Prijava

nije ta veza između raka i uranijuma u potpunosti dokazana.

Па пази, они Италијани обољели од карцинома који су тужили НАТО су побиједили у преко 200 парница, од тога су двије пресуде италијанског касационог суда у вези са пројектилима са осиромашеним уранијумом.

А и брате, шта ти каже здрав разум кад је после 1999. толико драстично масовно почело да се цркава од канцера. Елем, сад има ова нека комисија па ћемо видјети...

https://www.danas.rs/drustvo/italijanski-parlament-postoji-veza-izmedju-osiromasenog-uranijuma-i-obolevanja-od-raka/

Sa rakom je ta prica zanimljiva, sira je to tema. Dosta sam citao i jednu stvar znam, kada verovanje postane mejnstrim u ovim, modernim vremenima, to je trenutak da pocnes uzimati isto sa rezervom...I meni je sarena ta prica sa uranijumom, pogotovo zbog globalnog porasta bolescine i cene lekova, racunajuci i regione u svetu koji su od zracenja videli mikrotalasnu pecnicu... takodje malo sira prica (citaj farmaceutska i prehrambena mafija)

Гибаничарење хахах

"300" is "part of a comprehensive U.S. psychological warfare aimed at Iranian culture."
Still, the cultural significance and popular appeal of "300" reach beyond the thrill of watching pixilated decapitations. The Persians in "300" are the forces of evil: dark-skinned, depraved and determined to terrorize the West. The noble, light-skinned Spartans possess a fierce love of liberty, not to mention fierce six-pack abs. "Freedom is not free," says the wife of Spartan King Leonidas. The movie was adapted from a graphic novel by Frank Miller ("Sin City"). Miller's post-9/11 conservatism (he is reportedly working on a new graphic novel pitting Batman against Al Qaeda, titled "Holy Terror, Batman!") suffuses his comic-book fantasies. Perhaps it's no surprise, then, that "300" resonates for some real warriors. At a theater near Camp Pendleton outside San Diego, cheers erupted at a showing of "300," the Los Angeles Times reported. The Marines ("The Few, the Proud") identify with the outnumbered Spartans. In fact, "Gates of Fire," a novelized version of the Battle of Thermopylae by Steven Pressfield, is on the Marine Corps commandant's recommended reading list.

Митологија и милитаризам се добро слажу, ништа ново, а у овоме највећи грех у смислу пропаганде није то што су на истоку варвари, него што су на западу грци.

Ne znam baš mnogo o svemu tome da bih mogao sa sigurnošću da kenjam samo sam čitao neka naučna istraživanja, negde piše da ima veze drugde piše da nema, zavisi i od izloženosti dosta kolko sam ukačio, sve u svemu valjda je otvoreno pitanje u svetu nauke o tome kolike doze su potrebne da bi mogle da dovedu do rakčine baš.
A što kaže bombaš, sva ta mejnstrim sranja sam počeo da uzimam sa rezervom, jer čim se neka ideja toliko probila mora da odgovara nekim većim interesima od zaštite običnog čoveka.

Хахаха, фармацеутска мафија, брате, сад ћемо почети са теоријама завјере ко у Балкан Инфо студију. Па због чега не дају власититим војницима да се излажу осиромашеном уранијуму:

https://www.theguardian.com/uk/2001/jan/11/armstrade.world?INTCMP=ILCNETTXT3487

Army doctors warned four years ago that exposure to depleted uranium, which is used in US and British anti-tanks shells, increased the risk of developing lung, lymph and brain cancer.

Само погледај статистику код нас прије и после '99.

Ал ајде, опет кажем, да сачекамо као ту комисију да озваничи податке...

Tipa to što postoje pokreti protiv izgradnje nuklearnih elektrana mi je solidno sumnjivo, pa i sve vezano za njih što svakako uključuje rak i te možda malo prenaduvane priče o štetnosti i opasnosti po okolinu svega toga.

farmaceutska mafija postoji, imao sam priliku da budem na veceri sa nekim likom, jebem li ga ne secam se, ako se ne varam francuz je u pitanju popili malo i lik mi ispricao kako ide testiranje novih lekova, mislim to je da se useres

Што се тиче бомби деведесетих, треба имати у виду:

1) Да имамо своје интересе да надувамо причу о штетности осиромашеног уранијума;

2) Напредак дијагностичких метода;

3) Склоност нас као народа да се не излажемо благодетима медицине, те утицај тога на поузданост статистика пре деведесетих;

4) Застрашивање народа у смислу развијања свести о могућности разбољевања, што утиче на статистику у другом смеру.

"Farmaceutska mafija postoji, Bombi je bio sa pijanim francuzom"

Па постоји, али баш имамо ту тенденцију да пребацујемо расправу у сферу мистерије или тако неких домена који су нам далеки и о којима мош само да нагађаш. Ево линк до једне студије: https://web.archive.org/web/20120207021914/http://www.afrri.usuhs.mil/www/outreach/pdf/miller_NATO_2005.pdf

Просјечан реципијент нема благе везе о нуклаерној физици, и ако мизансценом поставиш ствари да изгледају фактографски коректно (што је ова серија ВРХУНСКИ урадила) буквално можеш публици да псујеш матер у сценарију и ови то неће провалити већ ће само да наставе кататонично да балаве ко Енди из Саут Парка кад сврши пред компјутером. То доста говори о људима данас, не узимамо ствари са резервом чак ни онда кад о томе што нам се сервира немамо појма.

Иначе, брејс јурселф јер ће сад читава интернет гиковштина на аватаре и профилне слике стављати Легасова етц изгледа је прошло вријеме Рик и Мортија кад их је сваки PAMETAN лик имао на фбу

Pa dobro Tilmo sta ces sad do kraja veka trcati po sajtu pokusavajuci da me eventualno nesto ponizis ili sta ja znam... sta treba da uradim da prekines da se brukas?

I dalje mislim da je poenta serije bila da SVI MOĆNICI zloupotrebljavaju položaj i žele da ga zadrže po cenu tuđih života, i ste strane je perfektno urađeno. Ne bih o kinematografiji, muzici, editingu (stvari o kojima premalo pričamo na filmskim temama) koji su isto fantazija. A propaganda... lično ne verujem da je bilo nešto više od "daj malo da im zabiberimo što nisu išli na mesec". Alo... sssr ne postoji. Rusija je kurac. Kina je jedini ozbiljni protivnik.

A kada govorimo o subliminalnom... upravo gledam black miror novi, scena u restoranu, svi gosti manjine, a konobari belci.

Ok je brat. Ovo si počeo kad sam jebo soju, figurativno, a ti se nakačio.

Rekoh ti da si m8 gotivan.

to sa crncima je iskljucivo ekonomske prirode, nema veze sa bilo cim drugim jer jevrejska masinerija mrzi crnce vise od arapa... jedino sto vise vole pare i to je to, malo bili opali prihodi jbg, pa se neko dosetio da se crnacko-mulatska populacija priblizava tipa 2 ipo milijarde, pa ajde da uzimamo lovu, gledaj vakandu jebenu koliko su suski zgrnuli

A kada govorimo o subliminalnom... upravo gledam black miror novi, scena u restoranu, svi gosti manjine, a konobari belci.

Дотле је дошло. Да није било белаца и даље би играли око ватре и молили се да падне киша као преци им... зато сам против колонијализма, храни куче да те уједе

Slazem se treba da nam budu zahvalni sto smo ih porobili

I dalje mislim da je poenta serije bila da SVI MOĆNICI zloupotrebljavaju položaj i žele da ga zadrže po cenu tuđih života

To je tipično ubacivanje u filmove na prvi pogled ispravnih ideja i motiva zamotanih u svašta drugo, tako da posle gledanja nečega misliš da si gledao nešto što je u neku ruku po tvojim kriterijumima ispravno, a podsvesno ti je servirano i podsvesno si upio svašta drugo što su zapravo i hteli da serviraju, jer si prišao tim ostalim stvarima nekritički dok te je preokupirala ta prva ideja.
Tipa Černobilj konkretno je kroz tu ideju herojstva kurac palac i toga kako su zli ljudi mogli da zajebu male ljude, ponovo probudio jelte priču o Černobilju i o tome kako su nuklearne elektrane stvar sa kojom se ne treba zajebavati. Klasična antinuklearna propaganda. Pričam s ljudima svi su u fazonu to ti je zajebano buraz eto vidi šta se desilo u Černobilju. A tamo riknulo pedes ljudi isključivo jer su Rusi bili korumpirani polupanci, dvaes godina kasnije krenuo da buja život, uopšte nije katastrofa kolikom se predstavlja. I nuklearne elektrane su bolji po okolinu, jeftiniji i isplativiji izvor energije od svih ostalih izvora. Al ne Černobilj.

ko trazi propagandu pretpostavljam da ce da je nadje svuda.u seriji house of cards, perdsednik je ubica, gej, svi u beloj kuci prevrtljivi spletkarosi, manipulanti koji jebu glasace na 500 razlicitih nacina.znaci americka serija u sluzbi anti americke propagande..ja, kao ni mnogi ovde nismo imali utisak da u cernobilu ima propagande nego istine kao sto je ima u house of cards.niko nije demantovao da su gagarina poslali u svemir a da covek nije ni znao gde ide.kritikuje se drzavni aparat,a kad naprave film u kome je srbin negativac zato sto su svi srbi okarakterisani kao ratni zlocinci.to bi mogla da bude jadna propaganda namenjena sirokim masama a verovatno ni takvi filmovi nemaju anti srpsku propagandu nego su takvi jer ih snimaju bolidi od rezisera,kojima treba negativac a culi da srbi isporucili predsednika hagu i onda aj srbin da bude negativac.bas bi ameri izdvajali pare za krs propagandne filmove protiv srba.kao da mi njima smetamo nesto.nema logike.pre ce da bude da nema propagande nego da ima poruka koje ce da uznemire ove koji u svemu vide propagandu pa ce onda da pisu o tome i doprinose popularnosti serije.to je caka.kao sto sad nema brendiranih carapa a da ne pise ime brenda na mestu gde moze da se vidi,na svakim carapama obavezno na vrhu gde je lastis mora da ima brend logo.ne moze covek da kupi komad garderobe posebno brendirane a da nema ogromni logo, od carapa pa nadalje.onda covek misli da je faca a ustvari je reklama za taj brend.ako kupis superdry majcu svako ko te vidi na razdaljini do 100m znace da nosis superdry majcu.to vazi i za najk

Pa jebem li ga, ne znam dovoljno o tome, al kolko sam provalio posle čitanja o Fukušimi i Černobilju... te nuklearne elektrane zahtevaju prejeben maintenance u smislu broja ljudi koji su zaduženi da taj fini balans ne ode u kurac. A zamisli lupam pandemija gripa, prirodna katastrofa, rat... Fukušima, pa da ono nisu bili presposobni Japanci ceo Japan bi sad bio kronenbergovan. Najisplativiji izvor svakako, čist... jebem li ga kolko... stvara se valjda nekakav otpad

I moje sumnje u taj izvor energije sigurno nije ha beo smrdljivi sad uneo, nego su postojale i pre.