Prijava

Da li vam je dosadilo da slusate iz dana u dan od po meni respektabilnih autora a i moderatora da su definicije sranje?

Da Li je i vama dokurcilo sto se kadidati za definiciju dana reklamiraju ko ulosci a nista se ne radi povodom toga iako je mnogo toga predlagano?

Da li je i vama dozlogrdilo sto ljudi kenjaju za starim kako su bili dobri clanovima i kako je lepo bilo tad dok se nije sve iskomercijalizovalo?

Da li je i vama dosadilo da ste Kaizen?

Ovo je tema za vas.
Kazite sta mislite.

Epa meni je dosadilo!

Ma kako nije dosadilo, ali, ova tema je isto to. =)

Ne razumem te Marija, objasni mi ovo "isto to" :)
Na rezervnim sam baterijama, jel i ova tema dosadna, to hoces da kazes:)

Mislim ljudi preozbiljno shvataju ovaj sajt.

Trebao sam i da dodam: Da li vam je dosadilo to sto ljudi preozbiljno shvataju ovaj sajt, a ne dolaze ovde da se zabave?

Mislila sam u smislu da pokušavaš ovom temom da pokažeš kolika je gnjavaža što toliko ljudi shvata ovaj sajt kao nešto što treba da bude idealno, kako oni hoće, a zaboravljaju zašto su došli i zašto još uvek dolaze tako što se opterećuju glupostima. I ja se potpuno slažem sa tobom, ali ovo će verovatno isto tako da se pretvori u temu u kojoj će se kukati na nešto, pa makar i na samo kukanje. =)

Ја искрено, неретко рокнем рекламу, да се не лажемо, најчешће у виду слике јер то ради и већина, па чак и модови. Што се дефиниција дана тиче, истина је да комерцијализација утиче, али морамо размислити какво је то гласачко тело које се лако ''прима'' на рекламу и каква је конкуренција рекламиране дефиниције?
А да бисмо зауставили комерцијализацију морамо прво да преваспитамо саме себе. Ако треба, почећу први. Нећу више да се рекламирам на чету, а слика ћу качити онолико колико је потребно да ближе објасне оно што сам дефинисао. Једна или две, довољно је.
Поред тога, и сами модератори би требали да обрате пажњу, а можда и Каизен да изврши нека ограничења, рецимо да ограничи могућ број качења слика. Не знам ни ја...
У сваком случају сајт сигурно неће бити као ''стари'' јер је тада било много мање чланова и однос квалитетних и неквалитетних је био далеко другачији од данашњег.
Вукајлија, као сајт, из дана у дан све више напредује, и долази све више нових чланова, а то значи да ће се квалитет смањивати, ма колико вас то болело...

@Marija
Ok...lepo razmisljas, u pravu si. I lepo sto si rekla svoje misljenje...
Ja sam hteo da ukazem na kuknjavu, a nisam kriv sto ce ipak sve u toj istoj kuknjavi i da zavrsi :)

Задње време дошло кад је Влајко изгубио стрпљење.

@jNy
Podrzavam te, ko sto sam reko i slazem se sa tobom
Naravno da treba Kaizen da uradi oko ogranicenja vezanog za slike, a moderator.i oko brisanja jer mislim da je smesno kad neko ko je in charge kuka a ima mogucnost dugmeta da promeni nesto.

Ako treba i banujte ljude koje reklamiraju i nekvalitetne, samo nemojte da kukate...
Ko sto rece Ludi psihijatar
http://vukajlija.com/kako-napisati-definiciju-dana

@Mara

Ovo nemanje ispravnog kompjutera, a imanje placenog interneta i druge stvari u mom zivotu su prouzrokovale gubitak mog strpljenja. :)

Al dobro necu ja jos dugo do kraja meseca i zdravo djaci :)

Ја се овде само забављам и ништа више. То је одговор на твоје питање.

Нек' ти се компјутер што пре поврати.

Hvala, Maro, na lepim zeljama...i meni je ovde zabava najbitnija, jer je ovaj sajt retko mesto gde mozes danas lepo da se zabavis.

A ja sad zivim od milosti ljudi koji me pustaju na svojj net :)
a isto i od milosti mog kompa kad proradi na pola sata...al nece zadugo :)

Pa izgleda da je prošla ta kuknjava. Ovaj sajt je kao živ organizam i ne može se baš lako kontrolisati. Pusti ga da sam ide. Samo male intervencije. Velike ne. Dobiješ pobunu na brodu i nervozu u stomaku. I on sam opet uhvati kolotečinu. Neko dolazi, neko odlazi...

Ma otprilike je tako. ljudi kukaju bez veze umesto da uzmu da rade bar te male intervencije.

ja nisam primetio da sam ja ikada u životu kukao :)

ljudi koji kukaju su ljudi koji su ostali bez drugara, pa sada gledaju neke nove drugare kako se lepo druže, a oni nemaju škim. ja, eto nisam imao drugare pa stoga i ne kukam.

a sve ovo ostalo oko brisanja banovanja itd. to se radi, aktivno, svojim tempom.

@Surovi

:)

Ako, ako, samo vi radite, ako treba ubrzajte ili usporite tempo, kako mislite da je bolje, bolje i to nego da se ne radi nista i da se kuka.

Za tebe, Surovi, nisam primetio, onako, da generalno kukas, taman posla, nisi ti takav covek...al priznaj da si bar jednom zavapio za starim dobrim vremenima na Vukajliji ciji si ponosni svedok bio. :)

Nekako sam morao da otvorim ovu temu jer mi je ove kuknjave i nostalgije dosta.
Barem sam iskren bio, kao uostalom i svi koji su uzeli ucesce na ovoj temi (dosad...)

jok. u svakom trenutku bilo je i zanimljivih i dosadnih ljudi. ja sam kao kameleon, lako se adaptiram tako što se nikada ne adaptiram :D baš kao kameleon haha..

ja volim trenutak. uvek nađem nešto zanimljivo. a ljudi ko ljudi, uvek su dosadni ili zanimljivi. meni je sa samim sobom uvek do jaja :D

hoću da kažem, pridružujem ti se i mislim da su ljudi koji žale za ranijim vremenima pičkice.

@Surovi
U pravu si, uvek ces naci neceg zanimljivog, i uvek ce pametan covek da se snadje u novaonastalim promenama, pa i ne adaptirao se :)

Ja ponekad za sebe kazem da sam ogledalo, tj. da mogu da budem priblizni odraz nekog sagovornika :)

Znaci, ljudi bez kukanja i nemojte da se preterano reklamirate, i nemojte da pisete svakakve gluposti ili ih bar brisite, olaksacete modovima posao, nemojte i da im dosadjujete bez veze, a modovi malo truda nije odmet.
Naravno, nadam se i da ce biti manje ljudi koji kukaju da im modovi uzimaju slavu i da im sluze ko los primer.

Upravo to dugme koje pominjes da njime imamo mogucnost da menjamo stvari ispusta jak zvuk kuknjave kada ga pritisnes. Vremenom sam otkrio da cak ne moras ni da ga pritisnes da bi se oglasilo.

@Mali prst
Znaci, glasine su tacne...Epa, potvrdjeno je iz najvisih krugova da to dugme postoji i da ima tu lepu osobinu kukanja.

@JTU
Ali apsolutno imamo suprotno misljenje, i sto se tice ovog ranije-kasnije vremena, i aforizama kao definicije, a i sto se tice mojih definicija...

Evo ja sebe proglasavam kao glavnim krivcem za pad kvaliteta sajta i za sve ove nove clanove koji pojma nemaju da napisu dobru definiciju.

Ja se takodje osecam pogodjenim tvojom kuknjavom, prosto se zapitam da li je to vreme bilo toliko idealno, ili vam tada nisu davali da kukate, pa da dosadjujete drugima.

Svakome ko ovaj sajt shvata ozbiljno porucujem nek se lati moderatorstva ili kvalitetnog autorstva da pokusa da promeni sajt po svom naumu.
P.S.Definicije NISU SVE sranje, a vi se zapitajte sta radite na "ssranje" sajtu.

Ja сам на сајту да би било забавније, то је ваљда јасно.
Нисам ни рекао да је било идеално (мада када погледам ову расправу, можда најближе идеалном).
Ниси главни кривац, али си међу кривцима (сада ћу бити стављен на пиједестал јер сам превипе субјективан, али вреди). Тада сам кукао више него сада, али је барем било забавно, сада је досадно.