kad neko napiše "Sve plavuše su glupače koje samo misle o kurcu" ili "Svi Hrvati su ustaše" ili "Sve pedere treba pobiti", a kad neko prida zanimljivo novo značenje običnim znakovima kao u slučaju guarane i pamelinih sisa to NE TREBA BRISATI!

Zalažem se za brisanje sadržaja sa sajta samo kad je to nužno, zbog vrijeđanja, nebuloze i sl. Moderatori trebaju ljudima pomoći oko neke frke na sajtu, problema, bugova, a ne ovdje glumiti cenzore, policajce i stručni žiri za procjenu kvaliteta.
Eventualno, mogu da brišu besmislene definicije koje skupe jako malo poena. Ali ako definicija ima PUNO POENA, a nikoga ne vrijeđa, ko je moderator da kaže da ona ne valja. Po meni moderatorstvo treba više da se shvati kao dužnost, koju neko ima čast da obavlja, nego kao pravo da briše šta mu se ćefne i da uvodi kojekakve limite i ograničenja na sajtu po svom nahođenju.

Ja, da se mene pita bi ukinuo i ograničenje od 5 definicija dnevno za sve članove koji su više od šest mjeseci na sajtu. U prvih 6 mjeseci je ograničenje ipak neophodno, jer dosta ljudi koji tek dođu imaju milion ideja za definicije, pa krenu spamovat sajt, kao što sam i ja činio kad sam se tek registrovao u septembru prošle godine.

Jovičiću - neko brzo sazri i shvati poentu života, dok je sa druge strane, neko ceo život detinjast. Nismo mi PANDURI I INTERVENTNA ili šta već, ali nismo nikome ni mame ni tate. Mi smo ovde da odlučujemo šta valja a šta ne. Možda zvuči Surovo, ali tako jeste. Isto tako se možda samom Kaizenu sutra dan digne i ugasi sajt, proda stan i ode na Kubu. Dakle, opustite se i ne pravite od sajta UTISAK NEDELJE.