Prijava

krenem da gledam netflixov dokumentarac o retro video igricama, u prve 2 ep ubacili: transgender lika, crnca za kog niko nije čuo a navodno je izmislio sve igrice ikad, i naravno geja iz san franciska

Zanimljivo da nisu 70 posto likova zene, jebeni netflix

izasla druga sezona doom patrol i konacno krenula najvise ocekivana the boys.
lovecraft country za sada tesko sranje
el candidato, nova serija o mex kartelima.za sad mi je na granici izmedju ok i bzv.sledece tri epizode su presudne

Raised by Wolves. moguce da je ovo najbolja sf serija ikad snimljena,vrhunski uradjeno

Kolko epizoda izašlo do sad?

I kolko ima ukupno da se čeka.

3 epizode izasle.a dok ne izadju sve proci ce dosta vremena,,brzo ce to

nemojte da gledate trejlere.ja nisam gledao nista i bas su me iznenadile neke stvari.

goran92 da li ste u srodstvu sa shomy23

labokv
Raised by Wolves. moguce da je ovo najbolja sf serija ikad snimljena,vrhunski uradjeno

Lab, vuk je jedan od pojmova tradicije, nepromjenjivosti, i sad ga ubacuju u budućnost. Neću da gledam ovu sf govnariju, hbo postaje zadruga za bogate, kao i sve milijarderske kompanije.

Raised by wolves, ogroman plus od mene za originalnost, mada slutim kako ce se razvijati nadalje

Spoiler alert

Osecam da ce ubaciti time travel zajebanciju jer ime tvorca androida je Kampion, kao i klinca... bice tu koka-jaje paradoxa na foru Dark

Što se tiče serija, ovo je već ustaljeno mišljenje: Breaking Bad je najbolja serija svih vremena. <3
Pogledao sam kompletnu seriju dva puta do sad.
Imam utisak da je režirana tako da gledalac može da se oseća kao saučesnik, kao izazivač događaja ili kao posmatrač koji može da nauči nešto iz situacije sa kojom se (ne) slaže.
Da preformulišem: tačno je sve snimljeno tako da gledalac nesvesno ima utisak da ravnopravno učestvuje u situacijama.
To se da primetiti i u trejleru:
https://www.youtube.com/watch?v=HhesaQXLuRY

Što se tiče zapleta i likova, ja sam sve to analizirao na sledeći način (ne kažem da sam u pravu):
Walter White - super ego loše osobe
Skyler White - persona dobre osobe
Jesse Pinkman - id dobre/loše osobe
Hank Schrader - super ego dobre osobe
Marie Schrader - podsvest
Walter White, Jr - senka dobre osobe
Saul Goodman - persona loše osobe
Gustavo "Gus" Fring - senka loše osobe
I TAKO DALJE...

Skyler white dobra osoba

Ok.

serija je tako napravljena da niko u celoj seriji nije dobra osoba. odnosno da saosecas sa objektivno losim osobama, a da te objektivno dobre osobe nerviraju.
zato i svrsavaju svi na nju, zato sto su se makli od americkog stereotipa kako napraviti film.

najveca mica u celoj seriji gejl, pravi drogu.
https://www.youtube.com/watch?v=0v0VR6Kf7KQ

kad si vec sad lalo salamanka, i beter kol sol slicna prica. jedini lik u seriji koji je po nekom moralnom nacelu "dobar" i pokusao da spreci zlo je toliko iso na kurac da ti bilo kul kad na kraju izgoreo :)
to im je fora.

Tebra, na koju foru je Čak dobra osoba, on ne sabotira Dzimija zbog nekog osecaja pravde loool, nego jer ga cilin tilon mrzi