Prijava

Sve stoji, ali ja i dalje jebeno ne mogu da verujem da je stanje svesti naseg coveka takvo da ti ne mozes iskazati stav o bilo kojoj temi, a da se to u ocima ljudi ne projektuje na mnogo vecu pricu, uglavnom geopoliticku. Je li nam toliko mozak ispran od bande ili smo mi jednostavno kurac od naroda, to je vec za dublju analizu, ja nisam toliko pametan.

Општа мјеста симптоматије СВИХ Совјета који су СВИ стока (а било их је 293 милиона, бтв) и ми учитавамо? И није ствар буквалног мијешања СССРа са Русијом, већ у томе што је у популарној култури Русија перципирана као сасвим легитимни насљедник Совјетског савеза, што у суштини и јесте (не само јер је географски и популационо најдоминантнија, већ културолошки и политички, што је у овом случају још битније). Ја не знам за неки амерички пропагандни филм у коме се за непријатељка каже sneaky fuckin' Soviet, или да су озглогашени мафијаши у Америци Совјети, а не Руси, или да је Рокију у рингу противник неки Казакстанац, а не Рус? Каква су твоја искуства, м?

Је л истина да је тражење помоћи за Совјетски апарат било понижење? Јесте. Је л истина да нису послали људе на месец? Јесте.

А ово је тек дно. Друже, па управо си цитирао кључне ставке манипулацијом наратива. Због чега у сценарију није писало "Кад смо већ први послали човјека у свемир, ајде да и ово издоминирамо." ? Не знам да ли ти је јасно како пропаганда фунцкионише, посебно после овога:

серија нема ни једну премису која је употребљива за тумачење тренутне ситуације и односа.

Да ли знаш колико радова је написано о томе како је филм 300 америчка пропаганда са аргументацијом да су Спартанци моделовани супериорном стрип-естетиком (трбушњаци, плаштови, висина) и да је погодно подсјећати на Персију као завојевача будући да она одговара просторима савремног Блиског Истока?

Или да цитирам Никиту Михалкова: џаба нама толики милиони страдалих у рату кад данас, после свега, просјечан Француз мисли да га је од Хитлера спасио Редов Рајан.

У времену постистине није битно шта се десило, већ шта Холивуд каже да се десило. Не знам како то макар нашим људима није јасно кад смо једно вријеме били број 1 жртва медијских спинова и фејк њуза.

ПС. Нисам никакав Русофил, не знам да л треба да истакнем то.

И није ствар буквалног мијешања СССРа са Русијом, већ у томе што је у популарној култури Русија перципирана као сасвим легитимни насљедник Совјетског савеза, што у суштини и јесте (не само јер је географски и популационо најдоминантнија, већ културолошки и политички, што је у овом случају још битније). Ја не знам за неки амерички пропагандни филм у коме се за непријатељка каже sneaky fuckin' Soviet, или да су озглогашени мафијаши у Америци Совјети, а не Руси, или да је Рокију у рингу противник неки Казакстанац, а не Рус? Каква су твоја искуства, м?

Моје искуство је да се жалиш на серију ослањајући се на перцепирање совјета / руса у другим западним филмовима и серијама. Тачно је да кажу Russian, тачно је да им одговара да изједначавају, али где је то у Чернобиљу? Шириш причу сад.

Због чега у сценарију није писало "Кад смо већ први послали човјека у свемир, ајде да и ово издоминирамо." ?

Могли су да ставе и једно и друго јер су обе ствари чињенице. Ако си емотивно инволвиран упашће ти у очи истицање пораза уместо подвига, ја томе не бих придавао сувише пажње. Тај избор бих окарактерисао као подилажење сопственој публици, пре него као пропаганду.

Да ли знаш колико радова је написано о томе како је филм 300 америчка пропаганда са аргументацијом да су Спартанци моделовани супериорном стрип-естетиком (трбушњаци, плаштови, висина) и да је погодно подсјећати на Персију као завојевача будући да она одговара просторима савремног Блиског Истока?

Дај ми те радове, мајке ти.

У времену постистине није битно шта се десило, већ шта Холивуд каже да се десило. Не знам како то макар нашим људима није јасно кад смо једно вријеме били број 1 жртва медијских спинова и фејк њуза.

Све то стоји, али нисам видео да си истакао иједан детаљ као лажан или измишљен. Нисам ни мислио да си русофил, само ми није јасно тригеровање због тога што америчка серија не романтизује совјете.

Ako ti je prva recenica u seriji koja je cena lazi ili tako nesto, ne znam o cemu treba diskutovati dalje..

Ma nije ni bilo sranje u cernobilju takvo, umrlo 20 ljudi nego ee sta ti je propaganda, ne vidim da ameri imaju cernobilj o kome se pise i snima serija, slucajnost?? Treba braca rusi da snime seriju o haarpu I poplavama u obrenovcu pa da vidite

А не могу ја ово, среће ми, ок друже, у праву си. Дошо Муриканац да објективизује историјске факте, оће они то кад год им се укаже прилика, посебно кад снимају серију која се бави мотивом истинитости.

Чак и лијево-либерално блек-ливс-метрс оријентисани Дејан Огњановић експлицира да је ово прича о Русији једног времена
https://imgur.com/w3sJyYD
А ти и даље демагогијом браниш неодбрањиво.

Edit:

Ma nije ni bilo sranje u cernobilju takvo, umrlo 20 ljudi nego ee sta ti je propaganda, ne vidim da ameri imaju cernobilj o kome se pise i snima serija, slucajnost?? Treba braca rusi da snime seriju o haarpu I poplavama u obrenovcu pa da vidite

ехеххе

https://www.youtube.com/watch?v=53iD0Y0Zaes

otkljucajte temu senke iz proslih vremena nad balkanom

Svi smo svedoci ove napredne mašinerije laži informer, blic, kurir, pink i štete koju dugoročno pravi Srbima i njihovoj deci. E zamisli sad to pa puta milion, eto to je Holivud uradio svetu. Samo dosta perfidnije.

+1

80% stanovništva svake države egzistira na ovoj planeti vršeći prostu razmenu materija i ništa drugo, oni su ciljna grupa svake propagandne mašinerije na svetu.

+1

Ako nekoga zanima i ne mrzi ga da čita napisao ovaj čovek, radiolog neki, tri teksta o svemu tome što se desilo i zašto je serija američko sranjo.

http://ljudilazi.blogspot.com/2019/05/cernobil-incident-ili-katastrofa.html?m=1

Generalno se slažem sa bombašem u principu da ne citiram dalje lolo ostavte čoveka.

Па јесте Манчо, али молим те не проказуј Холивуд као оруђе за пропаганду јер ћеш ти бити проказан као ретроградни примитивни Србин гибанчар хњо хњо ХАААРП хњо хњо Путине дођи да ме јебееееш хњохњо Косовоооооо ЗВЕЗДА СРБNЈА!!!!

Дај ми те радове, мајке ти.

Немам ПДФове, присуствовао сам предавању на коме је поменуто, али простим гуглањем дођеш до овог, рецимо:

"300" is "part of a comprehensive U.S. psychological warfare aimed at Iranian culture."

Still, the cultural significance and popular appeal of "300" reach beyond the thrill of watching pixilated decapitations. The Persians in "300" are the forces of evil: dark-skinned, depraved and determined to terrorize the West. The noble, light-skinned Spartans possess a fierce love of liberty, not to mention fierce six-pack abs. "Freedom is not free," says the wife of Spartan King Leonidas. The movie was adapted from a graphic novel by Frank Miller ("Sin City"). Miller's post-9/11 conservatism (he is reportedly working on a new graphic novel pitting Batman against Al Qaeda, titled "Holy Terror, Batman!") suffuses his comic-book fantasies. Perhaps it's no surprise, then, that "300" resonates for some real warriors. At a theater near Camp Pendleton outside San Diego, cheers erupted at a showing of "300," the Los Angeles Times reported. The Marines ("The Few, the Proud") identify with the outnumbered Spartans. In fact, "Gates of Fire," a novelized version of the Battle of Thermopylae by Steven Pressfield, is on the Marine Corps commandant's recommended reading list.

Nema na sajtu veceg autosoviniste i probritanskog govnara od mene, niti ga je ikad bilo, ali cinjenice su cinjenice jbg, ponavljam moguce je imati stav o necemu bez da te to definise u politickom ili nekom drugom smislu... u stvari moguce je u normalnoj drzavi i sa normalnim narodom, kod nas vec ne znam

Па ми гробоши смо бритофили по природи ствари :Д

Манчестере, овај исти аутор тврди да осиромашени уранијум не изазива карцином...

Ako možeš da je provališ... onda to nije propaganda. Propaganda je suptilna, subliminalna i nikada na mestu na kome očekuješ. Zato mi je zapala za oči ta rečenica glavnog glumca u intervjuu... "herojska žrtva ukrajinaca".

Od Černobilja treba vući dublje pouke od toga kakav je bio SSSR. SNS vam upravo servira podatke da na ovom novom autoputu nema zemlje od klizišta... to su slikali neki ljudi koji ne znaju šta slikaju. Kada se to govno surva i u klisuru strovali 7 automobila... reći će da su bile 10000 godišnje padavine, da je bilo samo 3 automobila, da je za loš dizajn kriv DS jer tada je počela gradnja... i tako lažima nabijamo dug istini, i taj dug dođe na naplatu.

Kao sto vidis Zapata, provalio sam ja i jos 15% ljudi, dok vecina nije ukljucujuci i tebe...

Na šta misliš konkretno

mislim na to da dobar deo ljudi tvrdi kako nema ni p od propagande, a to jednostavno ne odgovara istini, bez obzira na politicke stavove bilo koga...

Plus i nije bitno koliko je antiruska propaganda ili štaveć koliko je bitno što je antinuklearna propaganda.

Манчестере, овај исти аутор тврди да осиромашени уранијум не изазива карцином...

Ima čovek svoje razloge lolo, nije ta veza između raka i uranijuma u potpunosti dokazana.

Pa ima, ali to nije svrha serije. I pored toga je sjajna

Ne kazem da nije, nisam ja covek da moze oceniti kvalitet serije, mada meni u ocima pada bas tipa nekih 70% u slucaju hajpa, poput GOT kojeg sam pogledao ukupno 3/4 jedne epizode

https://youtu.be/znZSaol9PE0

Kako bre nije svrha Zapata, naravno da je svrha. Možda ti ljudi koji su pravili seriju i nisu svesni toga da je to svrha i svega što se desilo i kakvu to sliku šalje svetu, al opet su sve što su uradili vezano za seriju, uradili jer im je tako servirano tako da su oni u najmanju ruku neki posrednici u toj propagandi celoj.